Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Miért van ekkora diszkrimináci...

Miért van ekkora diszkrimináció az albérlethirdetéseknél?

Figyelt kérdés
Minden lány hirdető, aki lakótársat szeretne, kizárólag lány bérlőt keres maga mellé. Mivel ahogy észrevettem, sokkal több lány hirdető van mint fiú, így mi elég ngy hátránnyal indulunk, hogy ha nincs pénzünk egy egész lakást kivenni. Mire föl ez a megkülönböztetés? Értem én, hogy nem akar kifogni valami rámászós alakot, de attól még, hogy valaki hímnemű, nem jelenit, hogy egy szexuális ragadozó, meg, hogy egy igénytelen koszfészek. Egy lány is lehet rendetlen, róla is kiderülhet, hogy a saját neméhez vonzódik meg miegymás.
2020. jan. 22. 22:14
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
57%

7# hát ha 95% hogy pszichopata nőt talál az ember, akkor le a kalappal, hogy ennek ellenére inkább nőt választotok.

Ezt a statisztikát én is meg tudom erősíteni, nagyon sok olyat láttam én is az ismeretségi körben és volt saját tapasztalat is, akivel normálisak, azonnal próbál manipulálni, érzelmileg zsarolni. még csak nem is kell hogy egy párkapcsolat legyen, kollégák közt is elvárják hogy nekik legyen igazuk csak mert hisztériáznak, meg nemi alapon csakazért is. :)

2020. jan. 23. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Bérbeadóként írok. Adok ki szobákat is több szobás lakásban. Kulccsal zárható szobák.

Egy nő kisebb és kevésbé agresszív, mint egy tesztoszteronhuszár. Van amelyik mocskosabb, mint egy pasi, de nem ez a jellemző.

Ha egy pasi agresszívabb lesz valamiért (pl. bebaszik, kirakják a munkahelyéről)azt kezelni nehezebb.

Főleg egy gyenge nőnek.

Mondok példát, hogy megértsd.

Volt olyan pali szoba bérlőm, aki részegen benyitott a szomszéd szobájába engedély kérése nélkül. Pont a zuhanyzóból ment a szobájába és nem zárta be az ajtót a hölgy.

Ezt szerinted egy nő megcsinálja egy palival?

Birtok jog sértés miatt elbeszélgettem vele. Még volt egy pár hasonló húzása és el kellett mennie.

Ismeretlen emberek költöznek össze. Csökkentik a kockázatot, teljesen érthetően.

A privát szférában nem beszélhetünk diszkriminációról. A részlegesen közös együttélés is ilyen. Ha te hetero pasi vagy, akkor diszkriminatív vagy, mert nem fekszel le palikkal?!? Gondolkozz!!

2020. jan. 23. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
12 furcsálom, mert én sosem vagyok agresszív közösségben és az ismerőseim sem. Egyszer voltam életemben rászorulva hogy szobát béreljek. Egy informatikus volt a társ, nem sok vizet zavart. Akkor kezdődtek a gondok, amikor a csaja beköltözött. Addig a közös helységek meg voltak osztva és nem pakoltunk egymás területére. onnantól hogy a csaja is itt volt, folyamatosan el kellett foglalnom kacatokkal a megegyezés szerinti saját polcaimat és szkrényeimet, mert ha valami üres volt egyből került oda valami.
2020. jan. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Én bérbeadóként csak férfinak adom ki a lakásom (nem szobákat) sok év kellemetlen női lakók megtapasztalása után.

Nem ragozom, mert hosszú lenne, de okkal teszem amit teszek.


Kérdező!

Neked azt tanácsolom, hogy ne akarj betársulni sehova, keress magad mellé egy ismerőst, havert és ketten keressetek egy 2 szobás lakást!


Ami gond tud lenni, az a takarítás, de tapasztalatom szerint ez a nőknél ugyanolyan arányban előfordul. Ilyenkor fel kell venni egy takarítónőt, (vagy megbízni takarítócéget) aki heti egyszer kitakarít és közösen fizetni. A bérlakások rendszerint nem lovarda nagyságúak, azt a heti 2500Ft/főt simán ki lehet bírni és nincs probléma.

2020. jan. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
61%

Ha összeraksz egy nőt és egy férfit, abból vagy szerelem lesz vagy harag. Harmadik opció sosincs.

Ilyen az emberi természet.

2020. jan. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

13: Nem baj, ha furcsállod, az a te problémád. Nem azt írtam, hogy minden pasi ilyen.

Biztonsági övet sem azért kötjük be, mert minden alkalommal karambolozni fogunk, hanem azért, mert ha karamboloznánk, azzal nagyobb az esélyünk a túlélésre.

2020. jan. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
49%

“ Nem baj, ha furcsállod, az a te problémád. ”


Nekem nem probléma hogy normális emberekkel hoz össze az élet.

Inkább neked lehet probléma hogy te barmokat vonzod, de ettől nem a másik nemmel van a gond. :)

2020. jan. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Legyél okosabb és válogass te. Van fb-n albikereső csoport, ott keress magadnak lakótársat és vegyetek ki közösen egy lakást.

Nekem eddig egy kivétellel fiú bérlőim voltak, és inkább hanyagolnám a lányokat. A fiúk jobban karbantartották a lakást, tisztább volt, és dekoráltak ( új függöny, polc pl). Egyik se volt tesztoszteron huszár, mind normális volt. Bár egyik se akart lakótársat...

2020. jan. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!