Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hogyan lehet kiszűrni, ha egy...

Hogyan lehet kiszűrni, ha egy potenciális lakó pszichikailag instabil?

Figyelt kérdés

Tudom, furcsa a kérdés. De az a helyzet, hogy az előző lakóink nagy része "bolond" volt. Például a mostani skizofrén, szerintünk egy kis münchhausen-szindróma is befigyel. Már évek óta nem tudunk mesterembereket kihívni, mert idegösszeomlást kap, és elkezd üvöltözni (pl. a csengőt is leverte). Meg nem érti a feltételes módot, tehát ha azt mondod neki, hogy "tegyük fel", akkor azt nem érti. Nem tudom, hogy mi ez, autizmus?


Az előző meg mitomán volt, de még azt is ilyen furcsa módon. És ez csak két eset.


Sajnos ezeket nem tudtuk kiszűrni, az elején mindegyik normálisnak tűnt. Jövedelemigazolást tudunk kérni, erkölcsit is. De erre mit kérjünk? Mégsem küldhetjük el pszichológushoz, hogy hozzon szakvéleményt.


Mit tanácsoltok?


2020. nov. 9. 12:17
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon egyszerűen megoldottam, hogy elkerüljenek a kétes egzisztenciák.

Egyszerűen megemeltem a bérleti díjat, hogy ne az én lakásom legyen a legolcsóbb a környéken.

Az ár ugyanis szelektál.

2020. nov. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
23%

A "helyettesítő Münchhausen-szindróma" egész más, mint a "Münchhausen-szindróma", a kettönek semmi köze egymáshoz.

Emellett a "helyettesítő Münchhausen-szindróma" sem azt jelenti, hogy a gyereket túlfélti vagy nem meri magára hagyni, hanem egészen mást!


Szóval amíg nem vagy szakember, addig nem diagnosztizálj, mert csak hülyeségeket írsz!


Az meg, hogy a bérlö ennyire problémás és nem fogja fel, amit mondanak neki, ezt észre kellett volna venned, amikor a lakást megnézte meg kivette! Ha nem, akkor azért veled is van probléma, nem csak vele.

2020. nov. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

20:04 - első válaszoló: Igen, ugyanerre gondoltam.

20:04 - második válaszoló: Nyugodjál már le. Csak ócsárolsz; vagy válaszoljál konstruktívan, vagy menjél máshová osztani az észt.

Egyébként jelentkeztem olyan helyekre, ahol kértek pszichológiai szakvéleményt mindenkiről. 4 szakvélemény készült rólam életem során, és mindegyik szerint középszerűen normális vagyok, szóval nincsen velem semmi baj. Szereted a szakértőket, na, 4 is megállapította rólam.

2020. nov. 10. 10:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!