Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérletből kidobhatom a...

Albérletből kidobhatom a bérlőt, ha a szobában cigarettázik?

Figyelt kérdés

Amikor szerződtünk, nem tudtam, hogy dohányzik, így nem is rögzítettük, hogy tilos. 1 hét bérlet után bűzlik a lakás - önkormányzati dolgozótól tudom, akinek bizonyos ügyben be kellett oda mennie -, kupleráj is volt állítólag.

Van terasz, ott pöfékelhetne.



2021. jún. 15. 20:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Felmondhatod a szerződést az abban szereplő felmondási idővel. Nem azért, mert cigizik, hanem mert bárki felmondhatja bármikor. Gondolom van benne felmondási idő, akkor rakhatnád ki "azonnal", ha pl. nem fizeti a blrleti díjat, rongál, stb.

Tökmindegy, hogy tudod-e, hogy cigizik vagy sem, ha nem akarod, hogy cigizzenek a lakásban (vendégek se), akkor bele kell írni, hogy a lakásban tilos cigizni. Gondolom azt se tudod amikor megkötsz egy szerződést, hogy szokott-e hangoskodni, mégis benne van (kellene lennie) a szerződésben, hogy a házirendet be kell tartani. Azt se tudod, hogy tud-e időben fizetni majd, ezért beleírod, hogy időben kell fizetnie. És még sorolhatnám.

2021. jún. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Van felmondási idő, persze.

És ügyvéd fogalmazta meg.

Hát legközelebb jobban résen leszek, ő pedig megy...

2021. jún. 15. 21:10
 3/8 anonim ***** válasza:
61%

Keress másik ügyvédet. Sajnos a (jó,)szerződés az alapja mindennek.


A teraszon dohányzás sem old meg semmit. Mínusz tízben, hóesésben, szélviharban biztos nem megy ki az erkélyre.

Itt a mi épületünkben is ez a gond. A klotyóban dohányzás sem jó, mert érzi a szomszéd is, és balhézik.

2021. jún. 16. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
61%

Azert 3-as konyorgom ne tiltsuk meg mar azt, hogy az erkelyen se lehessen dohanyozni :D


En is dohanyzom, alberletben elek, de kimegyek az erkelyre telen-nyaron, -10 es +40 fokban is, mert annal nincs undoritobb, ha valaki bent cigizik. Szoval igen, a kerdezo nyugodtan dobja ki a lakot, viszont azt tudni kell, hogy nem minden dohanyos igenytelen szerencsere.

2021. jún. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
55%

"Azert 3-as konyorgom ne tiltsuk meg mar azt, hogy az erkelyen se lehessen dohanyozni :D" nyugodtan megtilthatja a bérbeadó, ha akarja. Én is megtiltom, mivel az alsó szomszédhoz lehamuznak, az oldalsónak meg a felsőnek pedig bemegyek az ablakán a füst.

Büdös bagós húzzon az utcára.

2021. jún. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ki lesz rakva, eldöntetett.
2021. jún. 16. 21:46
 7/8 anonim ***** válasza:
25%
Sehol nem lehet dohanyozni. Rugd ki azonnal,a teljes kauciot tartsd meg a festes miatt. Ezt tartalmazza a szerzodes nalunk!! Ha a tied nem,ird bele maskor.
2021. jún. 18. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
70%

Az én bérlőim is csak az erkélyen dohányozhattak volna, mégis az egész lakás bűzlik. Vagy befelé ment az erkélyről a füst, vagy nem tartotta be a szabályokat. Undorítóan büdös minden, két hónappal azután is, hogy elment. Sajnos, a cigisek nem érzik, hogy milyen büdösek, a hajuk, a ruhájuk és a környezetük. Többet nem lesz engedve az erkélyes dohányzás sem.

Nem beszélve arról, hogy a szomszédokat is zavarja, nem lehet ablakot nyitni a bűztől.

Elküldtem őket, mert más probléma is volt velük.

2021. jún. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!