Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Bérleti szerződésbe bele...

Bérleti szerződésbe bele lehet fogalmazni, hogy terhesség esetén utcára tehetnek? Fel lehet ezt valahol jelenteni?

Figyelt kérdés

Fiatal pár vagyunk, találtunk egy szerény kis lakást, ami mindkettőnknek megtetszett. Amikor mindent lebeszéltünk (mi is szimpatikusak voltunk a tulajnak), elolvastuk a szerződést és ez állt benne, plusz az is, hogy eltitkolt terhesség esetén ugyanúgy élhet a "jogával", az azonnali felmondással. Én ezen eléggé kiadtam, mégis hogy jön valaki ahhoz, hogy nekem be kelljen számolnom arról, ami teljesen magánügy? Természetesen kifogásoltuk az adott részt, azóta nem érkezett válasz.

Ez most teljesen legális, vagy büntetőjogi kategória? Ha aláírjuk, és később kiderül, hogy ez törvénytelen, gondolom, nem vonatkozik ránk. Hol lehet az ilyet bejelenteni? A szerződés megvan az ő aláírásával, mi természetesen nem küldtük visssza.



2020. dec. 3. 21:50
1 2 3 4 5
 41/41 anonim ***** válasza:
95%

A legutolsó bejegyzésre reflektálva: egyetértek, az a korrekt, ha a bérbeadó mindjárt a legelején közli, hogy gyerek nem jöhet, ha nem szeretne gyermeket a lakásban. Így nincs vita: terhesség esetén költözni kell, és nagyon praktikus rendelkezni azon nyilatkozatokkal, amelyek hiányában nem élhet a bérlő a moratóriummal, mert így a felmondási határidő leteltével a bérlőnek - terhes vagy sem - mennie kell azonnal.

Ez viszont azt jelenti, hogy nagyon álságos és pofátlan dolog jelentkezni egy olyan albérletbe, ahol ez az első pillanattól kitétel.

2020. dec. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!