Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A klíma tisztítását nekem...

A klíma tisztítását nekem albérlőként kell fizetnem?

Figyelt kérdés

Szólt a tulaj, hogy jönnek klímát tisztítani, majd engedjem be a szerelőket, ami meg is történt. Majd az esedékes fizetéskor (ami mostanság lenne) pedig szólt, hogy ennek a költsége is hozzáadódik az e havi bérleti díjamhoz. Ez jogos?


Tényleg fogalmam sincs, hogy hogy szokás, csak meglepődtem ezen.


2021. júl. 15. 20:05
1 2 3 4 5 6
 21/54 anonim ***** válasza:
83%
20-as, nem is feltétlen az anyagiakra gondoltam a kérdésnél. Hanem pl. ha a tűzhely (ami egyértelműen hozzátartozik a lakáshoz) műszaki okokból felrobban, te mint bérlő belehalsz a sérüléseidbe, akkor nem veszi elő a rendőrség a tulajt mondjuk gondatlanságból okozott halál miatt? (Tudom, a megfogalmazás jogilag valószínűleg nem stimmel, de hát ez van, nem vagyok jogász.) Ugyanígy ha belehalsz a légiós betegségbe, amit a klíma okozott, azért nem kerül a tulaj bíróság elé?
2021. júl. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/54 anonim ***** válasza:
98%

Én emiatt direkt ügyvéddel irattam szerződést...


Mivel olyan lakást adok ki, amiben minden gép új, és garanciális, ezért nekem fontos, hogy a kötelező karbantartást ne a Józsika végezze okosba, hanem a márkaszervíz. Mindenről én vagyok köteles gondoskodni, hogy működjön, a bérlő nem hívhat ki Józsikákat, hacsak nem életbevágó (pl csőtörés történik).


Mivel egy műszakilag ellenőrzött és karbantartott lakást használnak, a szerződés értelmében a használati utasításoknak megfelelő módon, ha ezek után magukra gyújtják a lakást gondatlanságból, akkor nemhogy nem vesznek elő engem, mint tulajdonost, de kártérítést is követelhetek, mert szándékosan kárt okoztak.


Ha viszont csak Googleről összekalapált szerződésetek van, ami erről nem rendelkezik külön, akkor kvázi azt csinál a bérbeadó, amit akar. Ha akarja rád terheli.

2021. júl. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 A kérdező kommentje:

Köszönöm az idáig érkezett válaszokat!


A szerződésünk szerintem olyan, hogy ha bármi miatt is bírósághoz fordulnánk, szerintem kinevetnék, hogy ezt szerződésnek nevezzük.


Elég vegyes válaszok érkeztek azzal kapcsolatban, hogy ezt kinek kellene fizetnie. Végül nem akadékoskodtam, kifizettem a nyamvadt 10ezer forintot, nem fogok emiatt éhen veszni. Meg amúgy is elmegyek nyár végén ebből a lakásból.

2021. júl. 16. 11:17
 24/54 anonim ***** válasza:
93%
Legközelebb figyelj, hogy frankón le legyen papírozva az üzlet.
2021. júl. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/54 anonim ***** válasza:
15%
Arra nem valasdzoltal, hogy te használod a klímát? Mert ha igen, akkor nem is értem hogy merül fep a kérdés
2021. júl. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/54 anonim ***** válasza:
90%

Legközelebb szerződéskötésnél érdemes rákérdezni, hogy mi terhel téged. Nem leszel ettől kekec, mindenkinek érdeke a pontos szerződés.

Nálunk úgy szól a megállapodás, hogy az éves karbantartást fizetjük (gázkazánunk van, arra vonatkozóan is), ha elromlana, akkor az már a tulaj felelőssége lenne.

Anno beköltözésnél az első évest fizette.

2021. júl. 17. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 anonim ***** válasza:
24%

A klimat te hasznalod vagy aberbeado?

Ha vmit nem hasznalnak,az elhasznalodik…?


Eleg durva,hogy elvezed a klimat es a tisztitast mar nem akarod fizetni.

2021. júl. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/54 anonim ***** válasza:
94%

Ez a klíma rendeltetésnek megfelelő használata során felmerülű költség.


Ha a gázkazán kéményét kell kitisztítani, akkor sem a bérlőt terheli a költség csak azért mert használja.


Ez a tulajd feladat.

2021. júl. 24. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/54 anonim ***** válasza:
0%
Dehogy a tulaj feladata. Aki ezt nem fogja fel, hogy ez az albérlő dolga, az egy nagy tahó
2021. júl. 24. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/54 anonim ***** válasza:
100%
Tahó, aki mondja 😁
2021. júl. 25. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!