Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Cigányként nem tudok albérletb...

Cigányként nem tudok albérletbe menni?

Figyelt kérdés

Nem tudok albérletbe menni nagyon régóta. Kb 8 hónapja próbálkozom :((


4 éve dolgozok pincérként. A szüleimnél élek akik már nagyon nem akarnak engem. Szeretnék ha elmennék. Amúgy a rezsibe beszállok,de akkor is úgy gondolják ennyi idősen egyedül kellenne boldogulnom. Igazuk van. Viszont úgy érzem szinte lehetetlen a helyzetem.


Interneten/ Telefonon a kommunikáció zökkenőmentes mindig. Általában egy személyes találkozás követi ahol a részleteket átbeszéljük.


Nem akarom részletezni,de röviden egy pl


- Telefonban normálisak,kedvesek. Fontos,hogy azonnal jöjjön valaki aki beköltözhet stb. Személyes találkozás. Elutasítás,félrebeszélés, még 10000x másik ember is megnézi a lakást szóval nem tud semmi pontosat mondani..majd hív.


Hívtak? Nem! Hívtam én őket. Jött a kamu szöveg,hogy mégsem adják ki stb stb természetesen még hónapokkal később is fent volt a hirdetésük.


Személyesen volt aki azt mondta " ne haragudj,de romának nem merem kiadni" akkor sem ha dolgozik.


Volt olyan aki látványosan lenézett,undorodott tőlem.



Cigány vagyok,de nem vagyok ápolatlan. Nem öltözöm kihívóan stb. Normálisan beszélek,kultúrált vagyok. Érettségiztem aztán szakmát szereztem. A szüleim is dolgoznak. Édesapukám (ő magyar) rendőr az anyukám eladó (cigány.."sajnos" külsőre rá hasonlítok az az barna a bőröm) nem élünk putriban.


Konkrétan lehetetlenné teszik számomra azt,hogy albérletbe mehessek. :(( most is próbálkoztam. Elutasítottak. Itt mondjuk kerek perec szintén kimondták,hogy 1) fiatal vagyok (23) és nem igazán szeretik a fiatalokat + ne vegyem zokon,de a származásom miatt van bennük előítélet és a környezetük nem szereti a romákat. Nem bíznak bennük. Nem kívánnak drámát hallgatni mindennap stb. Hiába mondtam,hogy abszolút nem ez vagyok és egyedül lennék. Régóta próbálok albérletbe jutni és elmondtam,hogy dolgozom is. Süket fülekre találtam. :( Szerintem nem is hisznek nekem sokan.


Nem tudom mitcsináljak már. Most már más városokban is próbálkozom,de akkor munkahelyet is váltanom kell majd. :((


2020. jan. 30. 21:56
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
73%
Ahogy a 29. írja, keress cigányokat és menj hozzájuk albérletbe.
2020. jan. 31. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
86%
Csakhogy a cigányoknak már több eszük van annál, hogy cigányt vegyenek oda albérlőnek.
2020. febr. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
73%

Amit megpróbálhatsz:

+1-2 havi kaució a kérten felül

Közjegyzői szerződésben vállalod, hogy nemfizetés esetén kirakhatnak bármikor

2020. febr. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!