Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Cigányként nem tudok albérletb...

Cigányként nem tudok albérletbe menni?

Figyelt kérdés

Nem tudok albérletbe menni nagyon régóta. Kb 8 hónapja próbálkozom :((


4 éve dolgozok pincérként. A szüleimnél élek akik már nagyon nem akarnak engem. Szeretnék ha elmennék. Amúgy a rezsibe beszállok,de akkor is úgy gondolják ennyi idősen egyedül kellenne boldogulnom. Igazuk van. Viszont úgy érzem szinte lehetetlen a helyzetem.


Interneten/ Telefonon a kommunikáció zökkenőmentes mindig. Általában egy személyes találkozás követi ahol a részleteket átbeszéljük.


Nem akarom részletezni,de röviden egy pl


- Telefonban normálisak,kedvesek. Fontos,hogy azonnal jöjjön valaki aki beköltözhet stb. Személyes találkozás. Elutasítás,félrebeszélés, még 10000x másik ember is megnézi a lakást szóval nem tud semmi pontosat mondani..majd hív.


Hívtak? Nem! Hívtam én őket. Jött a kamu szöveg,hogy mégsem adják ki stb stb természetesen még hónapokkal később is fent volt a hirdetésük.


Személyesen volt aki azt mondta " ne haragudj,de romának nem merem kiadni" akkor sem ha dolgozik.


Volt olyan aki látványosan lenézett,undorodott tőlem.



Cigány vagyok,de nem vagyok ápolatlan. Nem öltözöm kihívóan stb. Normálisan beszélek,kultúrált vagyok. Érettségiztem aztán szakmát szereztem. A szüleim is dolgoznak. Édesapukám (ő magyar) rendőr az anyukám eladó (cigány.."sajnos" külsőre rá hasonlítok az az barna a bőröm) nem élünk putriban.


Konkrétan lehetetlenné teszik számomra azt,hogy albérletbe mehessek. :(( most is próbálkoztam. Elutasítottak. Itt mondjuk kerek perec szintén kimondták,hogy 1) fiatal vagyok (23) és nem igazán szeretik a fiatalokat + ne vegyem zokon,de a származásom miatt van bennük előítélet és a környezetük nem szereti a romákat. Nem bíznak bennük. Nem kívánnak drámát hallgatni mindennap stb. Hiába mondtam,hogy abszolút nem ez vagyok és egyedül lennék. Régóta próbálok albérletbe jutni és elmondtam,hogy dolgozom is. Süket fülekre találtam. :( Szerintem nem is hisznek nekem sokan.


Nem tudom mitcsináljak már. Most már más városokban is próbálkozom,de akkor munkahelyet is váltanom kell majd. :((


2020. jan. 30. 21:56
1 2 3 4
 1/33 anonim válasza:
89%
Hát sajnos valóban nagyon sok rémtörténet kering azoktól akik úgy bánják mint a kutya hogy romának/romáknak adtak ki lakást. Őszinte leszek veled, én félig roma vagyok, de még én se adnék albit egy másik romának. Nem igazán tudsz mit tenni, próbálkozz tovább. :(
2020. jan. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
79%

Sajnos ez nem előítèlet, hanem nagyon rossz tapasztalat. Mi is jártuk már meg kedvesnek tűnő roma szomszèdokkal, kauciót hátrahagyva távoztunk a mulatós rèmálomból.

Nyilván fogsz majd albit találni, csak jóval nehezebben.

2020. jan. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
Oké köszi a válaszokat. Sziasztok!
2020. jan. 30. 22:23
 4/33 anonim ***** válasza:
84%

Nem lesz egyszerű dolgod az biztos.

Esetleg próbálj meg úgy menni a találkozóra, hogy viszel magaddal egy jövedéki igazolást és egy igazolást a munkahelyedről hogy mióta dolgozol ott.

Így talán jobban fognak hozzád állni és elhiszik, hogy te nem olyan vagy mint a cigányok nagy része.

2020. jan. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:
Ez ugye vicc? Mindig viszem magammal és mutatom is. Hülyén szoktak rám nézni. Ha a diplomás lennék akkor se adnának nekem albérletet. Mert cigány vagyok.
2020. jan. 30. 22:38
 6/33 anonim ***** válasza:
79%

Az hogy cigány vagy mindenhol hátrányból indulsz mivel a cigányságnak a világon mindenhol rossz hírük van ezt csak saját maguknak köszönhetik hogy megalapozottan rossz hírük van. Kanada elméletileg a legelfogadóbb ország a földön, de még ők is kitoloncolták a cigányokat.

Nehéz út áll elötted de sok sikert hozzá ahoz hogy te ne olyan legyél mint a cigányság hatalmas része.

2020. jan. 30. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
68%

Oké és mi a kérdés? Mert azon kívül, hogy leírtad a történeted, még nem derült ki mit akarsz megtudni.

Mellesleg van egy olyan sanda gyanúm, hogy ez valami hangulatkeltő "kérdés" akar lenni, egy nem cigány tollából.

2020. jan. 30. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim válasza:
84%
Pajtás emiatt ne a fehérekre haragudj, hanem azokra a testvéreidre, akik öregbítik a hírneveteket. Sajnos ez van. Olyannál próbáld, akik személyesen ismernek, és bíznak benned.
2020. jan. 30. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
82%

"Ha a diplomás lennék akkor se adnának nekem albérletet. Mert cigány vagyok."

Aki kiadja az albérletét, annak szíve joga eldönteni, hogy ki költözhet be és ki nem. Gondolok itt most a rasszon kívül bármilyen dologra, külsőre, akár egy hobbi vagy egy háziállat is rontó tényező. Alapból bizalmatlanok az emberek a lehetséges jelöltekkel, bárki is állít oda. Inkább örülj, hogy van aki nyíltan megmondja, hogy miért nem. Majd találsz mást, keresgélj továbbra is. Van oka a társadalomnak, hogy elítéljék a romákat, de ezzel nem csak az albérlet témában találkozol gondolom. Személyesen mindenképp jobb lenne kezdeni.

2020. jan. 31. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
86%

Nem egyszerű... Én amikor kiadtam a lakásomat, több jelentkező közül választottam és az egyik cigány hölgy egészen szimpatikus volt, de végül más mellett döntöttem. Aztán felhívtam a jelentkezőket, hogy közöljem velük, hogy sajnálom, de másnak adtam ki. Amikor a cigány érdeklődőt felhívtam és mondtam, hogy ez van, bár szimpatikus volt, de végül úgy döntöttem, másnak adom ki, akkor kikelt magából, hogy mi az, hogy sajnálom, dehogy sajnálom és nem érdekli és nem ad ki neki senki lakást, stb, stb... és lecsapta a telefont. Őszintén megmondom nagyon megkönnyebbültem, hogy nem neki adtam ki végül. Megértem, biztosan sok helyen próbálkozott már, de akkor sem elfogadható az ilyen stílus. Sokan nem adják ki állatot tartóknak, családoknak, fiataloknak, öregeknek, stb... és sokan vannak, akik hónapokig keresnek, a jelentkezők közül egyik sem volt bunkó amikor felhívtam őket, csak ez az illető.


Más tanácsot nem fog tudni adni senki, mint hogy próbálkozz. Volt egy kollégám, aki miután "nem járt szerencsével" egy nem-cigány albérlővel, úgy döntött, hogy na majd ő megmutatja, hogy kiadja egy cigánynak és nem lesz semmi gond, csak előítéletesek az emberek. És igaza lett, nem volt semmi gond a cigány bérlővel (igaz előnye volt, hogy fiatal és lány volt az illető cigány bérlő).

2020. jan. 31. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!