Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Bérleti szerződésbe bele...

Bérleti szerződésbe bele lehet fogalmazni, hogy terhesség esetén utcára tehetnek? Fel lehet ezt valahol jelenteni?

Figyelt kérdés

Fiatal pár vagyunk, találtunk egy szerény kis lakást, ami mindkettőnknek megtetszett. Amikor mindent lebeszéltünk (mi is szimpatikusak voltunk a tulajnak), elolvastuk a szerződést és ez állt benne, plusz az is, hogy eltitkolt terhesség esetén ugyanúgy élhet a "jogával", az azonnali felmondással. Én ezen eléggé kiadtam, mégis hogy jön valaki ahhoz, hogy nekem be kelljen számolnom arról, ami teljesen magánügy? Természetesen kifogásoltuk az adott részt, azóta nem érkezett válasz.

Ez most teljesen legális, vagy büntetőjogi kategória? Ha aláírjuk, és később kiderül, hogy ez törvénytelen, gondolom, nem vonatkozik ránk. Hol lehet az ilyet bejelenteni? A szerződés megvan az ő aláírásával, mi természetesen nem küldtük visssza.



2020. dec. 3. 21:50
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
100%

"de arccal és névvel nyilvánosságra hozom"


Ok, de akkor a te neveddel-arcoddal hozd Őt nyilvánosságra, had röhögjön a jónép :D

2020. dec. 4. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
100%

Már megint újra kezdted a hülyeségedet???


https://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__alberlet__10828000-tu..

2020. dec. 4. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
7%

Amúgy nem egészen igaz, hogy tulajnak teljesen szabad keze legyen mindenben elviekben, hiszen bizniszt csinál nem a teapartijára hív vendégeket. Oda azt hív akit akár de piacról senkit sem szoríthat ki önkényesen.

Ott van Donald Trump példája aki anno nem akarta, hogy fekák lepjék el az ingatlanait, a mai napig nem bírja lemosni magáról.

Mi különbség van, hogy a jól menő cégem tulajdonában lévő felhőkarcoló ingatlanokból kiszoritok egy embercsoportot, vagy a halott öreganyámtól örökölt szakadt penészes 50-es években berendezett túlárazott pöcegödörből kizárom a szülni vágyó nőket?

Persze a gyakorlat egészen más az egyik rasszizmus a másik HISZTI!

2020. dec. 4. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
100%

“Oda azt hív akit akár de piacról senkit sem szoríthat ki önkényesen.”


Öö dehogyisnem. A lakás a MAGÁNTULAJDONA, amit eleve nem köteles senkinek sem kiadni, ha úgy tartja kedve! Eleve nem beszélhetünk arról, hogy bárkit is kiszorítana a piacról, hisz ő saját döntéséből vagy kiadja a lakását vagy nem. Ha pedig kiadja, akkor eleve rengeteg ember előtt nyitja meg a kapukat, akik éppen albérletet keresnek. Mivel a lakás kiadás még mindig egy önkényes alapon működő intézmény (senkit nem kötelezhetnek a lakása kiadására, akarata ellenére), amiben a saját tulajdonodat kínálod bérbeadásra, így minden jogod megvan bizonyos embereknek nem kiadni. Elsősorban a cél a tulajdonod védelme, hogy ne kelljen majd évekig bíróságra járnod azért, hogy visszakapd azt, ami eleve a tied, mert a bérlőd odaszüli a kölkét, netán még fizetni sem fizet stb stb.

Ha én azt mondom, hogy nem akarom bekockáztatni, hogy egy kutya/macska szétrágja-e a kanapét, szetkarmolja-e az ajtókat, kárt okozzon a lakásomban, akkor nemes egyszerűséggel nem adom ki állatos bérlőnek a lakásom. És ehhez minden jogom meg is van. A leendő bérlőnek meg joga van nem elfogadni az én feltételeimet és joga van más kiadó albérlet után nézni. Ugyanez a helyzet a gyerekkel. Azontúl, hogy sokszor zavarja a szomszédokat, egy kisgyerek rengeteg kárt tud okozni, összekeni a falat, ráfirkál, leszedi a tapétát, összeírkálja a kanapet és még sorolhatnám. Ha erre nekem nincs szükségem, akkor értelemszerűen nem adom ki gyerekesnek a lakásom. A szerződésbe is benne lesz, hogy gyereket nem szülhet az én lakasomba. Ez a feltétele a kiadásnak. Ha neki ez nem felel meg, ugyanúgy joga van nem aláírni és keresni mást. Senkit nem kényszerít senki! Ez egy lehetőség! Vagy él vele vagy nem.

És azért nehogy már idekeverjük a rasszizmust! Óriási a különbség, hogy pusztán bőrszín alapján egy komplett népcsoportot elítélek vagy nem adom ki olyan embereknek a lakásom, akik jelentős kárt tudnak okozni az állatukkal/gyerekükkel, ergo akik miatt az én fejem fog megfajdulni és nekem lesz benne energiám és pénzem, ha a gyerek miatt nem tudom kitenni pl.

2020. dec. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy elkorcsosult az emberiséget, és egyre jobban ez a trend. Jól kib.xni egymással, ahol csak lehet.


Te kérdező pld kib.xnal a bérbeadó áll, mert ha oda szülsz és nem tudod fizetni a bérleti díjat, ő nehéz helyzetbe kerülhet. Te is, azt nem vitatom.


De miért kell kib.xni egymással? Ragod ezt a témát, mint kutya a gumicsontot.


Keress olyan lakást, ahol nem gond a későbbiekben gyerek. Ő pedig hadd kössön olyannal szerződést, aki megfelel az ő feltételeinek.


Nem olyan bonyolult ez, csak egy kis jóindulat kellene.

2020. dec. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
100%

Ez a mondat nem azt jelenti, hogy kirak, ha terhes leszel. Azt jelenti, hogy akkor _is_ kirakhat, ha terhes leszel.

Pl. ha nem fizetsz vagy rongálsz, közüzemi tartozást halmozol fel, nem hivatkozhatsz arra, hogy de te szegény állapotos vagy és nincs hová menned. Hogy milyen jogcímeken vagy akár anélkül is mondhat fel azonnal neked, azt a szerződés egy másik mondata része tartalmazza, gondolom, ami nélkül így nem értelmezhető, szülhetsz-e oda.

De csak ebből a mondatból nem következik, hogy bármikor meg fogja tőled megkérdezni, terhes vagy-e. Csak vita esetén te nem védekezhetsz ezzel, ha ő ki akar rakni.

2020. dec. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
97%

A lakáskiadásnál meg kellene húzni egy olyan magasságú alsó limitet, hogy az ilyenek -mint ez a agresszív kérdező- eleve bérbe se tudják venni!

Nem kell minden hajléktalannak kiadni a lakást, mert csak ilyen és hasonló gondok lesznek belőle.

2020. dec. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
100%

22-es, tuti ugyanaz az ember, mint a másik kérdésnél.

Kérdező: Nagyon gazak vagytok komolyan mondom. Olvastam a másik kérdésedet. 6 hónapig eltitkoltátok,hogy az asszony terhes.. Gyönyörűek vagytok, meg is értem, hogy ki akar baszni titeket. Egyedül szerencsétlen gyereket sajnálom.

2020. dec. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
6%
LOL, mi az hogy eltitkolták? Semmi köze hozzá a bérbeadónak. Látom itt is jönnek a nagyon bölcs válaszok azoktól, akik a képzeletükben adnak ki ingatlanokat :D
2020. dec. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
100%
#29 Ha benne van a szerződésben, hogy gyerek és terhes nő NEM élhet a lakásban, akkor igen is köze van hozzá annyiban, hogy a kedves bérlő szerződést szegett! A szerződésben írtakat a bérlőnek IS ugyanúgy be kell tartania, ez ilyen egyszerű.
2020. dec. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!