Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » 29 évesen haza jöttem Angliábó...

29 évesen haza jöttem Angliából, hogy vissza menjek az egyetemre. 4 évet éltem kinnt, szépen félre tudtam rakni, de azért rendesen felálltam a székből az albérlet árak láttán, főleg hogy Londonban az ár azonos.. Hát ez mi?!

Figyelt kérdés

Egyetemet végeztem, de hobbi szak volt. Már akkor is külön éltem Pesten, de akkor ismerősnél és olcsó is volt a szoba. Utána kimentem Angliába, rendezvényeken dolgoztam, közben ha nem dolgoztam, tanultam otthon, most pedig itthon programozóként dolgozok és jövőre vissza megyek az egyetemre programozást tanulni (elte-programtervező informatikus, esti - c szakirány), Szüleimhez jöttem vissza jelenleg (1 órára Pesttől), s terveztem hogy most felköltözök Pestre, de várok míg az egyetem elkezdődik. Ezek az árak hihetetlenek. Kinnt a minimál bér éppen 500e nettó forint. A garzon, ami ráadásul nem kicsi, Londonban 160eFt(400 font)


[link]


Az itteni albérlet árával azonosak. Hasonló albérletet körülbelűl annyiért találnál Budapesten. Szóval igen, kicsit most hátast dobtam. Nem is igazán kérdés ez, csak ki szerettem volna írni magamból. Tudom, hogy vissza megyek külföldre, Amerika vagy Ausztrália akár Kanada, vagy Anglia.. Ki tudja még, de biztos nem itthon... Ezek az árak, ilyen minimálbérrel.. Pofátlanság ne továbbja. Akit megzavartam, elnézést kérek.


További szép estét nektek!


2021. febr. 23. 21:21
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
39: :-))))
2021. febr. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:

Még csak a 27-es kommentig jutottam, de két dolgot szeretnék megjegyezni:


Az egyik, hogy kérdező, a 10-re válaszolva épp’ hogy a “studio to rent” mindent elmond, a stúdió angolul igenis, hogy kis, egy légterű lakást jelent ( [link] https://www.gyakorikerdesek.hu/utazas__szallasok__4645198-mi.. Ha valaki bírja a másokkal közös teret, ez a linkelt ház annyiból előnyösebb egy valódi stúdiónál, hogy nagyobb élettered van, bár megosztott.


A kamu-kiáltóknak, főleg, akik azt írták, hogy a kérdező kamu, mert nem képes értelmezni egy hirdetést... nem értem, hogy a Gyakorin egyesek szótárában ez miért jelent kamut? A kamu hazugság, de itt valójában a hiányos értelmezési készség/felületes utánajárás esete áll fenn. (Nem ellen szól, kérdező.)


Általában pedig a kérdésre: szórás mindenhol akad az árakban. Nem mindegy a szoba/lakás állapota, és nyilván a földrajzi elhelyezkedés sem, de sok múlik azon is, hogy a tulaj mennyire merész az árképzésnél. Ahogy most néztem néhány “stúdiót” (amit itthon bármire rámondanak, a 80-90 nm-es lakásokra is), van BP II. kerületi 26 nm 95 ezer forintért, és Tiszavasváriban(!) 35 nm-es 160 ezerért (igaz, szépen berendezett). Egy hasonlóan takaros XIII. kerületi lakás pedig 38 nm és 142 ezer forint.

2021. febr. 25. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:
42-es: *Nem ellenED szól...
2021. febr. 25. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:
100%

42: oda van írva feketén-fehéren, hogy közös konyha, közös fürdőszoba!

Mit nem lehet ezen érteni....????


Ha a kérdező valóban egyetemet végzett volna, és négy évet élt Angliában, akkor egy ilyen egyszerű hirdetés értelmezése nem lett volna nehéz....

2021. febr. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:
36%
44-es, láthattad, volt olyan a válaszadók között is, aki átsiklott efölött (igaz, róla nem derült ki, hogy diplomás-e, de szerintem ez nem is számít). A diploma önmagában nem tükrözi valakinek a szövegértési, megfigyelési, logikai készségét, ráadásul írta is, hogy “hobbi szak”, de én ettől még nem írom le a kérdezőt; amúgy felsőoktatásban is van, aki csak átcsúszik. Egyszerűen vannak emberek, akik jobban utánanéznek dolgoknak, és jobbak a fent írt készségeik, a kérdező pedig csak gyorsan próbált példát találni a tézisére, ami nem jött be. Igen, a tézis is hibás volt, ez is előfordul egyetemen is.
2021. febr. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:
100%

45: tipikus provokátor gumicsontot akart bedobni a kérdező - nem jött be neki...


Ennyike. :)

2021. febr. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy ahhoz képest valóban drága Budapest de mondjuk tényleg nem kell London hoz viszonyítani mert London egy elég extrém példa. (én is 29f vagyok és én tényleg Londonban élek)

Amúgy szinte sosem úgy hirdetik, hogy hány perc kocsival a belváros, hanem hány perc gyalog a legközelebbi metró állomás meg a borough központja/ high street-je.


A stúdió ahol tényleg van saját konyha/fürdő az külvárosban is 8-900font környékén kezdődik de ahol a konyha már közös azt en-suitenak hívják ami annyit jelent, volt egy családi ház és minden szobába kialakítottak egy fürdőblokkot az olyan igénytelen bevandorlóknak mint én vagyok... Ennek köze sincs a különálló "garzonlakásokhoz" mint Budapesten elterjedt, ezek kisebbek és egy nagyobb családi házban vannak. Az enyembe pl 6 ilyen szoba van. Teljesen más.

2021. febr. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!