Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Budapestre költözés, de hova?...

Budapestre költözés, de hova? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Nagy városból költöznék fel Budapestre, munka miatt. Viszont elég szűk a város ismeretem. "Melyik kerület biztonságos" kérdéseket mellőzném.

Csendesebb, zöldebb részek érdekelnének, ami azért túl messze sincs a belvárostól.

Viszont munka szempontjából is jónak számító kerületek. Nem csak 1-2 munka lehetőség legyen egy adott kerületben.

Személy szerint engem a Budai oldal vonz.

De minden érdekel aki másik városból költözött fel. A kezdetek stb


2021. máj. 8. 09:06
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
98%
Előbb legyen meg a munkahely, és annak a közelében keresd a lakást.
2021. máj. 8. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Venni akarsz, vagy bérelni?

Mert bérlés esetén az 1-el értek egyet. Vásárlásnál azért más szempontokat is figyelembe vesz az ember és a lehetőségeit a pénztárcája szabja meg.

2021. máj. 8. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Bérelni akarok. De az alapján is néznék munkát, amelyik kerület érdemesebb lenne költözésre.
2021. máj. 8. 09:38
 4/19 anonim ***** válasza:
85%
Nézd, azért itt is a fix bértábla szerint, 110-180 közt keresnek a közalkalmazottak, köztisztviselők és a mezei alkalmazottak, szóval ritka dolog, ha valakinek valahol sikerül annyit megkeresnie, amiből fenn tud tartani kényelmesen egy központi helyen lévő lakást. Szóval nem igazán reális a terved.
2021. máj. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Mi a szakmád, mivel akarsz foglalkozni?

Mert azért Budapesten sincsen a kerületekben több gyár, vagy multi, vagy mit tudom én milyen munkahely, amit keresel.

Különösen nem a belsőbb kerületekben, ahol még az igényeid szerinti csendesebb, zöldebb hely is legyen. Budán meg pláne nem.

2021. máj. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Elnézést, az lemaradt, hogy első körben csak szobát bérelnék, és max utána lakást vagy garzont ha anyagilag is lehetséges. Muszáj vagyok valamerre megindulni mert itt sajnos esélytelen...
2021. máj. 8. 10:15
 7/19 anonim ***** válasza:
83%

...és még mindig nem tudjuk, hogy kazánkovács vagy, vagy balett-táncos.

Pedig ez lenne a lényeg, nem az, hogy szoba vagy lakás.

2021. máj. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
4%

Az a helyzet, hogy az ingatlanbérbeadás üzlet. Nem adnak ki olyannak, aki vagy nem fizeti ki az évet előre, vagy nem igazol munkahelyet.

Munkásszállóba tudsz menni így vagy hostelba, vagy hotelba.

2021. máj. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
83%

#8

Ez nem igaz!

20 éve adok ki budapesti lakást, soha nem kértem előre egy évi bért.

Ami kell, az 2 havi kaució és az első bérleti díj.

Még munkahely igazolás sem kell, mert nem érdekel, hogy van e munkahelye, ameddig tisztességgel fizet (vállalkozik, szülők vagy bárki támogatja, minimálbérre van bejelentve, vagy be sincs).

2021. máj. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Az, hogy mi a szakmám szerintem nem releváns értékű! De ha csak ezen tudsz lovagolni akkor szerintem lapozhatsz is tovább.
2021. máj. 8. 10:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!