Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Szóval ezek után nem lesz már...

Szóval ezek után nem lesz már akkora arcuk a bérbeadóknak?

Figyelt kérdés

Általában a bérbeadói mentalitást itthon az arrogancia, adócsalás, előnytelen, sokszor törvénytelen szerződések, az 'így kidobom úgy kidobom'- mentalitás jellemezte (tisztelet a kivételnek). A bérlők a sok külföldi/egyetemista miatt ki voltak szolgáltatva és kénytelenek voltak rábólintani az irreálisan magas bérleti díjakra, mert a tulajdonosok gátlástalanul visszaéltek a helyzettel. Nem tudom, ki hogy van vele, én örülök, hogy most egy pillanat alatt az egész a feje tetejére áll és örülhetnek, ha őket választjuk. Egyre több olyan hirdetést látni, ahol nem száraz felsorolás van, hanem mézemázas, kedves szavakkal csábítják a maradék bérlőt, és most meg ez:

[link]


2020. ápr. 3. 15:27
1 2 3 4 5 6 7
 11/65 anonim ***** válasza:
45%
Angyalom, nekem van ingatlanom :DDD Ne a saját hajléktalan énedből indulj ki légyszi! ;)
2020. ápr. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/65 anonim ***** válasza:
57%
De,ezután is lesz nagy arcuk, csak akkor már 2021-et esetleg 2022-t írunk. Most lejjebb viszik a bérleti díjakat, esetleg mehetsz kutyával,gyerekkel, de ha újra beindul a piac akkor majd a most elmaradt hasznukat is be akarják szedni.
2020. ápr. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/65 A kérdező kommentje:

10: senki nem várja, hogy ingyen add ki, de hogy az én viszonylag magas fizetésem egyharmadát is elvitte az utóbbi hónapokban, mert folyamatosan emelt, az rossz vicc kategória. Engedtessék meg nekem így egy kicsi kárörvendés.

Az éhenkórász meg záros határidőn belüle te leszel, ha csak abból élsz, hogy megtűrsz másokat magad mellett.

2020. ápr. 3. 17:24
 14/65 anonim ***** válasza:
77%
Továbbra sem a nyúl fogja a puskát vinni,abban biztos lehetsz.Kiszolgáltatott helyzetben mindig is a bérlők voltak.
2020. ápr. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/65 anonim ***** válasza:
40%

"Továbbra sem a nyúl fogja a puskát vinni,abban biztos lehetsz.Kiszolgáltatott helyzetben mindig is a bérlők voltak."


Igen, csak eléggé mást jelent a kiszolgáltatott helyzet, ha az egy hónappal ezelőtti ár feléért találsz másik bérletet. Egy normális szerződéssel innentől kezdve a bérlő is védve van és költözés esetén sincs annyira meglőve, mert pár napon belül talál másik bérleményt, normális áron, nem egy hónapig kell a netet bújnia.


Kérdező, a kérdésedre válaszolva általánosságban igen: nem lesznek annyira kiemelt helyzetben mint eddig, erősebb alkupozíciója lesz a bérlőnek.

2020. ápr. 5. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/65 A kérdező kommentje:
Mondok még valamit. Most próbálom hírdetni a szobámat. 75-ről indult, már 60-al hirdetjük, 2 nap alatt 2 jelentkező. A szoba jó helyen van pedig. Persze, majd a piac talpraáll, de előbb a világnak kell talpraállni. Azért van jó oldala is a járványnak na.
2020. ápr. 5. 16:56
 17/65 A kérdező kommentje:
Semmit nem töröltetek szegény szellemileg visszamaradott barátom. Más tulajdonát meg nem "kell" kiadnom, csupán emberileg megteszek ennyit a tulajdonosnak. A kérdés hangvételétől eltekintve ugyanis emberileg jó viszont ápoltunk függetlenül a pofátlan bérleti díjtól. Elhiszem, hogy ez a mentalitás számodra ismeretlen, de hát ezért fogsz éhen dögleni ezek után szerencsére.
2020. ápr. 5. 17:19
 18/65 A kérdező kommentje:
Az, akinek nem lesz bevétele (te).
2020. ápr. 5. 17:28
 19/65 anonim ***** válasza:
33%
Miért ne lenne bevételem??? Nem értelek. Van munkahelyen - és lesz is - s saját lakásom. Én jól vagyok. Nem a szüleimen élősködöm mint egyesek. De köszi, hogy aggódsz, jólesik! :)
2020. ápr. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/65 A kérdező kommentje:
Mennyiben élősködés az, hogy a rezsit, kaját én fizetem? Az albérleti díj helyett, amit magadfajta élősködőknek fizetnék. Érdekes, hogy saját lakásod lesz(!), akkor kiét is adtad ki eddig? :D Nagy teljesítmény, gratulálok.
2020. ápr. 5. 17:33
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!