Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mennyire kockazatos kiadni...

Mennyire kockazatos kiadni egy lakast?

Figyelt kérdés

Orokoltem egy lepukkant panel lakast a XXI. kerulet kozponti reszen.

Jelenleg nem tudom felujitani es bekoltozni sem szeretnek. Messze van a munkahelyem es boldog vagyok az alberletemben.

Eladni sem szeretnem mert nagyon tetszik a lakas es egyszer majd szeretnek bekoltozni.

Mennyire kockazatos a kiadas? Igaz hogy ha legalisan adom ki akkor megteheti a berlo hogy nem fizet es meg ki sem lakoltathatom? Ha feketen adom ki akkor feljelenthetnek?

Nem akarok bankot robbantani a dologgal csak pazarlas lenne ha uresen allna a lakas es kozben fizetnem a koltsegeit.

Lenne ra egyaltalan berlo? Alaposan kitakaritottam de regi linoleum van lerakva es a tapeta is eleg koszos. Egy szobaban van laminalt padlo az is eleg rossz allapotu.



2021. jan. 10. 13:07
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

Arra is gondoltam hogy ha a berlo megcsinalna vmit a lakason akkor a munka erteket levonnam a berleti dijbol.

Nekem most nagyon kusza az eletem, egyszeruen nincs iom es penzem a felujitasra.

2021. jan. 10. 13:08
 2/17 A kérdező kommentje:

Nagyon aggodom a problemas, kilakoltathatatlan berlok miatt. Ennek mekkora a kockazata?

A moralis felelosseg is aggaszt. Mi van ha vki nem akar fizetni es nincs hova mennie? Nem tudom mit tennek ilyen helyzetben. Gyakori az ilyesmi?

2021. jan. 10. 13:12
 3/17 anonim ***** válasza:
68%

Meg van a kockázata, de annyira azért nem vészes. Legrosszab esetben kb 1 év pereskedés után kilakoltatják, de azért nem ez az általános. Meg ilyen gondolat menet mellet ne meny utcára mert bármikor kirabolhatnak leszurhatnak stb.


Ilyen felujitgatásokba nem érdemes általában belemenni mert a végén valaki mindig igazságtalannak érzi, és csak konlifktus van belöle. De ha olyan a bérlő akár müködhet is.

2021. jan. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
79%

Minimum egy tisztasági festést dobj a tapétára, mert aki annyira igénytelen, hogy szutyokba beköltözik, azzal neked is meg fog gyűlni a gondod! (Te is meg tudod csinálni, egy vödör fehér festék és egy henger, nem kell cifrázni, egy nap alatt megvan!)

Ha be akarod magad biztosítani, akkor közjegyző által írt szerződésed legyen, KIKÖLTÖZÉSI ZÁRADÉKKAL és ha rám hallgatsz befogadói nyilatkozattal. Ez utóbbira azért van szükség, mert akkor moratórium alatt is kiköltöztethető. És ahogy elnézzük, újabban egyik moratórium a másikba ér, (téli+vírus) a bérbeadó meg befogadó nyilatkozat híján szophat.

2021. jan. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat. A festessel igazad van. Nem lehet olyan bonyolult.
2021. jan. 10. 13:21
 6/17 A kérdező kommentje:
Mit gondoltok a kozvetito cegekrol? Erdemes veluk foglalkozni?
2021. jan. 10. 13:21
 7/17 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem nem. A kockázat ugyan ugy a tiéd marad.
2021. jan. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
81%

Tisztasági festést muszáj megcsináltatnod, ha emberszabású bérlőt akarsz!

A lakás felújítását ne bízd a bérlőre, ne is pedzegess ilyeneket, inkább a bérleti díjat szabd meg úgy, hogy a lakás jelenlegi állapotát tükrözze. Aztán ha nem tetszik neki valami, majd megcsináltatja, a saját zsebére, de természetesen előtte veled egyeztetve.

Viszont, ha te átvállalod a költségeket, akkor jogodban áll bérleti díjat emelni, mert a lakás minősége már indokolja.

2021. jan. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
65%

Én nem szeretném, hogy helyettem döntsenek, hogy ki lakik a lakásomban és ezért még fizessek 1-2 havi díjat is.

Sajnos, aki lakáskiadásra adja a fejét, annak nagyon jó emberismerőnek kell lennie és pluszban be kell magát biztosítania a fentebb leírt törvényes lehetőségekkel.

Az elején van vele dolog, de ha rendben mennek a dolgok, évekig nem kell vele foglalkoznod.

2021. jan. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat. Valoszinu megprobalom vmennyire kikupalni a lakast. A tapeta rossz allapotu, azt le kene szedni es masikat felrakni. Meg sosem csinaltam ilyesmit, nem is ismerek olyat aki csinalt. Majd utanajarok a dolognak.
2021. jan. 10. 14:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!