Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Bútorozott vagy bútorozatlan...

Bútorozott vagy bútorozatlan lakást könnyebb kiadni?

Figyelt kérdés
2020. aug. 15. 15:26
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
bútorozatlan
2020. aug. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Full bútorozott lakásaimat általában (1-2 héten belül) azonnal kiveszik. Az emberek szeretik ha csak be kell költözniük, "bútorozás" mentesen.
2020. aug. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettőre van igény.

Most adtam ki pár hét alatt bútorozatlan, gépesített lakást.

A bérlő berendezi magának. Jó eséllyel tovább marad mintha csak egy bőröndöt kell összepakolni

2020. aug. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Bútorozottat könnyebb kiadni, viszont bútorozatlanban sokkal tovább maradnak, nem költöznek ki évente, mint általában a bútorozottból.
2020. aug. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Az sem mindegy, ki a célközönséged. A bútorozott az egyetemistáknak, életkezdő fiataloknak tök jó, mert van miből elindulni.

A bútorozatlant inkább azok keresik, akik nem most lépnek be a piacra, van kialakult életük, szokásaik.


Szóval ha pl. te direkt egyetem mellett vettél diáklakásnak való ingatlant, akkor bútorozás mindenképp. Ha hosszú távra keresel bérlőt, akkor bútorozatlan vagy részben/megbeszélés szerint bútorozott az ideális.

2020. aug. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
87%
Én szerintem az arany középút a legjobb. Alapvető bútorok legyenek így akinek van bútora az is el tudja helyezni a sajátját. De akinek nincs az tudja használni az ottani bútorokat, és be tud szerezni sajátot. A saját ízlésére is tudja formálni a lakást. Mi például úgy csináltuk hogy minimális bútorok voltak benne tényleg egy két darab leírtuk a hirdetésben hogy szolidan berendezve bútor nélkül kb 10 ezerrel olcsóbban kiadó, bútorral meg 10e ft-val drágább végül bútorozottan lett kiadva, a bérlő elmondta milyen bútorokat szeretne milyen stílusban (IKEA ból ki válogatta) megvettük együtt szereltük össze és igazából ennyi. A +10e Ft miatt vissza is jöttek a bútorok árai 2 évig lakott a lakásban. Mi eléggé nyitottak vagyunk, vagy nem is tudom hogy fogalmazzak de azok a bútorok amik úgymond hozzá nőttek azokat elvitte magával vagyis hát odaadtuk neki hiszen gyakorlatilag kifizette. Én szerintem ez a lehető legjobb megoldás de nyilván mindenkinek megvan a maga véleménye, hozzáállása. Bocsánat ha rosszul fogalmazok vagy elírtam valamit én nem vagyok magyar 20 éve lakom itt :) sok sikert a lakás kiadásához remélem megtalálod a megfelelő bérlődet!
2020. aug. 16. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
6: teljesen jól fogalmazol, soha nem mondtam volna meg, hogy nem magyar írta! köszi!
2020. aug. 16. 08:15
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

#6: nagyon szépen megtanultál magyarul, gratulálok!

Érdekes ez a félig bútorozott. Az ágy, ami elég alap darab pl elég zavaró, ha van a leendő bérlőnek is. De ezek szerint ennek is megvan a maga piaca.

2020. aug. 16. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A félig bútorozott akkor jó szerintem, ha van egy pince vagy valami, hogy ami nem kell, azt le lehessen vitetni. Akkor tényleg alkualap.


Mi pl utoljára úgy kerestünk lakást, hogy könyvespolc és ruhásszekrény/gardrób jó lenne, ha lenne, mert az nincs. Meg persze konyhabútor, alap gépesítés a konyhában.

Nyilván ezek elég speckó igények, ilyenkor rugalmas az ember. Abba több helyen futottunk bele, hogy mosógép is van, ami jó lenne, ha maradna, vagy ágy is van, ő hova vigye most el miattunk.

Ahova végül motyóztunk, az elvileg bútorozatlan-gépesített volt, de van egy hatalmas beépített polcrendszer - ezzel ugye a könycespolcos igényem pipa. Ruhásszekrényt vettünk végül egy nagyot, most már az is saját. Meg az itteni hűtő elég gagyi volt (nagyon régi, fagyasztórész nélkül), úgyhogy a tulaj engedélyével azt felvitettük a padlásra, és az is lett saját.

Ezek után ha egyszer innen költözünk, akkor jóval nehezebb dolgunk lesz: olyan konyha kell, ahol a konyhabútoron kívül _csak_ tűzhely van, mert azt azért nem vennék sajátot, de a hűtőmet viszem mindenképp. Meg ugye a könyvespolc, ez annyira speckó, hogy szerintem abból is saját lesz a vége.

2020. aug. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Jó a bútorozott is, ha igényesen összeválogatott, berendezett. Nyilván hátrány, hogy ilyenkor egy adott "ízlésvilágba" költözik az ember ami vagy bejön neki vagy nem, vagy érdekli vagy nem.


Én jobban szeretem a magam bútoraival körbevenni magam. Nyilván költözésnél nehezebb a dolgom, meg inkább az olcsó/könnyen bontható dolgokat szerzem be.

2020. aug. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!