Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Érdemes egyetemistáknak...

Érdemes egyetemistáknak lakást kiadni? Mik az előnyei/hátrányai az egyetemista bérlőknek?

Figyelt kérdés
Budapesten elég sok egyetemista már elkezdett albérletet keresni. A tanév közeledtével csak nőni fog a számuk. Érdemes nekik albérletet kiadni? Te adnál ki nekik lakást? Ha igen, miért nem? Ha nem, miért igen? Minden véleményre, tapasztalatra kíváncsi vagyok!

#Egyetemista bérlők #Előnyök/hátrányok
2021. júl. 11. 10:47
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
81%

Én tuti, hogy nem adnék ki egyetemistáknak lakást, mert

- nem hosszútáv, legfeljebb fél év és kezdhetem elölről a festést, takarítást stb. mert a tanév végével már nem kell a lakás.

- ha jön az újabb hullám mind megy haza és nyilván nem fog neked fizetni.

- saját tapasztalat: környezetükre nem igényesek, a többség nem ismeri a mosógépet, anyuci takarít otthon. De a buli az megy, szomszédok megutálnak.


Leírtam már párszor, nekem az egyedülálló 30+-os értelmiségi férfiak váltak be.

2021. júl. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
90%
Ha a szülőkkel szerződsz, fizetnek rendesen és hát ha olyan a beosztása a lakásnak, több főnek tudod kiadni. Egyetemistából is sokféle van, ahogy más bérlőből is van rendes, csendes meg olyan, aki megkárosít és lelép.
2021. júl. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
87%

Hát a fene tudja. Én alapvetően adnék.


Igazából egyénen múlik, jó szerződést kell írni és magas kauciót kell kérni.


Egyetemista és egyetemista között is van különbség, a bulizóstól a csendesig, az igénytelentől a rendmániásig.


Illetve albérletnél sem mindegy a minőség. egy jobb albérlettel talán jobban lehet válogatni mintha egy szakadt putrit akarsz rájuk sózni.


Na meg nekem közel 30 évesen lakótársam megrekedt az anyuci eltart egyetemista szinten. Soha nem takarított, még maga után sem mosogatott el, mindenből a legolcsóbbat vette h egyáltalán vett. Olyan mocsokban, retekben élt.


Plusz neki mindig volt hómofisz. Hát volt, hogy reggel elmentem, este jöttem de az ajtó ugyanúgy duplára volt zárva mint ahogy ott hagytam, napokig nem jött ki a szobájából konkrétan.


A tulaj haverja volt, mesélte, hogy egyetem alatt is olyan igénytelen volt, hogy ha büdös volt a lakásban akkor azt XY szagnak nevezték és hogy egyszer kollégiumban fogták többen és "megfürdették" amihez azért már kell egy szint...


Na és olyanokat csinált, hogy otthon volt egész nap, feltolta maximumra a fűtést. de nem volt elég neki a 25 fok ezért 2000W-os elektromos hősugárzóval ráfűtött még.


Konkrétan ott ment mellette az ágyon és így a 35-40 ezres fűtés számlához kijött 15-20 ezres villanyszámla. Amit nyilván nem akart egyedül állni, és futottam pár kört a tulajnál, hogy ugyan ne nekem kelljen már felesbe fizetni amikor aludni járok haza.

2021. júl. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
85%
Van ilyen is meg olyan is. Ha tudsz érdeklődni az előző bérbeadójától, akkor érdeklődj felőle, hogy mi lehet az oka, hogy bérbeadót váltott.
2021. júl. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
56%

Az 1-essel értek egyet.

Csak az egyedülálló 30+-os értelmiségi férfiaknak.


Lányoknak soha!

Nem ismerik a higiéniát, rendetlenek, rumlisak és folyamatosan pasiznak. A wc lehúzása is némelyiknél ismeretlen fogalom.

2021. júl. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
78%
1. Te miről beszélsz? 4 évig laktam ugyanabban az albérletben egyetemistaként. Nyáron 2 hónapra amíg egyáltalán nem voltunk ott fele bérleti díjat fizettünk, de megtartottuk a helyet és fizettünk mindig rendesen. Milyen "félévente új lakót kell keresni"? Az öcsém most is egyetemista és már 3 éve ugyanazon a helyen van 2 régi barátjával, amit bérelnek lakást.
2021. júl. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
69%

" fele bérleti díjat fizettünk"


Ezt próbáld majd ki egyszer a teszkóban is, hogy a pénztárnál csak a felét fizeted!!

2021. júl. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy én azt tudom mondani, egyetemistaként (és utána is) vagy 5-6 évet éltem egy albérletben. Egyszer volt 1 év megszakítás az is az akkori lakótársam elviselhetetlensége miatt.
2021. júl. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 xswerdy ***** válasza:
88%
nekem úgy is van kialakítva a lakás, hogy egyetemistáknak ideális, leginkább nekik adom ki. Nem mondom, hogy még semmi probléma nem volt, de ennyi mással is lett volna.
2021. júl. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
43%

#6

1-es vagyok és TE MIRŐL BESZÉLSZ?

Sajnos elfelejtettem a hozzászólásom előtt elkérni a neved és szig.számod, akkor úgy írtam volna le a véleményem, hogy "KIVÉVE Nagy Jolánt, ezen a szig.számon, mert ő a főnyeremény, a 3 havi fél bérleti díjával!"

Tényleg az eszem megáll, hogy mit nem képzelnek magukról egyesek!

2021. júl. 11. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!