Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Megteheti ezt a tulajdonos/főb...

Megteheti ezt a tulajdonos/főbérlő?

Figyelt kérdés

Szóval tegyük fel, hogy kibérelek egy szobát, béreltem már szobát, és minden helyen a tulajdonos/főbérlő gondosan turkált a cuccaim között, volt amelyik elismerte, hogy bejár a szobámba, és turkál, és bele is szólt, hogy xy dolgot vigyem el, valakit meg elkaptam, mert mondjuk indultam boltba, a lakásban maradt a sapkám, és visszafordultam, a tulaj meg a szoba közepén turkált a személyes cuccaim között. Ilyen nem egyszer volt, de minden helyen ezt tapasztaltam.

Tehát elegem van ebből. Azt gondoltam ki, hogy veszek egy zárható fémtáskát, és abba belerakom a kisebb értékeimet)elektronikai eszközöket például), meg a nagyon személyes dolgaimat(ugye ezek a táskák kulccsal zárhatóak). Nos, ilyen táskája viszont nem minden embernek van és lehet, hogy a tulaj ha megtalálná olyan dolgot feltételezne rólam, hogy ki tudja miket tárolok benne. Kényszeríthet engem arra, hogy kinyissam előtte, és megmutassam mi van benne?

Tényleg csak a személyes holmijaimat tenném benne, meg egyébként is rendőrnek készülök, szóval nyilván nem azért kell a táska nekem, hogy mi tudom én mit dugdossak benne, csak elegem van, hogy minden tulaj megfogdossa a cuccaimat, meg félek is, hogy egyszer eltűnik valami, mert azért számomra egy powerbank sem olcsó, vagy éppen egy elektromos cigaretta, de van például egy szép kiélezett késem is, amit minden lakhelyemre viszek magammal, mert fontos embertől kaptam, és ezek abszolút nem kéne, hogy eltűnjenek, meg egyébként is rosszul vagyok attól, hogy egy idegen ember hozzányúl a cuccaimhoz, egyszerűen elkap ettől az undor.


2020. dec. 11. 22:01
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen tulajom, unta magát a vénasszony és mindenbe belekötött, meg bejárkált a szobába, volt hogy át is rendezte teljesen, mikor elutaztam pár napra. Mikor visszajöttem, volt pl kis tükröm, ami eltört a magy rendezgetésben. Én azért direkt kiraktam olyan dolgokat, amiket nézegethez, pl érettségi dicséret stb, hogy inkább azt nézegesse, ha már ez volt a mániája. Szerencsére azóta már megszabadultam tőle, de arra jó volt, hogy azóta mindent meg tudok becsülni. A csendet (volt, hogy 3 ugatós kutya volt nála hetekig, hónapokig) +azt, ha biztonságban érezhetem magam valahol, akkor már jól érzem magam. Bár olyan igazán titkos dolgaim nem voltak, de azokat átforgatta, az fix és nem örültem neki.
2020. dec. 12. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha most megírom, hogy jogos, amit a tulaj(ok) művel(nek), akkor belenyugszol ebbe a helyzetbe? Már a kérdesed is abszurd.


1. Durván suttyó, proli emberektől bérelhetsz te szobát, ha ez a megszokott felétek, hogy távolllétedben a személyes dolgaid között kotorászik a főbérlő. Szerinted ez normális? 🙂


2. Illetve, te jól vagy? Szerinted ez így okés?


3. Béreltem én is szobát egy időben, de soha nem volt ilyen gondom. Se szobatárssal. Se tulajjal. De ha lett volna, akkor nem táska vásárláson gondolkodom, hanem minimum leüvöltöm a tulaj fejét és keresek másik bérleményt. Még ő kér meg, hogy vidd el a cuccaidat?


4. Nyugodtan vegyél több tízezer forintért egy lakatos fém ládát és dugdosd a dolgaidat, mint egy kollégista. De szerinted ez a megoldás?


5. Sok furcsa történet van itt a gyakorin, de mindig, újra és újra megdöbbenek az ilyen írásokon. Elnezést azért kértél a tulajtól, amikor "rajta kaptad", hogy a személyes dolgaid között turkál?


6. Mielőtt elmégy rendőrnek, azért tanulj meg magadért kiállni.

2020. dec. 12. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha már ennyi rossz tapasztalatod volt az olyan szoba-bérlésekkel, ahol a tulajjal laksz együtt, akkor mi a francért léptél ugyanabba a szarba???

Vegyél ki olyan szobát, ahol más bérlőkkel laksz együtt. Senki nem kotorászhat a más cuccai között, nem mehet be a bérelt szobádba. Állj a sarkadra és küldd el az ilyen tulajdonost a picsába, bőven van most lehetőség másik albérletet találni.

2020. dec. 12. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen nem teheti meg. Én a helyedben azonnal felmondanám a bérletet és mennék, akár annak az árán is, hogy a határozott időre szóló szerződés miatt bukom a kauciót.
2020. dec. 12. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Kérdező, hogyan lehetsz ennyire amatőr, hogy az ilyesmit nem vetted bele a szerződésbe...?

Bele kell íratni, hogy a tulaj csak jelenlétedben, és előzetes időpont egyeztetés után jöhet a lakásba.


Ha máskor jön, akkor egyszerűen szerződést szeg.

2020. dec. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

#12: 10pontos! :)


Tényleg érthetetlen, hogy több ilyen eset után nem mondja fel azonnal a szerződést, hanem helyette nyilvános fórumon panaszkodik...

Amúgy már szerződéskötés előtt le lehet tisztázni ezeket a dolgokat! Ha nincs ebben tapasztalata egy fiatalnak, akkor vigye magával a szüleit, vagy idősebb ismerősét.


Tipikus vadász-vadász..... eset.

2020. dec. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Még albérletbe sincsen joga bejárni a tulajnak. Amíg te bérled a szobát az a

te szobád.

2020. dec. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat! Nagy részt értelmes válaszokat kaptam, szóval külön örülök!

Egyébként jelenleg nem bérelek szobát, most itthon lakom, de hamarosan oda fog kerülni a sor, hogy ismét költöznöm kell tanulmányok miatt, és először kollégiumban fogok lakni(egy évet kötelező, de a későbbiekben viszont nehéz bekerülni, szóval nem is számítok erre), aztán pedig valami bérleményben, és nem szeretnék megint hülye tulajokat kifogni, mert elég volt belőlük. Sajnos akkoriban nem nagyon adódott olyan lehetőség, hogy nem a tulajjal kellett együtt élni, de most elvileg van kilátásban valami jobb, egyelőre legalábbis úgy néz ki.

2020. dec. 14. 14:06
 19/20 anonim ***** válasza:
Hol kötelező a kollégium?
2020. dec. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
NKE-n kötelező minimum egy évet, kivéve ha valaki civil szakra megy.
2020. dec. 14. 21:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!