Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Nekem vagy a lakótársamnak...

Nekem vagy a lakótársamnak van igaza?

Figyelt kérdés

Egy albérletben élünk,, külön nyíló szobákban élünk. Azonban a szobáinkat összeköti egy ajtó, természetesen ez be van zárva, de ettől a hangok még átszűrődnek.


A lakótársam nem használ fülhallgatót, éjszakába nyúlóan, hajnali 2-ig telefonál. Hétvégén nagyon nagy hangerővel hallgat zenét, néz filmeket stb. Délelőtt 10-től, hajnali négyig.


A probléma, hogy a szobámat nem nagyon tudom emiatt használni. Aludni és pihenni csak az ő kénye-kedve szerint tudok. Olvasni végképp nem tudok.


Szerintem felháborító, amit csinál. Megemlítettem neki, de még neki állt feljebb.


Az a véleményem, hogy amit csinál, az visszaélés. Például tudna fülhallgatóval zenét hallgatni, vagy ha másokkal beszélget írásban s tudja, már szinte mindegyik appban van chat funkciót. És nem hallássérült, mivel a utcán mindig fülhallgató van rajta.


Kinek van igaza?


2021. aug. 5. 06:49
A kérdező szavazást indított:
Nekem van igazam
A lakótársnak van igaza
36 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%
Az én bátyám is ezt csinálta gyerek/tinikorunkba, megőrjített.Nem lehet se pihenni, se tanulni, se semmit csinálni így nyugodtan
2021. aug. 5. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%
Ne itt panaszkodd ki magad, mert ebből a világon nem lesz semmi. Vagy fegyelmezd meg a lakótársad, vagy költözz el. Ezek valamelyikétől fogsz elérni valódi változást az életedben. Szívesen!
2021. aug. 5. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
17%
Mindkettőtök alkalmazkodhatna: ő is lehetne csendesebb, de pl nem értem, hogy miért nem tudsz attól olvasni, hogy ő telefonál.
2021. aug. 5. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
3-as: próbáltál már úgy olvasni, hogy melletted valaki ordibál meg hangosan röhög??? Elárulom, igen nehéz így valamilyen szövegre koncentrálni!
2021. aug. 5. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
48%
Koltozz el. Ennyi.
2021. aug. 5. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
94%

A telefonálásoktól én agyvérzést tudok kapni akár otthon akár munkahelyen.


Főleg az a zavaró, amikor magán beszélgetésnek leszel akaratlanul is fültanúja. Egyszerűen kellemetlen és zavaró. És a másik félnek illene tiszteletben tartani, hogy senki más nem kíváncsi a magán beszélgetéseire.

2021. aug. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
47%

6, Alapvetően egyetértek veled, de hol folytasson az ember magánbeszélgetést, ha nem otthon a saját szobájában..? Ennél jobban hogy tartson tiszteletben mindenkit?


Itt a hangszigetelést kéne javítani a két szoba között, és a lakótársnak annyiban oda kéne figyelnie a kérdezőre, hogy éjszaka nem zajong. Nem is értem, hogy ez miért nem alapvető egyébként.

2021. aug. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
72%
Igen, ez ilyen. Az első napon amikor körülnéztél és úgy döntöttél, hogy beköltözöl nem ugrott be, hogy ez nem lesz jó mert a lakótárs majd zavarni fog? Ha nem, ez a tanulópélda legközelebbre
2021. aug. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Telefonálni nagyon halkan is lehet!!! Teljesen igazad van.

Szólhatnál a tulajdonosnak, de a társaddal még nagyobb lenne a harag.

Viszont kérheted, hogy ha a másik nem tartja a be a békés együttélés szabályait ezzel az indokkal mondjon fel a társadnak.

Nehogy már a vétlen bűnhődjön és költözzön!!!

2021. aug. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
86%

"de hol folytasson az ember magánbeszélgetést, ha nem otthon a saját szobájában"


Például lemehet az utcára és elintézheti ott miközben leugrik boltba mondjuk.

Hiszen az utcán senkit nem fogsz zavarni normál hangerővel.


Vagy ha otthon intézi akkor csak elvárható, hogy legyen képes kulturáltan telefonálni. Van ismerősöm akinél észre sem veszed, hogy telefonál olyan halkan beszélgetnek. Az nyilván nem ugyanaz mint amikor valakinek a panaszait meg hőbörgését vagy éppen okoskodásait kell hallgatnod órákon át.


Addig oké, hogy az otthona de pont ugyanúgy a másik lakó otthona is, akinek joga van a nyugodt pihenéshez és ilyen formában előjogot élvez másokkal szemben.

2021. aug. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!