Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Az albréleti szerződésemben...

Az albréleti szerződésemben ez a marhaság áll. Ezt így valóban megítélheti egy bíróság, ha odáig jutna a dolog?

Figyelt kérdés

Sajnos nem voltam kellően figyelmes szerződés aláíráskor. Most, ebbena járvány helyzetben szeretném felmondani az albérletem, ami ez év végéig szól, és egy ponton ez áll benne:

"Ha előbb kiköltözik a bérlő, mint a bérleti szerződés lejárta, akkor a hátralévő díjat köteles kifizetni, illetve ha a kaució elég rá, abból levonásra kerül."

Engem a "hátralévő díj" fogalomköre zavar - ez értelmezhető akár úgy is, hogy ez év végéig szól, tehát fizessek ki neki 9 hónap bérleti díjat?.. Ezt megítélheti így egy bíróság? Kérem, hogy találgatók, hozzá nem értők, ítélkezők ne írjanak.


2020. márc. 22. 22:54
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
90%

Nekem nem kell találgatni, hogy egyértelmű legyen.

Határozott idejű szerződés idő előtti felbontása szankcionálva van (sajnos általában csak a bérlő felé, egyoldalúan) és a szankciók a szerződésben le vannak fektetve.

Te amikor aláírtad, azzal ezt elfogadtad, minden bíróságon megállja a helyét, tehát buknád.

2020. márc. 22. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
92%

Amúgy meg mit nem értesz ezen?:

Ha előbb kiköltözik a bérlő, mint a bérleti szerződés lejárta (azaz esetedben az év vége) akkor a hátralévő díjat köteles kifizetni, (igen, esetedben a 9 hónapot)

2020. márc. 22. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
95%

Ami le van írva az behajtható rajtad, az más tészta, hogy hosszas procedúra, ha nem közjegyző által hitelesített, ott egyből végrehajtásra terelhető.


Mondjuk elég kemény, hogy év végéig kéne fizesd, tuti egyezkednék a tulajjal, ha nem vmi igazi vérszívó úgy is dűlőre juttok. De te is lehettél volna figyelmesebb, hogy mit írtál alá, de nem akarok károgó lenni.

2020. márc. 22. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
89%
Egyébként miért akarsz kiköltözni? Elvesztetted a munkahelyed? Mert ezt más nem indokolja.
2020. márc. 22. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Én azért teljes blődségnek tartom, hogy most 9 hónapot ki kellene fizetnem a semmiért... nem létezik jóhiszeműség, méltányosság elve?

Közjegyző nem hitelesítette, akkor ez mit jelent? Nem érvényes a szerződés?

Azért kökltözök ki, mert hazaköltöztem a járvány idejére, nálam megoldható a hoem office.

2020. márc. 22. 23:45
 6/25 anonim ***** válasza:
91%

#5

De érvényes közjegyző nélkül is, csak bíróság kell hozzá.

Egyébként amit kevesen tudnak, a szóbeli szerződés is szerződés, ha tanúkkal tudják igazolni, de esetedben a ráutaló magatartás (beköltöztél) is bizonyíték.

Bár ez utóbbi amúgy sem téma, mert van általad aláírt szerződés, amit a jog komolyan vesz.

2020. márc. 23. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Te gondolom bérbeadó vagy :). Máskülönben nem pörögnél ennyire mereven ezen a témán.

Van más pontja is a szerződésnek amúgy, ami kicsit ellentmond az előzőnek: az hogy 2 hónapos határidővel a szerződés felmodható bármely fél részéről. Kérdés, hogy ettől még kötelezne-e engem ez ezek után bármire.

Egyébként olyan aspektusa is van a dolognak, hogy minden jel szerint a bérbeadónk nem jelentette be kiadásra az ingatlant sehová. Kétlem, hogy bármilyen hatóságnak szeretne magyarázkodni azzal kapcsolatban, hogy miért nem adózott évekig.

2020. márc. 23. 00:16
 8/25 anonim ***** válasza:
25%

Ha benne van az hogy felmondható 2 hónapos határidővel, akkor csak a két hónapot kell kifizetned, plusz gondolom a kauciót is bukod.

Az már gondolom 4 havi díj...

2020. márc. 23. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
84%

Kár ezen pörögni, ez egy szerződés, te pedig aláírtad...

Tudod mindig el kell olvasni amit aláírunk...

2020. márc. 23. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
92%

" nem jelentette be kiadásra az ingatlant sehová. "

Sehová nem is kell "bejelenteni"...

A jövedelmünk utan kell adóznunk ennyi... sehol senkinek nem kell bejelenteni, hogy van egy albérlőnk.

2020. márc. 23. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!