Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Megérné egyedül lakni albérlet...

Megérné egyedül lakni albérletben ha már nem bírok a családdal lakni?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Most értem el arra a pontra, hogy már nem vágyok saját ingatlan után hanem csak egy olyan helyre ahol nyugodtan tudnék lakni ezért még az albérlet is opcióvá vált.

Család szokásai is megváltoztak.

Szóval eldöntöttem, hogy külön szeretnék élni és nyugodt életet szeretnék.

Azért vagyok még velük mert azért mégis csak család vagyunk, nagyim szerint is ez az otthon húz vissza, de már semmi nem tart vissza főleg a mostanában rendszeres viták miatt.

Szerintem anyám nem áll erre készen igazán, mivel egyedüli gyerek vagyok ezért nehéz lesz szerintem megszokni, hogy már nem leszek velük.

Viszont tényleg bölcsebb lenne saját lakásra gyűjteni de az nekem vagy 20 év lenne ha jó fizetést fognék ki és úgy gyűjtenék és ez idő alatt szinte biztos hogy bediliznék.

Barátnőm is albérletes, voltam nála, néha jobban szerettem ott lenni mint itthon.

Megérné szerintetek egyedül lakni albérletben ha nem tudok már azonosulni a család szokásaival és magán szférát szeretnék?

Jelenleg még csak tervben van, mert covid miatt nincs állásom de amint lesz megtervezem ezt az egészet.

Meg fogalmam sincs hogy közöljem majd velük, hogy mostantól albérletben fogok lakni.

Biztos kicsit meg lesznek szeppenve de erre azért csak számít minden szülő, hogy egyszer lépnek a gyerekek nem?

Volt már más ilyen helyzetben?



2021. márc. 14. 00:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

" de az nekem vagy 20 év lenne ha jó fizetést fognék ki és úgy gyűjtenék és ez idő alatt szinte biztos hogy bediliznék."


Ezért szoktak lakáshitelt felvenni. Jó, ott nyilván többet kell visszafizetni a kamatok miatt, de máskülönben nem igazán lesz háza az embernek, feltéve ha nem örököl, vagy keres milliókat.

2021. márc. 14. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

1.ha találnék is munkát eddig csak olyanokat fogtam ki ami 200.000 alatt volt csak vagy párral fölötte de több fizetést nem fogok kapni szerintem.

így meg elég sok év lenne mire sikerülne.

2021. márc. 14. 02:18
 3/14 anonim ***** válasza:
31%
Miért nem külföldre mész ha már igy ugyis elköltözől?
2021. márc. 14. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem a fizetésre kell várni, hanem magad megtervezni, miből tudsz még több pénzt csinálni. Enélkül nem megy. Mondom ezt úgy, hogy a saját cégem fizet nekem egy 250 ezres panorámás albérletet.
2021. márc. 14. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ismerkedj olyannal (lány vagy fiú), akivel közösen bérelnétek (fele költség). Vagy ismerkedj lakással rendelkező, jóravaló fiúval, akivel hosszú távra terveznétek a jövőt. Így már ketten vehetnétek föl banki kölcsönt, vagy menj külföldre (akár ideiglenesen).
2021. márc. 14. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
5,.nem szeretnék társal osztozi lakásban főleg ha már nem albérletbe megyek mert bármi közbe jöhet és bukta meg szeretem ha saját magamé az amit megvettem.:)
2021. márc. 14. 09:07
 7/14 anonim ***** válasza:
74%

Rendben van.

Dönts, ahogy jónak látod, de az albérlet gazdaságtalan: fizetsz, fizetsz azért, ami sosem lesz a Tied (viszont van hol laknod).

2021. márc. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
3-as, minek menne külföldre? Nem mindenki vágyik arra, hogy külföldön végezzen alja munkákat.
2021. márc. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Van, akinek egy fajta munka méltóságán aluli (de kereshet és talál is jobbat), viszont nem minden munka méltóságon aluli. Szakemberre ott is nagy szükség van, akit jól megfizetnek, nemcsak konyhai mosogatóra.
2021. márc. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
szakembert itt is jól megfizetik :)
2021. márc. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!