Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Szerintetek ilyen ezek ismeret...

Szerintetek ilyen ezek ismeretében megérné beköltöznöm Budapestre? Mennyibe kerül ott átlagban egy albérlet?

Figyelt kérdés

Nos, én Budapest mellett lakom (budai oldalon) egy kis községben. A buszaim Széll Kálmánra visznek be, kb. olyan 30-40 perc alatt, forgalomtól függően. Amíg gimibe jártam, ezzel eddig nem is volt gond, csak néha, nem jött a busz pl. már eső miatt is akár, késett, így én is késtem, (pedig mindig sokkal hamarabb indulok), ritkán járnak amúgyis, kimaradt, tele volt... szóval azért sok mindent kellett eltűrnöm így is, egy városban lakó osztálytársamhoz képest. Most érettségiztem, és szeptembertől elvileg az Elte tanulója leszek. (Astoriánál) Ez itthonról 30-40 perc busz lenne, és 3 metró megálló, tehát olyan 1 óra, ha beleszámítom a sétákat stb. Persze csúcsforgalomban biztos több. Na most tudom sokaknak az 1 óra az semmi, meg én is így voltam eddig. De jobban belegondolva sokkal kényelmesebb lenne. Az hogy ‘vidéken’ lakom, csomószor hátrányt jelent. Pl. nem tudok kinn lenni sokáig, mert az utolsó buszom 11kor megy, ha valamiért gyorsan elugranék, vásárolnék, szórakoznék, ennék, stb egyet akkor mindig számolni kell ezzel, hogy tök sok idő mire odaérek, nincs az hogy á, 10 perc alatt már ott is vagyok. A másik, hogy barátom szintén Budapesten lakik albérletben (vele nem szeretnék összeköltözni még), és így hozzá is utazgatnom kell gyakran. Amit 2 évig tűrtünk, de mindig belegondolok, hogy jobb lenne, ha közelebb laknánk. Amikor nála vagyok, tök jó, mert gondolunk egyet és elmegyünk gyorsan ide vagy oda, de itthon nekem nincs meg ez a lehetőségem, és mivel fiatal vagyok, eléggé igényelném. Egyébként a szüleimmel élek, és a tesómmal (ő is nemrég költözött be, de ő már elvégezte az egyetemet, és már dolgozik, csak most a korona miatt homeofficeban, ezért most itthon van már egy ideje). Anyáékkal sokszor zavarjuk egymást, ők reggel vannak ébren, anya főz, takarít, pakol stb., apa munkába megy, én meg általában éjjel tevékenykedem, szóval mindannyian megzavarjuk egymás nyugodságát. Ha elköltöznék, gondolom fura lenne beleszokni, milyen egy háztartást egyedül vezetni, mosni, mosogatni, főzni, bevásárolni, de kíváncsi lennék erre. Jobb előbb megtapasztalni, mint később.


Szerintetek ezek alapján mennyire érné meg?

Tehát akkor sulim közelebb lenne, nem venne el csomó időt az utazás (értve ezt akármire), barátom is a közelben, önállósodnék.. stb.

Volt már olyan, aki ilyen ‘fiatalon’ költözött el? Milyen volt? Mit gondoltok?


18L



2020. júl. 3. 01:56
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Azt még kihagytam, hogy egy szobatárs még oké. Így nyilván sokkal olcsóbb lenne, ha osztozunk minden költségen. Ilyen 2 fős albérlet mennyi lehet a 2-es metró vonalán?
2020. júl. 3. 01:59
 2/23 anonim ***** válasza:
39%

Én egy főre kiadom az Astoriánál 130+rezsiért berendezve, felszerelve, ha érdekel. Csak a tanév végéig kell?

Ha érdekel, írd meg privátban a mailcímedet.

2020. júl. 3. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha a szüleidnek belefér a mondjuk 130ezer+rezsi, akkor csináld!

Mit lehetne erre mást mondani?

2020. júl. 3. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
110-130 egy lakás, 50-80 egy szoba. Kollégium? Az mégiscsak olcsóbb.
2020. júl. 3. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha anyagilag megteheted, költözz. Akár kollégiumba is, ha kapnál. Van egy szempont, amit te nem soroltál fel, de lényeges az egyetemen: az órarend. Az teljesen más, mint középiskolában, hogy 8-2-ig folyamatosan vannak órák, utána szabad vagy. Egyetemen a tanítási idő 8-20-ig tart, ebben az intervallumban lesznek óráid össze-vissza. Lyukasórákkal. Ahogy sikerül az órarendedet összeraknod. Könnyen lehet, hogy egyik napon 8-10-ig van órád, akkor lesz egy lyukas órád, aztán 11-től 15-ig, majd megint üres, és este 18-19-ig megint lesz egy órád. Vagy egy másiknapon 9-14-ig lesznek óráid, egy lyukas óra, és 15-17-ig lesznek óráid. De ezek csak példák. A lényeg: egyetemen már össze-vissza vannak az órák, akár este 19-kor is kezdődhet vmi, teletűzdelve lyukasórákkal. A lyukasóráidat is el kell tölteni vhol, és azt az időt tudod tanulásra szánni. Sok sikert az egyetemhez.
2020. júl. 3. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
55%

" milyen egy háztartást egyedül vezetni, mosni, mosogatni, főzni, bevásárolni, de kíváncsi lennék erre "


Kiscsillag, általában nem ez a nehéz része a dolgoknak, hanem erre megteremteni a pénzt :)) Nálatok gondolom azért nem akkora gond, ha anyád háztartásbeli, apád meg 1 fizetésből eltart 4 embert.


Kérdés, hogy a tandíjadon, költőpénzeden, étkezéseden felül kibírnak-e még csengetni havi 100+ ezret?



Személyesen véleményem, hogy 18 éves gyerek vagy még, nem fogsz belehalni abba a 30-40 perc utazásba, inkább tegyék félre ezt a pénzt neked egy lakás önerejére. Jogsid van? Egy kocsit vegyenek inkább, és szabadon jársz fel alá vele...

2020. júl. 3. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
89%
Én azért a helyedben a következő tanévkezdésig gyakorolnám otthon a mosást, mosogatást, főzést, és bevásárlást, amiket már nagyrészt - talán a főzés kivételével - 18 éves korra mindenki tud.
2020. júl. 3. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
77%
ha megteheted szerintem nagyon megérné, én elköltöztem sokkal nagyobb a szabadság így
2020. júl. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a véléményeket.

4es, hát igen koli tuti olcsóbb, de akkor inkább itthonról járok. :D

6os, neked meg mi bajod azt nem tudom, főleg hogy mit kell más pénztárcájában turkálni. ‘Anyámat’ kirúgták éppen, ‘apámnak’ meg az alapfizetése semmire nem jó, csak emellett ügyes ingatlanos és azokkal próbál sokat szakítani. Nyilván azért raktam fel a kérdést, hogy jöjjenek vélemények, de nem tudom miért kell már megint ilyen hangnemben beszélni. Anyáék biztos nem örülnének neki, lehet megsem engednék, de előbb inkább elgondolkozok azon, hogy akarom-e egyáltalán és megéri-e, ezért kérdeztem. Szerintem meg fontosabb,hogy el tudod e vezetni a háztartásod, mert rengeteg olyat látok, hogy fizetve kivan, de átmegyek, és áll a retek, elmosogatva nincs, bevásárolva nincs stb. A pénzt meg lehet oldani máshogy is, de ha igénytelen vagy, nincs visszaút.

7es, nem azt mondtam, hogy nem tudok, hanem hogy nem mindegy hogy egyedül kell-e ezeket csinálnod mindennap, vagy van ott más, aki megcsinálja. Bár szerintem nem sok 18 éves van, aki naponta főz és mos magának. Minden bizonnyal ilyen korodban te már magadat tartottad el. Tudom, mindig azok jönnek ilyen f@szságokkal. :DD

2020. júl. 3. 12:29
 10/23 anonim ***** válasza:
23%

9: Igen, de van takarítás is (akár komplett textilbérléssel, annak cseréjével, mosásával), és egy bérbeadó tud neked ajánlani takarítót.

Ha van rá anyagi keret, ez sem gond. Sőt inkább elvárás, hiszen csak így lehet megőrizni a lakás állagát.

2. voltam.

2020. júl. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!