Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Aki nem tud megfizetni 2 havi...

Aki nem tud megfizetni 2 havi kauciót, az később sem tudja majd a bérleti díjat?

Figyelt kérdés

7 évig voltam bérlő, és most, hogy vettem egy saját kuckót, kezdem átérezni a másik oldalt is. Szeretném az egyik szobát kiadni, de meglepően sokan jönnek azzal, hogy van munkájuk stb., de nem lehetne-e csak egy havi kaució.

Ha van munkája, miért jelent gondot a kéthavi kaució? Nekem sem volt rekord fizetésem több éven át, ennyi tartalékom mégis volt mindig. Lehet bízni abban, hogy a bérleti díj majd ezek után nem fog elkezdeni akadozni, netán egyszer csak majd nem fizet? Olvastam, hogy járvány miatt most sokan belemennek a mindössze egyhavi kaucióba, amit én kevés biztosítéknak érzek.



2020. jún. 28. 21:51
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
72%

#9-10

Gondolj - és csinálj! - amit akarsz, elvégre gondolatszabadság van!:)

2020. jún. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
#2 szerinted ha egy fix. Mondjuk 6 hónapos munkára szerződök mondjuk Szegeden, akkor felszámolom a teljes mondjuk győri életem? Nem ugye? Simán bérelek arra a hat hónapra egy szegedi lakást. Amúgy pedig 3hó kaució ( max félmillió) édeskevés beugrónak egy hitelhez.
2020. jún. 29. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Mondjuk azt végképp nem értem, hogy bárki hogy mer beleugatni abba, hogy mennyi spórolt pénzem van vagy nincs.
2020. júl. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Albérletben élünk, nem is szobában, soha egyetlen napot sem késtünk a fizetéssel, rezsivel, semmivel. Viszont a kauciót csak kölcsönből tudtuk lerakni. Szerintem ha valaki albérletben él, akkor nem olyan meglepő dolog, hogy nincs spórolt pénze. Amit meg tudnék spórolni, azt rakom le minden hónapban, hahó! Ami azon felül max pártízezer marad havonta, az az a fajta vésztartalék, ami néhány havonta le is ürül, ha elromlik valami, ha új ruha kell, stb.

Azt is kihagyja mindenki, hogy az a két havi nem két havi, hanem három, mert a havi bérletet is le kell rakni az elején.


Nagyon sokan élnek hónapról hónapra albérletben. Ez szerintem nem jelenti, hogy automatikusan rossz ember valaki. Ha saját lenne, a hitel se jelentene gondot, csak ugye azt nem adnak önrész nélkül...

2020. júl. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

#14

Nem rólatok szól a kérdés, mert ti letettétek a kauciót.

Ha kölcsönből, akkor kölcsönből, ha hitelből, akkor hitelből, senki nem kérdezi, hogy miből, köze sincs hozzá.

Az csak plusz pont nektek, hogy vagytok annyira megbízhatóak, hogy valaki kölcsön mert adni nektek.

2020. júl. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
15, egyetemistaként velem is megesett, hogy lealkudtam egy havira. Mégis igazak a fentiek, az adott lakásból három év múltán kár nélkül jöttem el. :)
2020. júl. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!