Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Most hogy van ez a kilakoltatá...

Most hogy van ez a kilakoltatási moratórium? Ez év december 31ig van azt tudom de azon kívül hogy van ez?

Figyelt kérdés

Előre is köszönöm.


Sosem volt tartozásom egy Ft sem ,mindig rendesen fizettem de most a vírus miatt mindkettőnket kirúgtak.


2020. ápr. 6. 07:53
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/197 anonim ***** válasza:
26%

15:03 melyik ellentétes?


Amit ide bemásolnak, azt hagyd figyelmen kívül. Aki azt mondja, hogy "ez világosan benne van a jogszabályban", az vajon belinkeli-e a jogszabályt, és rámutat-e a jogszabály vonatkozó pontjára, ha már olyan világosan benne van? Nem? Akkor annyit is ér a válasza.


Annak higgy, aki a válaszát a jogtar.hu oldalra mutató linkkel alá tudja támasztani úgy, hogy te is megtalálod a jogszabályban a pontot, amire hivatkozik.

2020. ápr. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/197 anonim ***** válasza:
64%
Rosszul értelmezi a jogszabályt a koma, teszi ezt úgy, hogy bármiféle tudás, végzettség, műveltség birtokában volna. A belinkelt jogszabály ötödik paragrafusában ott van, hogy "bírósági végrehajtásra" vonatkozik a törvény. Albérlet esetében nem bírósági végrehajtás van, hanem lejár a szerződés, és kész. Ahogy ezt már többen is leírtuk.
2020. ápr. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/197 A kérdező kommentje:
Többen is idéztek be jogszabályból nem 1 db volt. Tényleg nem lehet laikusokra hagyatkozni,sajnálom az ügyvédre de ő a szakember.
2020. ápr. 6. 15:38
 64/197 A kérdező kommentje:

62

Lejarni nemtud az olyan szerződés amiben nincs szabva határidő.

Holnap már fel 10 után okosabb leszek ezügyben.

2020. ápr. 6. 15:40
 65/197 anonim ***** válasza:
9%
Én úgy látom itt csak két laikus van, 54% és 76%.
2020. ápr. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/197 anonim ***** válasza:
31%
64, nem tudja érvényét veszíteni a szerződés, tényleg? Ezek szerint olyan sincs benne, hogy nem fizetsz, akkor repülsz? Jó nagy hülye lehetett a tulajdonos, ha ezt aláírta, bár kétlem, hogy ilyenről szó lenne.
2020. ápr. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/197 A kérdező kommentje:
Itt ha minden igaz ,mindenki laikus vagy ha van köztünk képzett ügyvéd /jogász akkor bocsi😊
2020. ápr. 6. 15:51
 68/197 A kérdező kommentje:

66

Ha tudnám hogy kell képet mahinálni hogy saját adataim ne látszódjanak feltenném ide.Konkretan ilyen nincs benne.

De a jogi fondorlatokhoz nem értek 😊 még akit hívtam ügyvéd ő is azt mondta telefonon,hogy utána néz holnapig mert most ugye vészhelyzet áll fenn,ami nem általános.

2020. ápr. 6. 15:54
 69/197 A kérdező kommentje:
Sokan itt elvitték másik irányba is a kérdést ,hogy persze nem akarsz fizetni mi... de akarok,ahogy eddig is tettem. De fel kell készülni rá,hogy ha nem fogok tudni akkor hogy lesz.
2020. ápr. 6. 16:00
 70/197 anonim ***** válasza:
79%

# 62


"Albérlet esetében nem bírósági végrehajtás van, hanem lejár a szerződés, és kész."


És akkor mitől megy el a volt bérlő, aki nem hajlandó önként? A bírósági végrehajtáson kívül milyen lehetőségek vannak még?

2020. ápr. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!