Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hol találhatom meg itt az...

Hol találhatom meg itt az oldalon azt, hogy bebizonyították Isten nem létezését?

Figyelt kérdés

Egy lelkes ateista aktivista, az imént azzal érvelt nekem, hogy ő kb. 8-szor leírta már itt a topikban, hogy bebizonyította Isten nem létezését. Csak hát - nézzük el neki - elfelejtette ezt linkelni, meg hülyének is nézett, mert tényleg azt várta el tőlem, hogy majd több ezer kérdést visszakeresek.


Orvosoljuk ezt a problémát. Szerény leszek, mert a 8 közül megelégszem 1 topikkal is. Tehát pontosan hol találom leírva azt, hogy be lett bizonyítva, hogy nincs Isten?


Segítsetek!


2019. jún. 3. 15:18
1 2 3 4 5 6
 41/54 A kérdező kommentje:

"Próbáld minden erődel fenntartani azt a téveszmét hogy a képzeletbeli barátod létezik!"


Ha próbálnám minden erőmmel fenntartani (ami számomra nem téveszme), akkor minden válasz minden mondatára külön reagálnék. De látod, nem teszem.


Bennem nincs bizonyítási kényszer. Leírtam a meggyőződésem, és ennyi.


A topikba mindenki szabadon azt ír, amit akar.

2019. jún. 3. 18:56
 42/54 Anahystor ***** válasza:
94%

Kedves Kérdező!


"Leírtam a meggyőződésem, és ennyi."


Tulajdonképpen akkor minek tetted fel a kérdést, ha nem érdekelnek a válaszok, csak a saját meggyőződésed???


Téríteni a VALLÁS rovatban próbálj, ott esetleg van esélyed a bólogató közönségre.

2019. jún. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/54 A kérdező kommentje:
A kérdést azért tettem fel, mert kíváncsi voltam arra az érvre, amivel állítólag bebizonyították Isten nem létezését. Erről elmondtam, hogy mit gondolok (saját maga által kreált istenkép, amiről értekezik: nagyon gáz). Nem ilyen nulla érveket vártam, szóval ezzel nem fogok részletesen foglalkozni. A filozófiai eszmefuttatások számomra egyébként sem bizonyítják sem Isten létezését, sem Isten nem létezését. Ezért mondtam el, hogy mi az, ami számomra bizonyíték. Semmiképpen sem keresek bólogató embereket, és semmiképpen sem térítek. A kommentelő azonban ateista aktivistának látszik, és nem tartom kizártnak, hogy te is az vagy, akik az ateizmusra akarjátok (ki)téríteni a hívő embereket, a vitát pedig ennek jegyében használjátok fel.
2019. jún. 3. 21:51
 44/54 anonim ***** válasza:

"saját maga által kreált istenkép"

Szándékosan nem mondasz igazat?

A keresztények NAGYON DÖNTŐ többsége VÉGTELENNEK tartja az istent.

Az, hogy TE NEM - az nem az ő hibájuk.


"Ezért mondtam el, hogy mi az, ami számomra bizonyíték"

Nincs olyan, hogy "számomra" bizonyíték.

Valami vagy bizonyíték - vagy nem.

Olyat mondhatsz, hogy te mi alapján döntöttél - de azt, hogy bizonyíték, erre NEM mondhatod, hogy le is írtuk.


Amúgy nem válaszoltál semmit a próféciákra.

2019. jún. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/54 A kérdező kommentje:

Teljesen mindegy, hogy a keresztények döntő többsége mind mondd, mert nem ezen múlnak a dogmatikai és a teológiai kérdések. Fogalmam sincs arról, hogy a kereszténység "döntő többsége" meg te mit értetek azon, hogy Isten "végtelen". Erősen benne van a pakliban, hogy nem azt, amit a Szentírás is ért ezen. Most nincs előttem az eredeti szöveg, hogy biztosra mondjam, de Károli fordításában úgy látom, csak egyszer jön elő ez a szó a (Zsolt 21,5)-ben, de akkor sem Istenre alkalmazva, hanem a királyra, szimbolikusan.


Természetes, hogy nem fogok válaszolni (egyrészt nem is érdekel a válaszom, mert nem tanulni akarsz a vitából, hanem fölém kerekedni). Neked ugyanis nincsenek sem teológiai, sem vallástudományi, sem egyháztörténelmi ismereteid, ez látszik. Az érveidet a saját magad logikája alapján vezeted le. Én meg nem fogom azzal tölteni az időmet, amikor beidézek neked egy szentírási szakaszt, aztán elemezgetem bőven, mert nem érted, vagy félreérted, mivel nem vagy tisztában a szakasz irodalmi műfajával. Nekem ez így nem buli.


Tudod, a Jehova tanúival sem olyan klassz dolog vitázni, de legalább ők minimális szinten otthon vannak a témában, ezért velük el vagyok valamennyire.


Viszont bőven akad keresztény, aki a hiányosságaid ellenére is vitázni fog veled. De én nem. Ha esetleg szükséged van irodalomra, hogy növeld a tudásod a témában, akkor privátban írj rám. Elnézést egyébként, ha valakit megsértettem valamiben, nem volt szándékom.


Erről tehát ennyit.


A normálisabb kommentekre, amit érdekesnek találok, talán majd reagálok, bár erre nem igen számítok.


Még valami: Köszönöm az eredeti választ a kérdésre. Részemről tehát lezártnak tekintem ezt a témát.

2019. jún. 3. 22:30
 46/54 anonim ***** válasza:
44%

"nem fogom azzal tölteni az időmet, amikor beidézek neked egy szentírási szakaszt, aztán elemezgetem bőven, mert nem érted"

Tudod, itt két dolog van:

1: figyelembe kell venni a megfelelő egyház által kitalált szabályokat és módszereket.

2: de ezek NEM írhatják felül az általános szabályokat!

Tehát pl. azt, hogy mit jelent egy bizonyítás.

Max. plusz feltételeket szabhatnak.


Azon kívül, hogy én azt mondtam, hogy a keresztények istene nem létezik.

Mivel a vége felé derült csak ki, hogy te NEM vagy keresztény - de valami miatt mégis ugyanúgy hívod az istened, akiről ráadásul a Bibliában olvasol - ez az egész így NEM TISZTESSÉGES módszer tőled.

Mivel te NEM ebben az istenben hiszel, így nem várhatod el, hogy a bizonyításom érvényes legyen a TE ISTENEDRE is!

Hiteltelen vagy, ahogy írtam is.

2019. jún. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/54 A kérdező kommentje:

Semmit nem bizonyítottál be, mivel egy olyan témához nyúlsz hozzá, amiben teljesen műveletlen vagy. Teljesen. A te "bizonyításod" ott van, hogy elképzelsz bizonyos dolgokat egy általad kitalált istenről, és a saját magad kitalált képzelgéseidet cáfolgatod. Nagyon hasonlít a stílusod néhány Jehova tanújához, akik kitalálják pl. a "nagy hitehagyást" történelmi dokumentumok nélkül, és arról értekeznek, és nem értik meg, hogy ez így komolytalan. Komolytalannak tűnsz te is az érveiddel, hozzájuk hasonlóan. Természetesnek tartom, hogy figyelmen kívül hagylak, még ha ezen esetleg felhúzod magad, akkor is.


Szia.

2019. jún. 4. 08:33
 48/54 anonim ***** válasza:
88%

"A te "bizonyításod" ott van, hogy elképzelsz bizonyos dolgokat egy általad kitalált istenről, és a saját magad kitalált képzelgéseidet cáfolgatod."

Ezt már mondtad, de két baj van vele:

1: Nem igaz. A keresztények nagy többsége ezt így gondolja.

2: De nem ez a legnagyobb baj. Az a legnagyobb baj, hogy te - bár nem vagy keresztény - úgy tettél, mintha az lennél, és egy egészen más istenre vártad, hogy majd érvényes legyen a cáfolatom.

3: Miután ez kiderült, MÉG MINDIG nem azzal foglalkozol, hogy akkor leírod az istened, hogy milyen, és cáfoljam, ha tudom... nem.

De azzal sem foglalkozol, hogy akkor nézzük meg azt az istent, amit cáfoltam, hogy jó-e a cáfolat.

Nem, ezzel sem.

Mivel foglalkozol akkor?


Csakis azzal, hogy szidjál, hogy mekkora hülye vagyok.

Csak úgy. Mert csak.


Szóval: ritka egy erkölcstelen ember vagy te.

2019. jún. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/54 anonim ***** válasza:
34%

Ez kezd hasonlítani a magyar focira:

"Mindenki ért hozzá, de senki nem tudja jól játszani..."

2019. jún. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/54 anonim ***** válasza:
79%

# 49

Ebbe csak az a baj hogy nem csak az van bebizonyítva hogy a biblia egy kitalált mitológiai írások gyűjteménye (arról ne is beszéljünk hogy Mózes rengeteg írása egy régebbi sumer vallás másolata) de az is bizonyítva van már hogy semmilyen istenség vagy felsőbb rendű lény nem kellet az univerzum létrejöttéhez.

És egy vallásos embernek se olyan egyszerű azért ezt lelkileg elfogadnia, inkább komoly értelmetlen vitákat folytat hülyeségekkel megtűzdelve. Hogy valaki fel tudja dolgozni lelkileg hogy a kitalált "főnöke" nem létezik nagyon erősnek kell lenni mentálisa az ember tudatalatti sokszor próbálja megóvni az embert ettől azzal hogy nem képes reálisan gondolkozni és belátni dolgokat inkább hisz egy olyas valamiben ami szembemegy a való világgal.

Nekem van olyan ismerősöm aki elmondta hogy tudja hogy az összes vallás és istenség egy emberei kreálmány de ezt elnyomja magában mert rossz érzést kelt benne ha nem hisz.

2019. jún. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!