Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Az albréleti szerződésemben...

Az albréleti szerződésemben ez a marhaság áll. Ezt így valóban megítélheti egy bíróság, ha odáig jutna a dolog?

Figyelt kérdés

Sajnos nem voltam kellően figyelmes szerződés aláíráskor. Most, ebbena járvány helyzetben szeretném felmondani az albérletem, ami ez év végéig szól, és egy ponton ez áll benne:

"Ha előbb kiköltözik a bérlő, mint a bérleti szerződés lejárta, akkor a hátralévő díjat köteles kifizetni, illetve ha a kaució elég rá, abból levonásra kerül."

Engem a "hátralévő díj" fogalomköre zavar - ez értelmezhető akár úgy is, hogy ez év végéig szól, tehát fizessek ki neki 9 hónap bérleti díjat?.. Ezt megítélheti így egy bíróság? Kérem, hogy találgatók, hozzá nem értők, ítélkezők ne írjanak.


2020. márc. 22. 22:54
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
82%

"Van más pontja is a szerződésnek amúgy, ami kicsit ellentmond az előzőnek: az hogy 2 hónapos határidővel a szerződés felmodható bármely fél részéről"


Gondolom az 1 év lejáratot követően.


Az alapkérdésre válaszolva: igen, amennyiben aláírtál olyan szerződést, melyben benne van az a mondat amit írtál a kérdésedben, akkor igen, fizetned kell 9 hónapnyi albérletet (2 hónapnyi kauciót levonják, maradék 7-et fizeted).

Ezért nem érdemes felmondani azért, mert pár hónapra hazaköltözöl, teljesen jogos, hogy nem 3 hónapra akarja a bérbeadó bérbeadni a lakását.

2020. márc. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
95%

#7

Én nem vagyok bérbeadó, te viszont egy hülye vagy!

Hosszú ideig bérlő voltam, de nem az idióta fajtából.

Kérdeztél, én válaszoltam a szó amit keresel a KÖSZÖNÖM!

De azt csinálsz amit akarsz, engem tovább nem érdekel, edd meg amit főztél!

2020. márc. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
8%

Azért ezt nem eszik olyan forrón.

Még hosszú távra kötött állami szerződéseket is felmondanak.

A tulaj a kauciúót biztos nem adja oda,de a többi,ha már ki költöztél tisztességtelen haszon lenne a számára .

Az országban most krizis helyzet van.Teljesen mások az elbirálások,munka helyek dőltek be .

Nem jó kedvedből mondtad fel a szerződést.

2020. márc. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
83%

Lehet bíróségra járni, de a kérdezőnek nincs semmi a kezében. Aláírta, beköltözött. Ennyi.

Ha felmondja a szerződést de nem fizet, akkor csak annyit ér el, hogy 1 év múlva a perköltséget is a nyakába akasztják.


Legközelebb figyelj oda, mert egy szerződés komoly dolog.

2020. márc. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
68%
Meg lehetne beszélni a tulajdonossal, hogy hagyod a kauciót és cserébe el tekint a többitől és közös megegyezéssel a szerződés bontva lesz, ennyi. Bejelentenie nem kell valóban csak adózni majd a következő évben a tényleges bevétel után 15% ot.
2020. márc. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 xswerdy ***** válasza:
75%

határozott idejű szerződés alapvetően nem felmondható. Ha te szerződésszegő módon előbb kiköltözöl, akkor meg kell térítened a tulaj kárát, azaz fizetned tovább. Ugyanakkor a tulajnak kárenyhítési kötelezettsége van, azaz meg kell próbálnia kiadni másnak. Ha sikerül, akkor a tényleges kára csak az üresjárat, az egyéb költségek (pl. ingatlanközvetítő), illetve ha olcsóbban tudja kiadni (ami most könnyen lehetséges), akkor a különbözet.


Ugyanakkor a te esetedben ki van kötve felmondási idő (hiába határozott idejű a szerződés). Ha most felmondod, 2 hónap múlva lejár a szerződés, tehát csak addig kell fizetned.

2020. márc. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
16: én is így gondolom. Kissé ellentmond ugye a másik pontnak, de mégis benne van. Köszi.
2020. márc. 23. 13:48
 18/25 anonim ***** válasza:
36%

A határozott idejű szerződést alapvetően nem lehet felmondani, tehát a lejártáig jár a bérleti díj. Ha azonban a tulajdonos a határozott idő lejárta előtt beköltöztet valaki mást, akkor kvázi belement a szerződés megszüntetésébe megegyezéssel (azt mindig lehet), tehát onnantól nem jár a bérleti díj (egy bérleményért egyébként sem lehet két bérleti díjat szedni).


A határozott idejű szerződést viszont fel lehet mondani, ha a szerződés ezt kiköti. Az ilyen esetben "bukott" kaució (tkp. kötbér) nyilván úgy értendő, hogy ha a tulajdonos mond fel, akkor ő bukja a kauciónak megfelelő összeget, vagyis a nála lévő kaució kétszeresét köteles visszafizetni. Ha ezzel ellenkező megállapodás van a szerződésben, például a bérlő elveszti a kauciót, ha felmond, a tulaj viszont nem köteles duplán visszafizetni, ha ő mondana fel, azt vitás esetben érdemes megtámadni a bíróságon feltűnő aránytalanság miatt.

2020. márc. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
69%

"16: én is így gondolom. Kissé ellentmond ugye a másik pontnak, de mégis benne van."


De pontosan mi van benne? Tényleg határozott idejű a szerződés, vagy határozatlan DE minimum 1 év?

A felmondási idő tényleg 2 hónap vagy 2 hónap DE nem szólhat korábbra mint az 1. év vége?


Az a baj, hogy félinformációkat osztasz meg velünk és rébuszokban beszélsz, így nem tudunk segíteni. Az meg hab a tortán, hogy korábban aláírsz egy szerződést, és most, a felmondás után találod ki, hogy "marhaság" áll benne.

Ha annyira marhaság akkor nem kellett volna aláírnod.

2020. márc. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
79%
Igen. Ez nem marhaság, ez a határozott idejű szerződés lényege.
2020. márc. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!