Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Most hogy van ez a kilakoltatá...

Most hogy van ez a kilakoltatási moratórium? Ez év december 31ig van azt tudom de azon kívül hogy van ez?

Figyelt kérdés

Előre is köszönöm.


Sosem volt tartozásom egy Ft sem ,mindig rendesen fizettem de most a vírus miatt mindkettőnket kirúgtak.


2020. ápr. 6. 07:53
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/197 anonim ***** válasza:
78%
Kérdező! Hidd el, hogy felesleges ügyvédhez menned, ha ilyen rossz helyzetben vagytok, az a pénz, amit az ügyvédnek adnál, felesleges pénzkidobás. Az ügyvéd sem tud mást mondani, mint hogy a tulajdonossal egyezkedj. Rád/rátok semmilyen moratórium, semmilyen könnyítés, semmilyen védelem nem vonatkozik - még jelen, ún. vészhelyzetben sem! Ha eddig rendesen fizettetek, nem volt veletek semmi gond, akkor a tulajdonosnak is más a hozzáállása, mint egy egyébként problémás bérlőhöz. Minél hamarabb beszéljetek vele, mondjátok el, hogy mi történt, őszintén beszéljetek, ne sunnyogjatok, ne ügyvédhez rohangáljatok, ne a háta mögött intézkedjetek, mert nem fogtok jól kijönni belőle. Ha volt/van is a tulajdonosban jóindulat, akkor az ilyen sunnyogással elveszíthetitek! Hidd el, hogy felesleges ügyvédre kiadnotok az utolsó pár ezer forintotokat, itt csakis a tulajdonossal való őszinte beszélgetés segíthet!
2020. ápr. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/197 anonim ***** válasza:
69%
#41, hagyd! Fel sem fogja...
2020. ápr. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/197 A kérdező kommentje:

41 sokan félreértettek,nem letámadni akartam de ki mást lehet megkerdezni ha tudni akarom mi az igaz? Hogy tisztában legyek a dolgokkal.Ha beteg vagyok sem a haverok véleményére adok hanem pl jelen helyzetben hívom az orvost telefonon.


E hónapban be van fizetve még nem aktuális meg igyekszünk is ha mást nem alkalmi munkát találni addig.

2020. ápr. 6. 12:02
 44/197 anonim ***** válasza:
67%
Keress munkát. Boltoba, futárcégekhez,közterület fenntartóhoz keresnek embereket.
2020. ápr. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/197 A kérdező kommentje:

Közben keresek munkát persze.Boltokba már jelentkeztem igen.

Futár meló nem játszik sajnos.

Közterületfentarto az is önkormányzati ugye ? Mert a helyi önkormányzatra is beadtam ha tudnának valamelyik intézményben esetleg munkát.

2020. ápr. 6. 12:29
 46/197 anonim ***** válasza:
18%

57/2020. (III. 23.) Korm. rendelet 3. § (3):

"Ingatlan kiürítése iránt, azzal összefüggésben intézkedni, valamint ingatlan kiürítésére irányuló helyszíni eljárási cselekményt foganatosítani a veszélyhelyzet megszűnését követően lehet azzal, hogy az intézkedés, eljárási cselekmény lefolytatására, a halasztásra, a jegyző értesítésére vonatkozó határidő – a (4) bekezdésben foglalt kivétellel – a veszélyhelyzet megszűnését követő 15. napon újrakezdődik."


Tehát jelenleg nem lehet senkit kilakoltatni, egészen a veszélyhelyzet végéig (NEM december 31-ig, hanem amíg a kormány vissza nem vonja a veszélyhelyzetet). Ez nem jelenti azt, hogy nem vagy köteles fizetni, vagy hogy a szerződés nem felmondható - ugyanúgy felmondható, és az elmaradt bérleti díj is behajtható, csak a bérbeadó nem fog tudni az akaratod ellenére kilakoltatni. Érdemes a bérbeadóval tárgyalni a kérdésben, nem kell szándékosan elzárkózni.

2020. ápr. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/197 A kérdező kommentje:

46

Köszönöm ,nem zarkozom el csak tájékozódni akartam. E hónapi rendesen fizetve van.

2020. ápr. 6. 12:49
 48/197 anonim ***** válasza:
27%

Attól, hogy a hónap fizetve van, MOST kéne neki szólnod, nem elsején lapítani, hogy ja már nem tudsz fizetni. Ha most szólnál, neki is lenne ideje döntést hozni, és ha úgy dönt, hogy kirak, lenne egy hónapod vakarózni, hogy akkor hova is menj tovább. De így folyamatosan csak magad alatt vàgod a fát, hiába is pofázunk oldalakon át.


Aki meg a szabályzatból idézett, az azzal az aprósággal nincs tisztában, hogy önkényes lakásfoglalókra ez nem vonatkozik, márpedig ha felmondják a bérleti szerződést és nem hajlandó kiköltözni a delikvens, az onnantól önkényes lakásfoglalás. Ergo, kirakható most is.

Ezért nem kéne ezt megvárni, hanem MOST egyeztetni a tulajjal. Csak ehhez ész is kéne.

2020. ápr. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/197 A kérdező kommentje:
Előre nem szólok mert lehet lesz pénzünk addigra. Kilátásban van páromnak egy beugros munka is.
2020. ápr. 6. 13:31
 50/197 anonim ***** válasza:
67%
Akkor meg ne csodálkozz, hogyha ő is hasonlóan fog hozzád állni 🤷‍♀️
2020. ápr. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!