Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Az igaz, hogy ha egy tulaj...

Az igaz, hogy ha egy tulaj nem adózik a bérleti díj után, akkor a bérlőt is megbüntetik, ha ez kiderül?

Figyelt kérdés
Ezt hallottam, de szerintem ez butaság. A bérlőnek mi köze van ahhoz, ha a tulaj adót csal?
2021. ápr. 14. 08:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
98%
Nem igaz.
2021. ápr. 14. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2021. ápr. 14. 08:59
 3/13 anonim ***** válasza:
97%
Nem igaz, csak ezen az oldalon terjesztik ezt a légből kapott hülyeséget.
2021. ápr. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
16%

Csak akkor büntetik meg a bérlőt, ha fel akarja jelenteni a tulajt, és az derül ki, hogy a környéken szokásosnál olcsóbban adta ki a lakást a tulaj, hogy kedvezzen anyagilag a bérlőnek.

Ilyenkor a bérlő is "tettestárs".

2021. ápr. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
#4 nincs ilyen hülyeség. A tulajnak bevétele van, amit kutya kötelessége leadózni. A bérlőnek semmi köze hozzá.
2021. ápr. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha a bérbevevő cég, és a bérbeadó magánszemély, akkor a cégnek le kell vonnia az SZJA előleget. Szerintem ez lehet az egyetlen eset, amikor köze van hozzá.
2021. ápr. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

6 Na, ezt például nem tudtam. Köszönöm


Egyébként magánszemélyekre gondoltam.

2021. ápr. 14. 22:29
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Bérbeadásnál elég gyakran felmerül a bérlők részéről a bérleti díj kapcsán hogy nem kell bejelenteni és a megspórolt adót osszuk el, tehát azzal csökkentsük a díjat. Mindenki jól jár! Majd a későbbiekben jön a fenyegetőzés a NAV-al. Szerencsére a mai telefonok hangrögzítésre is képesek. Kb innentől a bérlő is felelősségre vonható.

Soha nem éltem ezzel az eszközzel mert ezt az adót nem éri meg elcsalni.

2021. ápr. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
8 Szerintem sem éri meg ezzel csalni a bérbeadónak.
2021. ápr. 16. 09:27
 10/13 A kérdező kommentje:

Leírom miért kérdeztem, mert látom már előjöttek a kommentek, amik azt fejtegetik, hogy sok bérlő kéri feketén.

Őszintén, én még sosem hallottam erről, hogy ezt a bérlő akarná, de lényegtelen.

Valaki felajánlotta nekem, hogy vegye ki a lakását, nem is kevés pénzért. Azzal hitegetett ez a személy, hogy írunk szerződést, mert megmondtam, hogy engem másképp nem érdekel a lakása. Majd az utolsó pillanatban benyögte, hogy ő semmi papírt nem akar írni, még egymásközt sem, mert ő nem akar adózni. Én mondtam neki a saját tetteiért ő vállalja a felelősséget, de szerződés nélkül nem kell a lakása. Na, és ezzel próbált hülyíteni, hogy ne írjunk semmi papírt, mert ha ő adót csal, akkor engem megbüntetnek majd. :D Na, sejthetitek kivettem-e a lakását. Szerencsére tisztességes embereknek is van kiadó lakása, tehát mástól vettem ki.

2021. ápr. 16. 10:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!