Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Bérleti szerződésbe bele...

Bérleti szerződésbe bele lehet fogalmazni, hogy terhesség esetén utcára tehetnek? Fel lehet ezt valahol jelenteni?

Figyelt kérdés

Fiatal pár vagyunk, találtunk egy szerény kis lakást, ami mindkettőnknek megtetszett. Amikor mindent lebeszéltünk (mi is szimpatikusak voltunk a tulajnak), elolvastuk a szerződést és ez állt benne, plusz az is, hogy eltitkolt terhesség esetén ugyanúgy élhet a "jogával", az azonnali felmondással. Én ezen eléggé kiadtam, mégis hogy jön valaki ahhoz, hogy nekem be kelljen számolnom arról, ami teljesen magánügy? Természetesen kifogásoltuk az adott részt, azóta nem érkezett válasz.

Ez most teljesen legális, vagy büntetőjogi kategória? Ha aláírjuk, és később kiderül, hogy ez törvénytelen, gondolom, nem vonatkozik ránk. Hol lehet az ilyet bejelenteni? A szerződés megvan az ő aláírásával, mi természetesen nem küldtük visssza.



2020. dec. 3. 21:50
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
90%

Hát, remélem megértőbb közösséget találsz, mert itt mindenki szerint te vagy az értetlenkedő, hisztis pi**a.

Kár lenne ezt visszakapnod az összes ismerősödtől is.

2020. dec. 3. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
100%
Miért kéne feljelentést tenni? Nem vágom. Keress olyan albit, ahol nem gond a gyerek később.
2020. dec. 4. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
96%

Téged ki fognak röhögni mindenhol, csak gondoltam szólok.

Ja, írom ezt anyaként, úgy, hogy laktunk albérletben valamikor.

Mit nem lehet felfogni azon, hogy magántulajdont mindenki annak ad bérbe, akinek akar.

Amikor megörököltem apám házát, egy kétgyermekes család akarta bérbe venni. Hát nem adtam ki nekik, nem ok nélkül. Bérbe adtam egy egyedülálló hapsinak inkább. (azóta mondjuk már eladtam a házat)

Egyszerűen nem írod alá, hanem kerestek másikat, de ne lepődj meg, ha még belefuttok kettő-három ilyen szerződésbe, hisz én már évekkel ezelőtt nem adtam bérbe családosnak, sőt mamár én is beleírnék ilyet a szerződésbe mint amivel ti találkoztatok. A saját tulajdonát igenis joga van védeni, és védje is mindenki!

2020. dec. 4. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
97%

"jó hogy azt meg nem szabja, hogy mikor szabad dugni, vagy egyáltalán szabad-e."


Megnyugtatlak, megszabhatja. Főleg idősebb tulajnál jellemző, de mondhatja azt, hogy nem vihetsz fel idegeneket (alkalmi pasikat) a tudta nélkül.

2020. dec. 4. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
90%
Igazából ha tényleg okos lenne a tulaj, akkor elég lenne azt beleírni a szerződésbe, hogy x és y lakhat ott életvitelszerűen (te és a párod), mivel a gyerek nem szerepel név szerint a szerződésben, amikor megszületik, ti szerződésszegést követtek el és akkor ki is rakhat.
2020. dec. 4. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
100%
Mit hozol nyilvánosságra? Rengeteg albérlet van, ahová nem lehet gyerekkel menni, ergo nem lehet oda szülni sem. Az elején belevette a szerződésbe, amit vagy aláírsz vagy nem, mire jelentenéd fel? Az az ő magántulajdona, joga van eldönteni, hogy kinek adja ki, semmi törvénysértést nem csinál.
2020. dec. 4. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
100%
Akkor leszel ügyfél, akkor fogsz fizetni, ha mindketten aláírtátok a szerződést. Vagy aláírod, akkor kirakat, vagy nem. De akkor ugye nem is vagy ügyfél és nem fizetsz. Elég bután gondolkodást.
2020. dec. 4. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 qkker1 ***** válasza:
95%

"És sajnos pont azért nem történik soha semmi, mert senki nem tesz semmit, amikor baj van. Ezen változtatni fogok. Ha nem is jelentem fel, de arccal és névvel nyilvánosságra hozom, ha pattogni mer, feljelentem."


Kicsit el vagy szállva magadtól!


Nem pattogni fog, hanem ő fog téged feljelenteni, és ha jó ügyvédje van, ami sanszos, akkor a gatyádat is elpereli!

2020. dec. 4. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, nem furcsa, hogy mindenki egy irányba megy, és te haladsz szembe a forgalommal? Csak szólok, hogy ezzel a hozzáállással még rengeteg csalódás fog érni az életben.
2020. dec. 4. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
95%

Fuhh, a tulaj helyében semmilyen szerződést nem kötnék veled, rettentően buta és hisztis vagy.

Feljelented?😂 Mire fel? Hogy a SAJÁT lakást annak adja ki, akinek Ő akarja? 🤦🏻‍♀️ Hajrá, de most szólok, úgy ki fognak nevetni, hogy öröm lesz nézni. Semmiféle jogszabályt, semmit nem sért azzal, hogy feltételeket szab azzal kapcsolatban, h kinek adja ki a lakását. Rengeteg tulajnál kikötés, hogy nem jöhet sem gyerek, sem állat. Én sem adom ki egyiknek se, nagyon sok a rossz, negatív tapasztalat, nincs min csodálkozni.

Majd a saját lakásodat annak adod ki akinek akarod, ez a jog viszont őt is pont ugyanannyira megilleti.

Egy gyerek számtalan kárt tud okozni a lakásban, arról nem beszélve hogyha a szülők nem fizetni mennyit megbonyolítja a kirakásukat egy gyerek. Fene se fog harcolni, hogy a tulajdon lakásomat visszakapjam.

Nyugodtan hőböröghetsz, itt te ülsz fordítva a lovon. Ha engem próbálnám feljelentéssel fenyegetni meg vágnád le ezt a hisztériát, pusztán azért mert el merem dönteni, ki költözhet az én lakásomba, azt hiszem nem tennéd zsebre, amit kapnál.

Azt hiszed csak te tudod nyilvánosságra hozni, hogy szerinted xy tulaj egy szemét, mert nem enged kölköt a lakásába? Megnyugtatlak, számos csoport van problémás bérlőknek is, te is seperc alatt repülnél oda és míg sok embernek nincs baja azzal, hogy gyerek nem költözhet, addig viszont nagyjából minden tulaj utálja a kötekedő, hisztis és buta bérlőket. 🤷🏻‍♀️

2020. dec. 4. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!