Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Új albérlet nem épp olyan,...

Új albérlet nem épp olyan, amilyet elképzeltem. Egy-két hónap után érdemes otthagyni?

Figyelt kérdés

Szerződés szerint 30 nap a felmondási idő, de szóban abban állapodtunk meg, hogy ők hosszú távra (min.fél-1 évre keresnek bérlőt). Nem épp olyan amire gondoltunk (napközben is zajos, a szomszéd horkolása egész éjjel áthallatszik a szobába, a parkolás nehezen megoldott - pedig azt állították, könnyű, mindig van szabad hely, ehhez képest már több szomszéd belémkötött, hogy ne álljak a helyére, a 20 nm es szobába egy radiátor kevésnek bizonyul, stb.)

Egy hónap tapasztalata után tegnap úgy döntöttünk, hogy itt fél évig se szeretnénk élni és a tervünk, hogy 1-2 hónapon belül keresünk mást. Szerintetek érdemes már most mondani a tulajnak vagy csak ha lesz más? Illetve szerződésünk van, de attól tartunk, hogy esetleg benyelné a kauciót, mert nem maradunk hosszú távra. Ez ellen lehet valamit tenni pereskedés nélkül?


2021. ápr. 8. 09:38
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Mindazonáltal ha a lakószobákban nincsen fűtés, akkor az komfort nélküli lakásnak számít, remélem az ára is ennek megfelelő.

Érthető, ha szükségetek van komfortosra, amint találtok, mehettek nyugodtan (30 nappal később).

2021. ápr. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Amúgy a 8 fűtésmentes hónapot nem értem. Mi május elejéig fűteni szoktunk, igaz akkor már minimálisan, de éjjelre kell. Szeptember közepétől pedig ismét.
2021. ápr. 8. 20:40
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

12: Én belvárosban lakom a városi hősziget közepén.

Fűtés nélkül is 19 fok van a lakásban télen.

Ha most fölmegy hétvégén 20 fokra, és elzárom és november végén fogom bekapcsolni.

2021. ápr. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
51%
Egyébként már 2-3 hónapja alaplángon van, csak amikor kint hajnali -5 fok van, akkor kell fölvennem pár órára.
2021. ápr. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

9. Tapasztalataim alapján az egy radiátor nem képes befűteni a nappalit, a hálót és a fürdőt is. Hidd el, próbáltuk. A konyhában már bikinis strandidő volt.


10. Sajnos nem érdekes, ott is határozatlan idejű szerződésünk volt. Tavaly azt akarta, hogy fizessük ki neki fél évre előre a bérleti díjat, mert többtízmilliós autót vett és "minden forint jól jött neki", ám ebből még nem következtettem arra, hogy a nemet mondás egyenlő azzal, hogy akkor megválik a háztól. Ott nagyjából 3 hónapja tönkrement a fürdőszobai csapunk, ömlött a víz, elhívta egy ismerősét megcsinálni. Az ismerőse vélhetően akkor körülnézett (elmentünk a csaphoz alkatrészért, addig ő ott maradt a házban a tulajjal), majd kb. 1 hónap múlva hívott a tulaj, hogy lenne egy vevője a házra, eljönne megnézni. Jött a szerelő ismerőse a családjával, én is azt hittem dobok egy hátast. Majd olyanokat mondott nyugtatásképp: "Ne aggódjatok tudunk várni 30 napot, míg kiköltöztök, legfeljebb utána ha maradtok emel az új tulaj a bérleti díjon míg nem tud beköltözni". Egyébként pedig épp akkor volt a kerületben lomtalanítás és felajánlotta, hogy vagy kirakja a bútorokat akkor, amiket még használtunk (még volt 2 hét a költözésig) vagy mindenképp vigyük el magunkkal, mert neki nem kellenek.

2021. ápr. 8. 20:53
 16/18 A kérdező kommentje:
13. és 14. Igen, a belvárosban, lakásokban ez így megy. A tulaj is valószínűleg ezen az elven nem rakatott radiátort a hálóba és a fürdőbe, gondolván, a szomszéddal és a nappalival közös a fal, majd felfűt onnan. Csahogy itt se alattam, se fölöttem nincs senki, így egy házat kicsit másképp kell fűteni, mint egy belvárosi sokemeletes ház közepén lévő lakást.
2021. ápr. 8. 20:58
 17/18 anonim ***** válasza:
68%

15: De ti nem tudjátok, hogy ezek teljesen jogtalan dolgok mind, amit felsoroltál?

Hiába van tulajváltás, ha élő szerződésetek van, azon nem változtat az adásvétel semmit. Az új tulaj az, akinek az igényei másodlagosak a bérlőével szemben.

2021. ápr. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Pontosan mi a jogtalan? Az, hogy a határozatlan idejű szerződés alapján közölte, hogy 30 napunk van találni mást? Nem hinném, hisz a szerződés ezt kötötte ki. (A többit csak magyarázatként írtam, hogy felvilágosulj, nem életszerűtlen az adásvételi helyzet és volt előzménye.)


Vagy az a jogtalan, hogy beengedtem a szerelőt és neki megtetszett a ház, majd egymásközt lezsírozták az üzletet? Ez sem jogtalan.

2021. ápr. 8. 21:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!