Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Szerintetek mekkora nettó...

Szerintetek mekkora nettó fizetéssel lehet Budapest pesti oldalán albérletet fenntartani, ha gyerek is van és az autóról se lenne jó lemondani, amin még ott a hitel is?

Figyelt kérdés
Két szoba lenne a minimum, de 3 lenne az ideális: egy nappali, egy háló és egy gyerekszoba.

2021. jan. 18. 03:11
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

#10

Most megbízol benne vagy sem?

Ha neveden az órák, akkor regisztrálsz a szolgáltatónál és a "számláim" menüpontnál megnézheted a számlákat. Lehet, hogy fog érni meglepetés!

Nekem alapban fura, hogy minden pénzt a férjed kezel, te meg bemondásra fizetsz, miközben gőzöd sincs semmiről. A férjed egyedül vezeti a háztartást, vagy mi az, hogy szól, hogy elfogyott a pénz?

Alapban látszik, hogy fogalmad sincs a mindennapok realitásáról, hogy mi mennyi be kerül.

A férjednek nem kell 3 szobás albérlet, vegyen ki 60-70-ért egy garzont és akkor a gyerek mehet hozzá láthatáskor.

A gyerek szempontjából jobb lenne, ha ebből a fura kapcsolatból kilépnétek, de ha neked ez így elképzelhető továbbra is, akkor csináld!

2021. jan. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
86%
Mekkora házban éltek? Csak azért kérdezem mert abból nagyjából meg tudjuk mondani mennyi lehet a rezsi. Valami sunyiskodásra gondolok a férjed részéről.
2021. jan. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

Albérlet árakat láthatod a neten, de egy egyedülállónak nagyon nem kell 3 szoba azért, meg pláne külön nappali, mert kéthetente 1-2 estét ott alszik egy gyerek. Pesten belül szerintem felesleges az autó, legalábbis napi szinten biztos pazarlás, hacsak nem szállítania kell mondjuk mindig létrát is a munkájához. Ha meg valakivel költözne össze, majd szépen megoldják együtt.

Keressen egy nagyon max. 80ezres albit, és egy gyerekre 50 gyerektartást fizet majd neked (ha 250ezer a fizetése)... Ha meg váltok - ami ha most beadod még minimum 3-4 hónap, ha perlitek egymást 2-3 év is lehet, szóval nem érdemes csak várakozni, hogy majd magától megoldódik - , be kell mutatnia jövedelemigazolást egy évre visszamenőleg -, és legkésőbb akkor pontosan látni fogod, mennyit keresett eddig.

Nyiss szépen egy saját számlát, pl. kérdezd meg a barátnőidet, melyik bankot ajánlják, azt hívd fel, hogy kérj egy időpontot, és mindenben segítenek kb. egy fél óra alatt. Utána csak megmondod a melóhelyen, hogy megváltozott a számlaszámod és ezentúl ide kéred a fizetésed. Ha nincs semmi hozzáférésed a férjed számlájához, akkor meg bemész a szolgáltatóhoz, hogy mostantól te fizeted a számládról. Onnantól önálló vagy és mindenbe belelátsz.

2021. jan. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
82%

5-600 000. Nem érdemes Pesten - ha csak nem kinti kerület - autót fenntartani, 440, 240 Ft az óránkénti parkolási díj, nem találsz parkolóhelyet, a belvárosban mér csak 1 sáv van az autóknak, stb.

Ha kell is, érdemes letenni a Nagykörúton kívül.

Pláne hitelre??....


És akkor 450-500 000-ből is kijöttök ketten albérletben kocsi nélkül, és egyszerűbb is az életetek.

2021. jan. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

#14

Kár, hogy nem olvasol!

A Kérdezőnek van saját háza, csak válni szeretne és a férj menne albérletbe.

2021. jan. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Nagy a ház, csak nem tudom eladni, mert apám nevén van a fele és a fele ház árából nem tudnék magamnak venni semmit. Nincs felújítva, se szigetelve, csak viszi a pénzt. 160 nm körüli, de max. 80-at használunk belőle, az emelet le van zárva, de ott is használunk egy szobát. Fűteni is ezt a 80 nm-et fűtjük.

A férjemnél nem csak 1-2 éjszaka lenne a gyerek, annál azért többször és mostanában már nagyon nagy igénye lenne a külön szobára. Az autó azért kell, mert én nem Bp-en lakok és tömegközlekedve nem tudna a gyerek életének a része maradni. Nem hétvégi szülőségben gondolkozunk, megpróbálna ő is többet megmaradni a gyereknek.

Van saját bankszámlám, csak bankkártyát nem kértem hozzá, mert féltem, hogy elveszítem, a férjemnek átutalom a pénzt, amennyi kp szükséges, azt elkérem, a többi megy a rezsire, bevásárlásokra. Nekem így kényelmesebb, boldog voltam, hogy ezt nem nekem kell intézni. Mivel közös gyerekfelügyeletet szeretnénk, én nem ragaszkodom a gyerektartáshoz, de valamennyi segítség jól jönne tőle, mert nekem kevesebb a fizetésem.

Egyre jobban érzem, hogy mégis el kéne adni a házat, mert egyedül nekem túl nagy falat a fenntartása. De tényleg nem tudom, ebből a leamortizált ház feléből mit vehetnék.

2021. jan. 18. 17:28
 17/25 anonim ***** válasza:
88%
Ha a férjed része akar lenni a gyereke életének heti többször, akkor a környéketeken nézzen albérletet. Gyerek mekkora? Hova jár suliba - nálatok vagy Pesten? Egyedül közlekedne?
2021. jan. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

Tartok tőle, hogy itt Pest mellett még megfizethetetlenebbek az albérletek, de utánanézek ennek is. Lakás nem sok van, sok a családi ház. De az ingatlanok ára itt az egekben van, emiatt gondolom, hogy az albérlet is drága lehet. Azért is gondoltam Pestre, mert a férjem ott dolgozik.

Jövőre lesz iskolás, most 6,5 éves. Nem Pesten, hanem itt jár oviba. Nem közlekedne egyedül.

2021. jan. 18. 20:37
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
el sem hiszem hogy ilyen kapcsolatban élnek emberek, és még be is magyarázzák maguknak, hogy ez így jó, hogy "nem kell intéznie" a pénzügyeket, csak átutalja a teljes fizuját a férjének, aki Isten tudja mire költi... komolyan nem érzed hogy ez mennyire gáz? hogyan akarsz így elválni és egyedül intézni az élet dolgait? :O
2021. jan. 19. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

Közöm nincs hozzá, meg ez nem is az a kategória, de a gyerek most megy majd elsőbe, talán nem kellene erőltetni ebben az időszakban a "most itt laksz, a jövő héten meg ott laksz" állapotot!

Mindenki rendezze a sorait, alakítson ki maga körül egy állandóságot, közben a gyerek is szokja az iskolát. Majd ha kicsit nagyobb lesz akkor vissza lehet térni a témára, ha nagyon akarjátok.

Addig meg legyen nálad, az apja meg látogassa, vagy ha olyanok a körülményei vigye el egy-egy hétvégére!

Teljesen felesleges egy kis elsőst ide-oda rángatni, amikor gyakorlatilag hét közben mindenki dolgozik, a gyerek iskolában, jószerivel csak aludni járna ide-oda. A cuccai szanaszét, egy káosz lesz az élete.

Vélhetően a legjobbat akarjátok a gyereknek, de sikerült a legrosszabbat kiválasztani.

2021. jan. 19. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!