Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ki tehet így a tulaj gyerekkel?

Ki tehet így a tulaj gyerekkel?

Figyelt kérdés

Sziasztok áprilisban lejárt a szerződésünk...... azóta állandóan más összeget kér el ami bizonyítható mert utalva fizetünk...

Paromnak 3 hónap kényszer leállás volt így csúszni fogunk kb 1 hetet a fizetéssel erre annyit mondot hogy oké de akkor pakoljunk és menjünk....

Ilyet törvényesen megtehet?????



#albérlet #kiraknak
2019. aug. 4. 19:19
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
97%

Igen, kitehet, még gyerekkel is. A lejárt határozott idejű szerződés lejárat után mindkét fél beleegyezésével határozatlan idejűvé alakul át, viszont a bérleti díj nem fizetése a határidőre azonnali felmondással jár.


Nem kell "csúszogatni, határidőre kell fizetni, a megállapodáshoz kell tartani magát mindkét félnek!

2019. aug. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
100%
#7 Álmodban, vagy balekéknél esetleg.
2019. aug. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
91%

" havi szinten kb 800e fizetése van..."


Ez hogy jön a kérdéshez?


"Ilyet törvényesen megtehet?????"


Ha ennyire törvénytisztelő lennél már áprilisban kiköltöztél volna purdéddal.

2019. aug. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
91%
de nem ? kérdező sír a törvény miatt, közben meg ő nem tartja be xD
2019. aug. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
92%
Ja. Határidőre kell fizetni, ilyen egyszerű!
2019. aug. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
84%

"Ki tehet így a tulaj gyerekkel?"


A nők egyfolytában harcolnak az egyenjogúságukért a "szemét férfiakkal" szemben.

Azután az első adandó problémánál rögtön a gyerek mögé bújnak vagy arra hivatkoznak, hogy ők nők vagy anyák.

Pedig csupán fizetni kellene.

HATÁRIDŐRE!

2019. aug. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
77%
A kaució nem amiatt van, hogy esetleges fizetéscsúszást abból finanszírozzon a tulajdonos. Az akkor kerül képbe, mikor hajlandóak vagytok kiköltözni és a lakás akkori állapotát felméri, vagy visszajár, vagy abból fogja a javításokat, festést fizetni.
2019. aug. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
42%

#17

Senki nem hülye itt, mindenki pontosan tudja mi az a kaució!

Én javasoltam, hogy arra az EGY HÉTRE, míg a maradék 50ezret kifizetik a bérlők, a tulajdonos a nála levő 360ezer kaucióból vegye el, aztán egy hét múlva visszateszik.

Magam is bérbeadó vagyok (Budapest, Belváros) de nálam 5-8 évekig laknak a bérlők, mert nem vagyok egy rugalmatlan, embertelen fösvény s..gfej.

2019. aug. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
75%

#18 Másnál is évekig laknak PONTOS fizetéssel a bérlők!

Ma egy hét csúszás, holnap 2 hónap, miért is szólna a bérbeadó, hiszen azért van a kaució, hogy abból gazdálkodjon... Ja, mint írtam, a hülyéknél esetleg, azok meg is érdemlik...

2019. aug. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
35%

Nézzük meg a másik szemszögből is.

Mi közötök az ő fizetéséhez, jövedelméhez?

Nem készültetek fel egy esetleges munka nélküliségre a párodnál? A tulajdonosnak kell eltennie pénz félre, hogyha nem tudtok fizetni, akkor majd a tulajdonos oldja meg?

A mellett, hogy lejárt a szerződésetek?

A tulajdonosok alapból nem szeretik, hogyha gyerekes bérli. Több eltartott, kevesebb bevétel és rendszeres csúszás lehetősége, ami itt be is következett.

Ezért küld el benneteket.

Törvényileg már ott sem lehetnéteek, mert lejárt a szerződés. Most ha anyagiasan gondolkodik (gondolom nincs köztetek rokoni kapcsolat és nem várjátok el, hogy örökbe fogadjon), akkor magasabb áron is bérbe tudja adni, főleg ha olyan városban van, ahol van egyetem.

Ha esze van, akkor leadózza. Nem kell benneteket bejelentenie, csak adót fizetnie rá. 13,5% (15%*90%) vagy (Bérleti díj-rezsi-amortizáció-egyéb költségszámlák)*15%

Ekkor hitelképseebb lesz és vehet egymásik lakást.

Tehát a NAVos feljelentés is csak nektek lesz költség. 10eFt az eljárási illeték, előre.

2019. aug. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!