Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ha az van írva, hogy "kisállat...

Ha az van írva, hogy "kisállat nem hozható", akkor tényleg minden ki van zárva?

Figyelt kérdés

Tehát például két guppit sem vihetek, egy apró akváriumban, vagy egy pici dzsungàriai törpehörcsögöt?

És, ha mégis viszek, akkor hogy ellenőrzi a tulaj? Miután beköltöztem úgyis zárat cseréltetek, nem fog tudni bejönni ellenőrizgetni, vagy mondjuk havonta köteles vagyok beengedni ellenőrzésre? Hogy működik ez? Nyilván kutyát/macskàt vagy hasonlókat nem vinnék, de nem értem, hogy mondjuk egy ketrec egy törpehörcsöggel miért akkora tragédia, ha mondjuk 5 naponta takarítva van az állat, nincs elengedve a házban, nem kotorja ki a forgàcsot, stb.

Nyilván lakásbérlésről van szó, nem szobabérlésről.


2020. nov. 18. 21:42
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Mennyi olyat olvastam, hogy kutyát kellett leadni menhelyre vagy sintértelepre, mert valamelyik bérbeadó nem engedte. Nehogy már esetleg az ingyenpénz ne legyen teljesen ingyenpénz némely embereknek.
2020. nov. 20. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Kérdező! Azért a rémtörténetek mellett a 99.5% az, hogy a tulajdonos nem megy be.

Tulajdonos vagyok, minden hónapban egyszer megyek a lakbérért, van jobb dolgom annál minthogy oda járjak nézelődni. Amúgy meg mit találnék.. de komolyan? 2 használt bugyit vagy mosatlant az ágy mellett? Húha, és akkor mi van?

Ha rongál a bérlő azt úgyis látom amikor a lekbért fizeti. Végig szoktam azért nézni néha amikor átveszem a pénzt, nem fiókokba nyilván, de ellenőrzöm, hogy a tapéta fent van-e, nem-e penészedik a fürdő, nem-e tart macskát titokban (karmolásnyomok).

Más sem csinálja máshogy.

Nem szoktunk bemenni csak úgy.

Én is hallottam ilyen esetekről, de szerintem ha zárat cserélsz azzal viszont a tulajt jogosítod fel arra hogy kitegyen.

2020. nov. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
55%

Olyan kíváncsi vagyok, honnan tudják meg a tulajok, hogy zárcsere történt. Csak nem úgy, hogy kulccsal akar bemenni és észreveszi, hogy nem nyitja?

Mikor nyit kulccsal valamit egy ember? Ha be van zárva.

Miért van bezárva? Mert nem nyitották ki neki.

Bemehet a tulaj, ha nem nyitnak neki ajtót? Nem.

Fel lehet háborodni, de ez a törvény. Szóval ha a lakód nem mondja meg, hogy kicserélte a zárat, akkor te csak akkor szerzel erről tudomást, ha épp magánlaksértést akarsz elkövetni. Akkor meg pampoghatsz, hogy szabályt szeg a lakód, mikor ezt úgy tudtad meg, hogy épp szabályt akartál szegni.

2020. nov. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Na ez mondjuk igaz, ha lecserélné a zárat valószínűleg nem tudnám meg. Viszont egyszer már volt olyan, hogy gázszerelő miatt be kellett mennem mert a bérlő kérte, hogy mielőbb intézzem a szerelő meg csak reggel 9re tudott jönni amikor a bérlő dolgozott. Jeleztem neki, be tudtam menni tehát nem cserélt zárat.

Amúgy lehet hogy cseréltek csak nem tudtam róla, de alapból nem engedném

2020. nov. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

14-es: Tök normális tulajnak tűnsz, nem is vitatkozni szeretnék, ne vedd támadásnak kérlek. Csak szeretnék mutatni egy másik nézőpontot.

Nekem teljesen alap volt a zárcsere eddig minden albérletemben (saját költségre természetesen és mindig jeleztem előre a szándékot) és nem a tulaj, hanem az előző lakók miatt. Ha előttem ki volt adva a lakás, nem tudhatom, hogy kinek van hozzá kulcsa, hány embernek van másoltatva. Az én cuccaim, értékeim vannak odabent és jogom van a védelmükhöz. A legtöbb tulaj ezt megértette. Aki meg nem, az bukott egy jól fizető, rendes, csendes bérlőt.

Tudom, hogy kockázatosnak tűnhet, hogy nincs kulcsod, de egy lakatos 5 perc alatt tör fel majdnem bármilyen zárat 5000 Ft-ért, ha épp szükség lenne rá, szóval nem áthidalhatatlan probléma a bejutásod, ha muszáj, csak az nem nyomtalan (és végképp nem legális).

Amúgy se mehetsz be, ha van kulcsod, ha nincs, ha nem engedi meg a bérlőd (nyilván más, ha ő kér meg, hogy intézkedj, de ilyen esetben nyilván adna új kulcsot is). Nem mondom, hogy egyet értek a szabályozással, szerintem túlontúl a nemfizető mocskokat védi, de a szabály attól még szabály.

2020. nov. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

En laktam alberletben es soha nem csereltem zarat.

Mi van ha nem vagy otthon es veszhelyzet mistt pl tuz, be kell menni a lakasba?

2020. nov. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Teljesen egyértek a 15-ös válaszolóval. Én személy szerint építőiparban dolgozom, vannak elég komoly, drága gépeim, ha valaki akár egyet is elvisz, az nekem több tízezer forintos kár alaphangon. Nem nagy gépekre kell gondolni, elég ha valaki elvisz két flexet, vagy akár egy fúrót. De ha valami olcsóbbat visz el, azt nekem akkor is pótolni kell.

Én elhiszem azt, hogy vannak olyan tulajok, akik nem mennek be, nem érdekli őket különösebben a bérlőjük élete, de sajnos vannak eléggé aberràltak is, és ezt nem lehet első látásra megállapítani sajnos. Másik meg az, amit a 15-ös írt, ki tudja, hogy kinek van még kulcsa a lakáshoz? Sok bérlő lelép úgy, hogy a kulcsot sem adja vissza, én is tudok sok ilyen esetet.

Az meg, hogy egy esetleges baleset során nem tud bemenni senki azt végképp nem értem. Tegyük fel, hogy X egy bérlő, leégett a bérleménye, míg ő dolgozni volt, de Y a tulajdonos, az tulajdonos mégis, hogy tudna egy ilyen helyzetet megakadàlyozni? Egyáltalán honnan tudna a balesetről? Csak úgy, hogy az albérlő szól neki, vagy esetleg ha tartja a kapcsolatot az ottani szomszédokkal, akkor azok szólnak neki.

Alapesetben sem megy be senki egy saját lakásba se baleset esetén, ha nincs otthon senki. Csak esetleg az illetékes szervezet, ha kihívják őket (katasztrófavédelem, stb).

2020. nov. 23. 19:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!