Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Most hogy van ez a kilakoltatá...

Most hogy van ez a kilakoltatási moratórium? Ez év december 31ig van azt tudom de azon kívül hogy van ez?

Figyelt kérdés

Előre is köszönöm.


Sosem volt tartozásom egy Ft sem ,mindig rendesen fizettem de most a vírus miatt mindkettőnket kirúgtak.


2020. ápr. 6. 07:53
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/197 anonim ***** válasza:
65%

Ha van bérleti szerződésed, vagyis a tulaj hozzájárulásával költöztél be a lakásba, akkor NEM lehetsz önkényes lakásfoglaló. Akkor sem, ha a bérleti szerződés bármilyen okból megszűnne.


Idejár egy troll, aki tött login alatt valótlanságokat terjeszt. Vigyázz, mit hiszel el.

2020. ápr. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/197 A kérdező kommentje:

De hogy? Amíg még fizettünk akkor nincs gond.

Nem szoktunk traccsolni kb 5 percet max.

2020. ápr. 6. 13:45
 53/197 A kérdező kommentje:

Igenn van szerződés

És eddig fizettem is mindig rendesen! Most is tudtam még csak előre gondolkodok ha Esetleg nem lenne ....

2020. ápr. 6. 13:48
 54/197 anonim ***** válasza:
9%
Albérletekre nem vonatkozik a moratórium. Ne halgass a hozzá nem értőkre! Úgy kirak a tulajdonos, mint a huzat, és még a saját kirakásod költségeit is te fogod fizetni, a felgyülemlő kamatokról nem is beszélve.
2020. ápr. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/197 A kérdező kommentje:

Ezért irtam korábban h elmegyek az ügyvédhez holnap megtudom. Mi a hivatalos mert mindneki mást mond.

Barátok is albiban laktak nekik meg azt mondta a tulaj h Ja moratórium van


Most akkor nekik vonatkozik másnak nem ??vagy auert mert ott gyerek van attól Fugg ? Nálunk nincs gyerek

2020. ápr. 6. 14:12
 56/197 anonim ***** válasza:
54%

[link]


"182/A. § (1) A végrehajtó a lakóingatlan kiürítésének foganatosítását [174. § d) pont] a november 15-től április 30-ig terjedő időszakot követő időszakra halasztja el, ha a kötelezett magánszemély."


Van még néhány kivétel a jogszabályban, de az albérlet NEM kivétel. Az albérletekre is vonatkozik a kilakoltatási moratórium!


Javasolom, hogy mindenki döntse el, minek hisz: magukat szakértőnek kiadó anonim kommentelőknek, anonim lepontozóknak, vagy a jogszabály ellenőrizhető szövegének.

2020. ápr. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/197 anonim ***** válasza:
37%
A kilakoltatási moratórium csak olyan ingatlanokra vonatkozik, ahol banki hitel, jelzálog hitel, közműtartozás miatt akarják kirakni a KORÁBBI TULAJDONOST. Tehát bérlőkre ez nem vonatkozik. Ez világosan benne van a jogszabályban.
2020. ápr. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/197 anonim ***** válasza:
75%
Hagyjátok, felesleges, majd szépen kiadja az ügyvédnek a maradék pár ezer forintját, aztán majd megnyugszik. A trollt meg nem kell etetni.
2020. ápr. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/197 A kérdező kommentje:
58 Igen az pár ezer de hivatalos !!!itt meg a fele eztfujja a másik fele mást ir ,privatban volt aki megkeresett hogy az ő lakasa kiadó olcsón ha ezekkel mégsem alakulna jól...
2020. ápr. 6. 15:02
 60/197 A kérdező kommentje:

Ráadásul jogi szöveg sem egyértelmű a laikusnak ,többet bemásoltak nos ebből egy totál ellentétes.?!!!

Az ügyvéd csak jobban tudja.

2020. ápr. 6. 15:03
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!