Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hogy mondjam meg a lakótársamn...

Hogy mondjam meg a lakótársamnak, hogy gáz amit csinált?

Figyelt kérdés

Nemrég új lakótársam lett, elsőre aranyosnak tűnt, mondta, hogy dohányzik, de lakásban soha. Ki is fejtette mennyire utálja azokat akik lakásban dohányoznak, mert büdös lesz minden.


Erre egy hete lakik bent és már másodszorra érzem, hogy a konyhában és főleg a szobája előtt büdös cigiszag van. Csak nem értem miért adta nekem a szentet ha azt csinálja amit elvileg gyűlöl. Legszívesebben ezt a szemébe mondanám, de közben meg az is bennem van, hogy mennyire gáz, hogy akkor ezekszerint ilyen álszent. Új lakót nem akarnék keresni, mert most is megszenvedtem vele, viszont elegem van, hogy a büdös füstöt szagolom, és majd minden átveszi a szagát. Nem tudom később mi mindem bukik még ki a lányból, ha már így az elején se volt őszinte.


2019. okt. 25. 23:43
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem szólj neki. Ha már így az elején elnézed, később még annyira sem fog változtatni.

Nyugodtan mondd neki hogy ha a tulaj megérzi, ki fogja fizettetni a tisztítást vagy kirak titeket.

2019. okt. 26. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
58%
Én eleve dohányzót nem akarnék magam mellé. Tökmindegy hol szívja, húzza maga után a büdös cigi szagot mert ő maga is büdös. Azt se értem hogy aki így utálja a cigi szagot mint ahogy ő állítja akkor hogy képes szívni?
2019. okt. 26. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nekem nem azzal van a bajom, hogy dohányzik, szívja mit bánom én. De ne a lakásban, főleg ha előtte állította, hogy mennyire utálja ha a lakásban dohányoznak.
2019. okt. 26. 07:52
 4/7 anonim ***** válasza:
92%

Biztos hogy rágyújt bent?

A nem dohányosok sokkal jobban megérzik a bagó szagát, magamról tudom, ha már 3 szobával odébb füstöltek, szinte még a falakon is átéreztem.

Ruha nagyon átveszi, meg a haj, környezet.

2019. okt. 26. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Környezetemben több ember dohányzik, de egyik sem bent, és akkor nem is érzek cigiszagot. Itt a lakásban nagyon érzem. Mivel nem mindig érzem, csak alkalmanként ezért gondolnám, hogy a lakásban dohányzik. Főleg akkor érezhető amikor hazaér, de nem hinném, hogy a ruhája veszi át ennyire, mert amikor meg összefutottam vele, rajta nem éreztem. Füstölő sem lehet, mert meg tudom különböztetni a kettőt. A szobájához tartozik egy beépített erkély is.
2019. okt. 26. 08:13
 6/7 A kérdező kommentje:
Nyilván azért is kell beszélnem vele, hogy megtudjam ő volt-e. Viszont ha azt mondja nem, és utána meg nem fogok cigiszagot érezni, az is fura lesz.
2019. okt. 26. 08:20
 7/7 anonim ***** válasza:
48%
A tulajdonos engedi egyáltalán a lakásban dohányzást? mert rengeteg helyen ez eleve tilos. Nekem is van épp egy lakásom kiadva, mert más városban bérelek, ez volt az egyetlen kikötésem szinte, hogy dohányzó lakót nem. Van erkély, de ettől függetlenül így hirdettem, jogom van eldönteni kit engedek be a tulajdonomba bérlőnek. Kisállat is jöhet akár, létezik kaució, de arra a föld összes kauciója nem elég, hogy minden bútrot, drapériát lecseréljen az ember, mert bizony egy dohányos lakó után a komplett lakás bűzlik, minden beveszi, hiába takarítana ki, vagy festene az ember. lakásban dohányozni az igénytelenség magasiskolája, épkézláb értelmes ember nem akar hamutálat csinálni az otthonából, mondom ezt úgy, hogy bagóztam közel 20 évig, de az életemben négy fal között nem gyújtottam rá. Szerintem keress nemdohányzó lakótársat, továbbá nézd meg a bérleti szerződést, mert lehet nem is engedi a tulaj sem. Gondolom nem a tiéd a lakás, hisz akkor simán tiltanád a dohányzást, de ha lehet is, Te őt úgy fogadtad magad mellé, hogy nem dohányzik bent. Kizárt dolog, hogy ezt ne lehessen eldönteni, mármint, hogy szívja-e vagy sem bent, akinek csak a ruhája, haja, bagószagú, attól nem fog bűzleni a konyha, meg a szobája bejárta sem.
2019. okt. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!