Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Érdemes egyetemistáknak...

Érdemes egyetemistáknak lakást kiadni? Mik az előnyei/hátrányai az egyetemista bérlőknek?

Figyelt kérdés
Budapesten elég sok egyetemista már elkezdett albérletet keresni. A tanév közeledtével csak nőni fog a számuk. Érdemes nekik albérletet kiadni? Te adnál ki nekik lakást? Ha igen, miért nem? Ha nem, miért igen? Minden véleményre, tapasztalatra kíváncsi vagyok!

#Egyetemista bérlők #Előnyök/hátrányok
2021. júl. 11. 10:47
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
6os: te Szegeden fizettél fél havi bérleti díjat a nyári hónapokra diákként? Nem véletlenül alakult ez ki csak Szegeden. Más városban ez nem szokás. Budapesten sem.
2021. júl. 11. 17:07
 12/23 anonim ***** válasza:
42%

#11

Döbbenetes tényleg az ilyen hozzáállás!

Ezzel az erővel kiveszek 6 napra egy szállodai szobát, de csak 3 napot fizetek, mert 3 nap meglátogattam anyámat és nem voltam ott!

Vagy akik kivesznek albit, de reggel 7-kor elmennek és este 7-re érnek haza, azok is csak a felét fizetnék, mert a 24 órából 12-t nem volt ott!

És ez volt állítólag egyetemista!


Na látod Kérdező, erről beszéltem! Ezért nem adom ki egyetemistának a lakásom.

2021. júl. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
12es: Szegeden voltam főiskolás. Szegeden speciális a helyzet. Ott az egy főre jutó egyetemek és főiskolak száma a legmagasabb. Gyakorlatilag csak műszaki felsőoktatás nincs, de bölcséstképzés, jogászképzés, természettudományos képzes, tanárképzés, orvosképzés van. Klinika is van. Miközben egy 160ezres városról beszélünk. Emiatt az albérleti piac ott a diákokra épül. Diákok nélkül halott a szegedi bérleti piac. Ott valóban elterjedt az a szokás emiatt, hogy a nyári hónapokra, ha a diákok már nem laktak albérletben, de fenn akarták tartani, a bérleti díj 50%-át fizették. A fél bérleti díj is több, mint a semmi. Ezt nem a 6os találta ki, ez így volt 20 évvel ezelőtt is, amikor én voltam fősulis Szegeden. De ez sehol másutt nem szokás, de sehol másul nem épül a bérleti piac 90%-ban diákokra. Csak Szegeden.
2021. júl. 11. 17:28
 14/23 anonim ***** válasza:
31%

#13

De gondolom te nem Szegeden akarsz kiadni lakást!...vagy igen?

2021. júl. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Ööö... pont ezért írtam be a kérdésbe, hogy hol... De ne szedjétek le egymás fejét, és az enyémet se. Szegeden nem is adnék ki lakást,nagyon torzult ott a bérleti piac.
2021. júl. 11. 17:37
 16/23 anonim ***** válasza:
34%

Kedves Kérdező!

Szegeden ezt valaki elkezdte, a többi marha meg megy utána. Pécsett is van egyetem, főiskola, ahova összességében 31ezer főt vesznek fel - igaz, vannak kihelyezett karok is - de ezzel a baromsággal senki nem merne előhozakodni. Különösen nem előnyként feltüntetve. Gondolom ez Debrecenre különösen érvényes.

2021. júl. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim válasza:
76%

Én egyetemista vagyok, az egyik barátnőmmel lakom együtt aki szinten egyetemista. Az első év után a barátnőm felmondta az albérletünket, a főbérlőm pedig automatikusan elkezdte hirdetni úgy, hogy még ott voltam és nem volt hová mennem. Következő év első felében új albérletben voltam. A koronavírus miatt hazautaztam és UGYANÚGY fizettem az albérletet. A főbérlőm egyik nap felhívott, hogy mivel a lakásban nem lakik senki, ezért ő kiakarja adni egy nőnek, mert 15 ezerrel többet adna mint mi és nem állna üresen a lakás és még a hétvégén költözzek ki. Utána még be kellett járnom az egyetemre, ezért kikellett vennem egy új albérletet.

Utánunk nem kellett takarítgatni,festeni, nem szerveztünk bulikat és mindig időben fizettünk.

Biztos mindig az egyetemistákkal van a baj? ☺️

2021. júl. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
88%

Hogy pozitívat is mondjak én egyszer a tulajjal laktam együtt, ő is fiatal dolgozó volt csak már végzett egyetemen.


Vele simán meg tudtuk beszélni, hogy mivel nyáron nem voltunk ott 2 hónapot ezért ott engedett a bérleti díjból (igaz ott fix összeget fizettünk rezsitől függetlenül)


Illetve más is volt aki mérsékelt valamennyit a bérleti díjon nyárra. Igaz ehhez kellett az, hogy egy ideje ott lakjak és jó kapcsolatban voltunk.


Aztán nyilván van aki az anyját is eladná. Mi is jártunk úgy, hogy már majdnem kivettünk egy albérletet aztán ilyen-olyan kifogásokkal elkezdett akadékoskodni a tulaj. Majd később kiderült, hogy kiadta magasabb áron másoknak. Egészségére.

2021. júl. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
72%

Senki nem akar egyetemistáknak lakást kiadni, vagy csak nagyon drágán, aztán meg akár ugyanezek az emberek rinyálnak, amikor egy hotelt kollégiummá alakítanának... :)


Bocs, csak eszembe jutott.

2021. júl. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a választ. Úgy döntöttem, hogy nem az egyetemisták lesznek a célcsoportom. Több ok miatt is.
2021. júl. 12. 17:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!