Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Most hogy van ez a kilakoltatá...

Most hogy van ez a kilakoltatási moratórium? Ez év december 31ig van azt tudom de azon kívül hogy van ez?

Figyelt kérdés

Előre is köszönöm.


Sosem volt tartozásom egy Ft sem ,mindig rendesen fizettem de most a vírus miatt mindkettőnket kirúgtak.


2020. ápr. 6. 07:53
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/197 anonim ***** válasza:
62%

# 80


Ja értem, szóval fogalmad sincs, ezért rám hárítod, hogy én vagyok a hülye, ha nem találom.


[link]


Bármilyen jellegű kilakoltatást csak a 1994. évi LIII. törvény szerint lehet végezni. Teljesen mindegy, hogy volt bérlő, haszonélvező, tulajdonos, szívességi lakáshasználó, vagy akár önkényes lakásfoglaló. Lakás kiürítését eszerint a törvény szerint a végrehajtó foganatosítja, nincs is más legális módszer arra, hogy ezt kikényszerítsd.

2020. ápr. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/197 anonim ***** válasza:
31%

Nem, nem a végrehajtó foganatosítja. A végrehajtó banki hiteleseket tesz ki.


Kolléga már kérte, hivatkozz be csupán egyetlen újságcikket, bírósági dokumentumot, jogegységi döntést arról, hogy albérletből bérlőt végrehajtó rakott ki.


Persze nem fogsz behivatkozni, mert nincs ilyen, helyette majd valahogy megpróbálsz kibújni ez alól.

2020. ápr. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/197 anonim ***** válasza:
78%

Miért kéne nekem jogeseteket linkelnem? Már hivatkoztam a jogszabályra, abban is a megfelelő részre. Te meg hivatkoztál a Ptk-ra, hogy keressem ki. Egyelőre úgy állunk, hogy én már alátámasztottam az álláspontomat, te nem, de mégis nekem kéne további dolgokkal alátámasztani, mert te úgy gondolod.


Azt hajtogatod, hogy a végrehajtó banki hiteleseket tesz ki, ezt mégis mire alapozod? Mert szerinted így van? Hol van ez leírva? A bírósági végrehajtásról szóló törvény eléggé jól részletezi, miket csinál egy végrehajtó, nincs olyan kitétel, hogy ez csak banki hitelesekre igaz.

2020. ápr. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/197 anonim ***** válasza:
11%
Tehát kibújsz. Ez várható volt. Arra alapozom, hogy teljesen más jogi helyzet, jogállás van egy polgárjogi szerződésben (bérleti szerződés), és egy hatósági eljárásban (kilakoltatás), nem fizetés esetén. De írtam két ingatlanjogi szakjogásznak is, hamarosan égni fogsz, mint a Reichstag!
2020. ápr. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/197 anonim ***** válasza:
78%
Teljesen mindegy, mi az előzmény, a végrehajtás az egyetlen megoldás arra, hogy kikényszerítsd valakinek a kiköltözését.
2020. ápr. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/197 anonim ***** válasza:
78%
Vagy te fogsz égni... De gondolom azt itt már nem osztod meg, hanem még beírod 10-szer ugyanazt, olyan konkrétumokkal, hogy az "teljesen más", "nem ugyanaz", a "Ptk-ban valahol".
2020. ápr. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/197 anonim ***** válasza:
61%
Nem, a frankót azt ti, a tanulatlan, műveletlen, alacsony intellektusú prolik mondjátok meg. Mi jogszabályokat értelmezünk, a frankó megmondását rátok hagyjuk!
2020. ápr. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/197 anonim ***** válasza:
28%

19:45, csak hogy elég rosszul értelmezed a jogszabályt. Ami egy dolog. Az meg egy másik dolog, hogy fullban nyomod a kretént.


Én értem azt, amit 47% nem ért talán. Arról van itt szó, hogy te is a kipakolás küszöbén vagy, és ezzel akarod nyugtatni magadat, hogy ha sokszor leírod a hülyeséget, akkor biztosan úgy is lesz. Jó, csináld.

2020. ápr. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/197 anonim ***** válasza:
78%
És te minek a küszöbén vagy, hogy a jogszabályok értelmezése nem sikerül, és csak az okoskodás meg a személyeskedés megy? Amúgy értem ne aggódj, nem bérelt lakásban élek és nincs lejárt tartozásom sem; meg egyébként is, kilakoltatás most nincs, ahogy a fentebbi jogszabályt már idéztem, szóval miért is félnék tőle?
2020. ápr. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/197 anonim ***** válasza:
53%
Szülőkhöz, egyéb rokonhoz ideiglenesen nem tudtok költözni? Önkoritól esetleg támogatást kérni, pl IX.kerületben adnak járadékot annak aki a covid miatt veszti el az állását. Több idő, de lehet érdemes bkv-hoz jelentkezni, képzés alatt is fizetnek, persze akkor, ha most van képzés.
2020. ápr. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!