Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hogy lehet kirakatni ilyen...

Hogy lehet kirakatni ilyen albérlőt?

Figyelt kérdés
Egy csendes környéken folyamatos kutyaugatás van, mióta ezek ide költöztek. A tulajdonossal nagy barátságban vannak. Minden hétvégénk arról szól, hogy azt hallgatjuk, ki van náluk. Kutyás albérletként adja ki a tulaj, az előző albérlők 3 kutyával jöttek, de azok legalább barátságosak voltak, ezek nem de a kutyájuk se. Reggel már 7 óra előtt kiengedi a kutyát, hadd szagoljuk az ürüléket meg a húgyszagot. A gyerek nem tud már aludni, ahogy a kutyái trappolnak meg ugatnak. Hajnalban elkezd velük labdázni, azt hallgatjuk, ahogy a kutyák gyűrik a focilabdát, lihegnek, morognak. Mikor beköltöztek, a gyerekem össze akart barátkozni a kutyákkal, még neki állt feljebb, mikor a kutyák majdnem megharapták.Ki se merem engedni a saját házam udvarára mert nem tudom mikor engedi ki a két németjuhászt, amiket egyébként a lakásban tart. Kértük, építsen kenelt ha már ekkora kutyákat tart, de szintén ő ordítozott velünk. Most 2m palát tett a kerítésre, ami rákkeltő. Szagoljuk a cigiszagot, a kutyaürüléket, most már nézzük a palát is. Kilehet ezeket lakoltatni valahogy? Már elegünk van abból, hogy nincs nyugalmunk két takony kölyök miatt

2021. jan. 26. 07:38
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/113 A kérdező kommentje:
Nem hiszem el, hogy egy háztulajdonosnak nincs több joga, mint egy senkiházi albérlőnek jogilag, mikor tisztán látszik hogy igénytelenek mikor két nagytestű kutyával laknak egy lakásban. Mellesleg abba se egyeztünk bele, de egyik szomszédot se kérdezte meg, hogy ide hozhatja e a kutyákat. A sintért is kihívtuk rájuk, az se csinált semmit, mert nem az utcán vannak. Feljelentést még nem tettünk, a jegyző elvitetheti a kutyáit?
2021. jan. 26. 16:42
 12/113 anonim ***** válasza:
85%
Nem viteti el a jegyző! S igen te állj le, ne enged a kölyköd a kutyákhoz, és ne dobálj át cuccokat, mert te ütöd meg a bokád! Voltak kint a rendőrök akik mindent elmagyaráztak! Mit nem értesz belőle? Kopj le a szomszédokról! S igen, a bérlőknek is ugyanolyan joguk van mint a háztulajoknak!
2021. jan. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/113 anonim ***** válasza:
83%

Ilyen stílussal nem csodálom, hogy a szomszédok sz*rnak bele. Ha valaki az én kutyáimat akarná elvitetni a házból, amit fizetek, meg a rendőrt hívja ránk, jóhogy nekem állna feljebb.


"Udvar, nem kutyafuttató". Az udvaron vannak a kutyák általában. Vagy mégis hol fussa ki magát, a lakásban? De neked se az udvaron nem jó, se a lakásban. Amúgy attól miért igénytelen valaki, mert kutyával lakik?

2021. jan. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/113 anonim ***** válasza:
89%

Nekem inkább úgy tűnik, hogy ti vagytok összeférhetetlenek és folyamatosan kötekedtek mert valami nem úgy van, ahogy ti akarjátok.


Feljelentgetés, rendőr hívogatás, másokkal foglalkozni folyamatosan...baromira ráérhettek.

2021. jan. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/113 A kérdező kommentje:
Hidjétek el, lenne jobb dolgom is, ha nem kellene folyamatosan a kutyabűzt szagolni meg hozzájuk alkalmazkodni! Nem hiszem el, hogy akkora kérés, hogy zárja el kenelbe a mocskod és nem mellesleg veszélyes dögöket hogy végre nyugtunk legyen! Ilyen huszonéves kölykök miatt él félelemben a kislányom, nektek is hasonló szomszédot tudok csak kívánni. Megkell tanulni alkalmazkodni! Aza baj, a törvény is az ilyeneket védi. A nagy testű kutya az nem lakásba való hanem valami tanyára! Azt se hiszem hogy olyan nagy kérés, hogy reggel 8óra előtt minimum nyugalmat akarunk, meg azt, hogy a gyerekeink ne rettegésben éljenek. Nem megoldás az, hogy telerakta rákkeltő palával a kerítést hogy szellőztetni se tudjunk se kimenni az udvarra
2021. jan. 26. 17:08
 16/113 anonim ***** válasza:
76%
A kerítést te is meg tudod csinálni
2021. jan. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/113 anonim ***** válasza:
85%

Társasházban élek. Van jónéhány kutyás is, akik ugye hajnalban és este is sétáltatják őket és nem mindegyik kutya csendes. Gyerekek is vannak, szintén hangosak, van, amelyik végigüvölti a lépcsőházat, míg bemennek az ajtón. Volt, aki este 8 körül állt neki mosni. A szomszédomék, ha szexelnek, áthallatszik, mert a falat ütik közben. Egy másikhoz rendőrök jöttek ki, mert a csaj a lépcsőházban dobálta le a lépcsőn a pasija cuccait. Néhány fiatal az alagsorban cigizik, mert lusták kimenni, a bejárati ajtó előtt, pedig annyi az eldobott csikk, hogy Dunát lehet vele rekeszteni. Jah, olyan is előfordult, hogy az egyik kutya összesz*rta a folyosót, a gazdája meg b*szta feltakarítani.


Szóval irigylem a te problémád azzal a két kutyával és gazdáikkal. És igen, vagy alkalmazkodsz, vagy kulturáltan megbeszéled velük a bajaid (rendőrök és fenyegetőzés nélkül), vagy költözöl.

2021. jan. 26. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/113 anonim ***** válasza:
94%

Ne haragudj, de nem értem ezt a kert dolgot.

Közös a két ház kertje?

A két kert között van kerítés?

Milyen bűzt lehet érezni?


Egyszerűen nem értem, mi közöd van neked a másik portájához. Komolyan nem.

2021. jan. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/113 Sunshinedoll ***** válasza:
81%

De a kutya az ilyen, más meg gyerek miatt nem tud aludni, és ahogy a gyereket, a kutyát se zárod be kennelbe csak úgy. A kutyának ugyanannyi joga van ugatni, mint egy gyereknek hangoskodni. És már no offense, de mi jogon dobálsz át a szomszéd kutyájának csontot? Hozzám átb-sznál csontot én a s-ggedbe dugva adnám vissza.

Nekünk is volt ilyen rendi szomszédunk, aki disznóvágáskor a hájas részeket a mi udvarunkra dobálta át, mondván itt a kutya majd megeszi, csakhogy a mi kutyánknak baromi érzékeny a gyomra és mindentől fáj a hasa, állatorvoshoz kellett vinni, miután azt a sz-rt összeszedte. Úgy kellett szólni a szomszédnak, hogy azért ne már. Én se adok enni a szomszéd gyerekének csakúgy, majd a szülője eldönti, mit eszik.


Ráadásul én se megyek oda mások kutyájához, hanem mindig megkérdezem, megsimogathatom-e, mert lehet, hogy figyelmeztet a gazdája, hogy nem barátságos vagy mondjuk valamilyen szolgálati kutya, akit nem lehet csak úgy megzavarni.


Szóval én értem, hogy zavaró a szomszéd kutyája, de nem nagyon tudsz vele mit csinálni, az meg nem a te dolgod, hogy a lakásban mi van, ők sem azon beszélgetnek, hogy vajon a gyerek hány falat firkált már össze zsírkrétával nálatok.


Szerintem te egy ilyen igazi nehéz eset vagy, szerintem ha módjában áll, bármelyik gazda inkább kiengedi a kutyáját, minthogy bezárja.

Annyira rá vagy fixálódva erre a kutya témára, teljesen összeférhetetlenek vagytok és eléggé irreális elképzeléseid vannak arról, hogy mit jelent az együttélés.

2021. jan. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/113 anonim ***** válasza:
89%
Meg par hónapja ugyan ezt a kérdést írták ki. Azóta ezen lovagol
2021. jan. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!