Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Az albréleti szerződésemben...

Az albréleti szerződésemben ez a marhaság áll. Ezt így valóban megítélheti egy bíróság, ha odáig jutna a dolog?

Figyelt kérdés

Sajnos nem voltam kellően figyelmes szerződés aláíráskor. Most, ebbena járvány helyzetben szeretném felmondani az albérletem, ami ez év végéig szól, és egy ponton ez áll benne:

"Ha előbb kiköltözik a bérlő, mint a bérleti szerződés lejárta, akkor a hátralévő díjat köteles kifizetni, illetve ha a kaució elég rá, abból levonásra kerül."

Engem a "hátralévő díj" fogalomköre zavar - ez értelmezhető akár úgy is, hogy ez év végéig szól, tehát fizessek ki neki 9 hónap bérleti díjat?.. Ezt megítélheti így egy bíróság? Kérem, hogy találgatók, hozzá nem értők, ítélkezők ne írjanak.


2020. márc. 22. 22:54
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
71%

Egyébként szerintem a netről szedtetek valami szerződés-mintákat ahelyett, hogy közjegyzőhöz/ügyvédhez mentetek volna. Ilyenkor szokott ilyen ellentmondás lenni benne, mert most vagy határozott idejű, vagy határozatlan. Határozott idejűnél nincs felmondási idő, határozatlannál meg értelmezhetetlen a hátralévő idő kifizetése. A felmondási időt persze akkor is ki kell fizetni.


Mivel nem látjuk egyben az egész szerződést, így nem tudjuk megmondani, melyiknek minősítené a bíróság. Egészében ítélné meg, hogy melyik felé 'hajlik' jobban a szerződés.


Mindenesetre a rendkívüli helyzetre tekintettel inkább próbáljatok meg megegyezni. Ez mindenkinek az érdeke.

2020. márc. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
0%

Utolsó, le vagy maradva.

Már a törvényben az van, hogy a határozott idejű szerződés is felmondható ha a szerződésben szerepel az hogy felmondható.

Ha ez nincs a szerződésben akkor nem mondható fel.

2020. márc. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
66%

Nem vagyok lemaradva, ügyvéd vagyok.

Így a szerződésük értelmetlen, megcsinálni nem fogom neki, nem véletlenül mondtam, hogy egészében kellene látni. A rossz szerződéseket értelmezéssel lehet helyretenni, de ez már komoly jogászi munka, kimeríti a fórum kereteit.

2020. márc. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
54%

Lepontozhatsz gyökér, de ha utánna olvasnál akkor tisztában lehetnél a törvénnyel...


Akkor próbáld értelmezni, hátha sikerül.

Bár ebben nem vagyok biztos...


Mit mond az új Ptk.?


„A határozott időre kötött szerződést bármelyik fél rendes felmondással felmondhatja a törvényes felmondási idő betartásával idő előtt gyakorolható felmondási jog esetén a hónap végére, legkésőbb a hónap tizenötödik napjáig.”


Miről is szól ez a szabály? A fenti előírás, a korábbi szabályozással ellentétben, már nem zárja ki azt a lehetőséget, hogy egy határozott időre megkötött bérleti szerződést (itt még nem csak a lakásbérletről van szó) rendes felmondással szüntessenek meg. Ennek feltétele azonban, hogy a rendes felmondást a felek szerződése lehetővé tegye.


Ha a határozott idejű bérleti szerződés esetén a felek szerződése lehetővé teszi a rendes felmondást, akkor a felmondást legkésőbb a hónap 15. napjáig kell közölni, a szerződés pedig legkorábban a hónap végével szűnik meg.

2020. márc. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Mi lett?
2021. jún. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!