Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A klíma tisztítását nekem...

A klíma tisztítását nekem albérlőként kell fizetnem?

Figyelt kérdés

Szólt a tulaj, hogy jönnek klímát tisztítani, majd engedjem be a szerelőket, ami meg is történt. Majd az esedékes fizetéskor (ami mostanság lenne) pedig szólt, hogy ennek a költsége is hozzáadódik az e havi bérleti díjamhoz. Ez jogos?


Tényleg fogalmam sincs, hogy hogy szokás, csak meglepődtem ezen.


2021. júl. 15. 20:05
1 2 3 4 5 6
 11/54 anonim ***** válasza:
12%

Pár éve adok ki lakásokat, de annyira rühellem már az összes s.zarrágó albérlőt aki azt hiszi hogy a nyomorult l.ófasz kis pénzéért minden jár neki, hogy eladom az összes lakásom.

Remélem hogy felmennek az albérlet árak az ilyen s.zarrágók miatt, mint te.

Aki nem hogy örülne hogy van egyáltalán klíma, még nyomorult 10 ezret is sajnál a saját egészsége érdekében.

2021. júl. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/54 anonim válasza:
34%
Ha használod a klímát, akkor igen, téged terhel.
2021. júl. 15. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/54 anonim ***** válasza:
29%
Ha használod, akkor téged terhel ( véleményem szerint ) a tulajnak nem lenne kötelező tisztítania a klímát. Ha viszont nem tisztítják akkor bebüdösödik és te ülsz majd a büdösben. Úgyhogy ha akarod akkor mond meg, hogy ne jöjjenek és akkor nem kell fizetned.
2021. júl. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/54 anonim ***** válasza:
98%
Ez nem moralis kerdes. Mi van a szerzodesben? Olyan nincs h olyat kifizettet veled ami nem volt megbeszelve. Ha meg megvolt ki kell fizetni.
2021. júl. 15. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/54 anonim ***** válasza:
87%
2 lakást adok ki, összesen 3 klímával. Minden évben jön a klímás tisztítani, nálam nem a bérlő fizeti. Az egyik lakásban gázcirkó van, annak az éves karbantartása sem a bérlő költsége. A karbantartás, és a természetes amortizációból eredő költség engem terhel, nem a bérlőt. Viszont villanykörtét nem cserélek. Megkértem a bérlőimet, ha azzal van gond, azt cseréljék ki maguknak. Az annyira pitiáner dolog, költségben és munkában is, hogy azzal ne is zaklassanak, ha lehet. Ha azon kívül gondjuk van, persze, ugrom.
2021. júl. 16. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/54 anonim ***** válasza:
31%
A legkondi elektromos fogyasztasat is valoszinu te fizeted ...
2021. júl. 16. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/54 anonim ***** válasza:
87%
Mikor kiadta a lakásom, a klímát jöttek tisztítani, én kérdeztem a bérlőmtől, hogy utaljam e neki a költségét, vagy beszámítjuk a berletbe... Nekem érdekem volt, hogy a karbantartás meglegyen, és a garancia ne vesszen el, a bérlőmnek nem lett volna érdeke, mert karbantartás nélkül is működött volna tovább a klíma.
2021. júl. 16. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/54 anonim ***** válasza:
83%
Első tisztíttatás használat előtt mindenképp a bérbeadó költsége, hisz az ugyanolyan, mintha a sütőt vagy a kádat adná ád piszkosan. Utána szerintem megegyezés kérdése, de szerintem is inkább az állagmegóvás kategóriába tartozik, főleg, hogy a legtöbb klíma csak akkor marad garanciális, ha évente tisztíttatva van, ez pedig a bérbeadó érdeke. Egyébként akár mondhatnád, hogy jó neked úgy is vagy majd házilag kipucolod vagy nem akarod használni vagy van egy haverod, aki pont ezzel foglalkozik és olcsóbban kitakarítja... stb. De utólag kifizettetni olyat, amit meg sem beszéltetek, nem jogos.
2021. júl. 16. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/54 anonim ***** válasza:
22%
10-es vagyok, hogy lehet egy kérdést lepontozni? Inkább válaszoljátok meg...
2021. júl. 16. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/54 anonim ***** válasza:
66%
19, az én szerződésemben benne van, hogy a bérlemény biztosítása nem fedezi az én ingóságaimat, arra köthetek biztosítást ha akarok. Attól függ mi van a szerződésben, nekem a saját hibámból eredő károsodást nekem kell megfizetni, a természetes elhasználódásból eredő károsodást a tulajnak.
2021. júl. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!