Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mit döntenél egy ilyen esetben?

Mit döntenél egy ilyen esetben?

Figyelt kérdés

4 lány pár éve együtt lakik, te vagy az egyik, de most pár hónapon belül 2 elköltözik.

A tulaj erre bejelenti, hogy árat emel, mivel eddig valóban ár alatt ment a lakhatás, mivel az egyik elköltöző lány a rokona.

2 dolog a lehetséges: elköltöztök másik lakásba, hátrahagyva ezt a minden szempontból tökéletest, vagy jön az új lakó, aki egy 40-es pali, aki kifizeti mind a 2 lány részét, mert a munkája miatt kell mind a 2 szoba.


A mostani lakás tényleg tökéletes, és még így is a helyi bérleti díjak alatt maradtok, kb. havi 30-al.



2020. márc. 6. 11:13
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
25%

"még nem jelenti azt, hogy szabadidejében benneteket fog megeröszakolni!"


Te nő vagy?

Egyszerűen nem annyira intim akkor az otthon, ha idegen ellenkező nemű van ott, egy más életszínvonal, más nívó, más társadalmi norma...

A női szemérem (neveltetés) azért erősebb annál, hogy ilyenbe belemenjen - persze aki nincs rászorulva. Egyetemi kollégiumban sem engedik a vegyes szobát, közös fürdőt.

2020. márc. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Igen, nö vagyok és mégsem látok ebben semmi gondot. Akinek meg ilyen szövege van, hogy a "nöi szemérem" miatt, az legalább 100 évvel le van maradva (mondom ezt 30+ nöként!)


Egyébként sok kollégiumban is közös fürdöszoba van, de eleve nem értem, mi ezzel a gond, elvégre az, hogy valaki férfi, nem feretözö betegség!

2020. márc. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
15%

40-es pali 2 diáklánnyal akar lakni, és egyesek szerint ez nem probléma.

Kérdező, valószínűleg pár hónap együttlakás után költözés lesz belőle

2020. márc. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

"40-es pali 2 diáklánnyal akar lakni, és egyesek szerint ez nem probléma."


A probléma a TE FEJEDBEN van, mert egycsatornás az gondolkodásod.

A 40-es pali NEM két diáklánnyal akar együtt lakni, hanem egy lakásban akar bérelni két szobát, mert a munkája miatt erre van szüksége.

Az, hogy a másik két szobában ki lakik, nem lényeg.

Ugyanis ha több ember lakik egy lakásban, az még véletlen sem azt jelenti, hogy EGYÜTT élnek, mindenkinek megvan a saját része, és vannak közös helyiségek - de ez nem jelent még semmi közelebbi kapcsolatot. Nem élettársak, hanem lakótársak, ami semmivel sem másabb, mint egy kollégiumban.

2020. márc. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
0%

Hogy a fenébe lenne már mindegy, hogy az ember kivel lakik együtt? Ennyi erővel én is gondolkodás nélkül beköltözhetnék valakivel közös lakásba a 2 éves lányommal? Azért akivel egy lakásban laksz,azzal együtt élsz.

Nekem eleve fura, hogy egy egészséges 40-es férfi életritmusa tud alkalmazkodni két diáklányhoz. Ha a párja lennék , nagyon zavarna. Már maga az zavarba ejtő, hogy nem akar privát szférát ennyi idősen.

Megdöbbentő hogy ebben milyen sokan nem látnak kivetnivalót.

2020. márc. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

#15

"Azért akivel egy lakásban laksz,azzal együtt élsz."


Egy francokat!

Akivel egy bérelt lakásban laksz külön szobákban, azzal bérlőtársak vagytok nem pedig élettársak, nem éltek együtt, csak egy helyen laktok.

Mint egy panzióban, vagy szállodában.

Akivel ténylegesen együtt élsz, azzal lefekszel, kielégíted, közösen tervezel jövőt, közösen jártok nyaralni, zömében közös kasszán vagytok és ha beteg, ápolod, vagy esetleg cserélgeted alatta a pelenkát.

Szerinted ezek egy bérlőtársnak is kijárnak?

2020. márc. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

"Hogy a fenébe lenne már mindegy, hogy az ember kivel lakik együtt? Ennyi erővel én is gondolkodás nélkül beköltözhetnék valakivel közös lakásba a 2 éves lányommal? Azért akivel egy lakásban laksz,azzal együtt élsz."


Ebben tévedsz! Egyrészt ha neked meg a gyerekednek kiadják az egyik szobát, akkor lakhatsz ott, anélkül nem. (Mellesleg alapesetben szerintem egy kisgyerek zavaróbb, mint egy felnött ember)

Másrészt attól, hogy egy lakásban élsz valakikkel, még nem élsz együtt velük (szemmel láthatóan fogalmad sincs, mit jelent az együttélés!) - mindenkinek megvan a saját szobája (saját területe), ez kb. ugyanaz, mint egy kollégium vagy panzió - ott sem élsz együtt a többiekkel!


"Nekem eleve fura, hogy egy egészséges 40-es férfi életritmusa tud alkalmazkodni két diáklányhoz. Ha a párja lennék , nagyon zavarna. Már maga az zavarba ejtő, hogy nem akar privát szférát ennyi idősen."


Nem tudom, milyen életritmus az, amihez alkalmazkodni kell, normális emberek esetében reggel meg este nem csapnak zajt, hogy ne zavarják egymást, de ezen kívül semmi közük egymához, és éppen azért, mert mindenkinek megvan a privátszférája = saját szoba!


"Megdöbbentő hogy ebben milyen sokan nem látnak kivetnivalót."


Szerintem inkább az a megdöbbentö, hogy egyeseknek (pl. neked) milyen egycsatornás az agya és milyen piszkos a fantáziája!

2020. márc. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Én 20 és 30 éves korom közt gyakorlatilag így éltem, egy-egy lakásban béreltem szobát, általában 3-5 szobás lakásokban. Elvileg tudtam, kik élnek a másik szobákban, mert a könyhában/fürdöben néha összefutottunk, legtöbbször csak köszöntünk egymásnak, néha meg kicsit elbeszélgettünk, de igazán nem sok közünk volt egymáshoz, mindenki élte a saját életét és igyekezett nem zavarni a többieket.

A lakótársak 18 és 45 éves kor közti, mindkét nembeli emberek voltak, egyetlen esetröl sem tudok, amikor a lakótársi viszonyon túlléptek volna.

Az ilyen lakóközösségekben általaban vagy anyagi okokból vannak az emberek, vagy esetleg munka vagy hasonlók miatt, de nem azért, mert iígy akarnak ismerkedni.


Szóval aki szerint ha az egyik szobában egy férfi lakik, a másikakban meg egy-egy nö, ott szexorgiák vagy megeröszakolások lesznek, az igen primitív gondolkodású lény, aki el sem tudja képzelni, hogy emberek élhetnek egymás mellett minden hátsó gondolat nélkül.

2020. márc. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
31%

Hát nem tudom. Anyuékkal lakom. Nem alszom velük egy ágyban, nem elégítek ki senkit, nyaralni sem megyünk együtt, de mivel közösen bérlünk lakást, így alkalmazkodunk egymáshoz. Laktam együtt lányokkal. Mindegyikünk hozott fel pasikat (mi a barátunkat, de volt aki hol ezt hol azt), eljárt késő éjjel bulizni, hajnalban esett haza. Előfordult hogy ittasan, nevetgélve. Megesett, hogy rányitottunk egymásra a fürdőben, vagy a wcben. Mindenhol ott voltak a csajos dolgok, hajvasaló, tamponok, tusfürdők hada, száradó fehérneműk. Előfordult, hogy bugyiban vagy melltartóban mászkáltunk a lakásban készülődés közben. Ez mind albérletben, mind kollégiumban így volt.

Komolyan ecsetelni kell, hogy miben más egy 18-20 éves egyetemista lány életvitele, mint egy férfié, aki az apja lehetne?

És azt is, hogy miben más egy lakás mint egy szálloda?

De mindegy, másként látjuk a dolgokat. Az én szememben azzal a 40-es férfival, aki megtehetné, hogy ha már saját otthona nincs is, de béreljen egy sajátot, de inkább két 20 éves lánnyal él egy lakásban, valami gond van.

2020. márc. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Amúgy nem tudom hol lehet ez a csoda lakás, hogy a 40-es férfi ne találna másikat.

De ha mondjuk 40-es nő lennék, ennek a férfinak a barátnője, engem egyrészt zavarna, hogy tudom, a fal másik oldalán kislányok élnek nemi életet. És kimondottan frusztrálna, hogy én úgy éljek nemi életet, hogy közben kislányok kuncognak a szitun odaát.

Nem mellesleg elég lúzernek tartanám azt a pasit, aki 40 évesen egy kvázi lánykollégiumban lakik.

2020. márc. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!