Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Egyetemista fiatal szüleinek...

Egyetemista fiatal szüleinek hogy-hogy nincs lakásuk?

Figyelt kérdés

Csoporttársamtól kérdeztem hogy miért lakik albérletben ha a szülei is ebben a városban élnek, miért nem lakik otthon.


Erre mondja hogy mert a szülei is albérletben élnek és nekik soha nem volt saját lakásuk.


Hú gondoltam magamban akkor nem kérdezek többet.


Láttam már szüleit, ránézésre közel 60 évesek, talán nemsokára nyugdíjasok.


Azért szar lehet úgy élni főleg fiatalként hogy gyakorlatilag nincsen egy családi otthon ahová hazamehetsz. Belegondolni is borzasztó.



2021. aug. 7. 01:06
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
94%

Ha albérletben laknak a szülők, akár a fiuk is velük élhetne.

De a fiuk felnőtt. Önálló életet akar élni.

Bármi oka lehet, hogy nincs saját lakásuk.

Lehet, hogy volt, de pl. elvitte a devizahitel...

De ezer oka lehet.

Senkinek semmi köze hozzá.

2021. aug. 7. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
31%

"nekik soha nem volt saját lakásuk."


"Lehet, hogy volt, de pl. elvitte a devizahitel..."


XD

2021. aug. 7. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
9%
Valami nem stimmel, ha 60 évesek, mert 31 évvel ezelőttig mindenkinek volt lakása.
2021. aug. 7. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
95%
Nyugaton teljesen bevett szokás ez. Tény nekem is jobb érzés, hogy van házunk. Pl van egy ismerősöm akinek a NAV elvitte a házát jelenlegi körülmények között NAV tartozással meg nem hitel képes és házat vagy lakást se tud venni. Van iylen sajnos. Egy db számlát kerestek anno a razzián ez lett a következménye.
2021. aug. 7. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
99%
Egyetemisták is lehetnek csórók. Én is egyetemet végeztem, de a szüleim prolik. Anyukám gyári munkás, apukám óvodai udvari sepregető (és mellékállásban alkesz). Mai napig kb 150 ezret keresnek fejenként. Csak azért van saját lakásuk, mert a nagyszüleim (akik szintén nem voltak gazdagok) mindkét oldalról segítették őket, hogy legyen nekik egy bő 20 éve. Amúgy ha nincsenek nagyszüleim, vagy nem ilyen normálisak, akkor el tudom képzelni, hogy én is albérletben növök fel.
2021. aug. 7. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
7%

Ne fantáziálj 1-es!

"Erre mondja hogy mert a szülei is albérletben élnek és nekik soha nem volt saját lakásuk."


Kérdező!

Én még ilyen habitusú emberekkel nem találkoztam.

Az albérletezők 99%-a ha családban gondolkozik, akkor már igyekszik venni egy akármilyen szerény sajátot, mint generációkat felnevelni és megöregedni albizásban. Örökös költözéssel, vándorélettel, a gyerekek folyamatos iskolaváltásával. Kicsi az esély, hogy egy gyerek ilyen körülmények mellett egyetemig viszi,...de ki tudja..

Emellett mindig voltak családtámogatások, csak nem CSOK-nak nevezték, hanem szocpolnak és volt a lakástakarék.

De ha valaki családos és annyira nyomorult, hogy még ezek mellett sem tud venni sajátot, azoknak voltak és vannak az önkormányzati lakások, pályázatok. Bár az ilyenek jószerivel albérletet sem tudnak fizetni, amiknek a havi díja MINDIG magasabb volt mint a hiteltörlesztés, vagy az önkormányzati lakbér.

Nem megyek bele, hogy a kérdés valós vagy sem, mert millió élethelyzet van, de amit írsz az kirívó és totálisan életszerűtlen.

2021. aug. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

# 6


úgy tudom ezeket a régebbi családtámogatásokat, hiteleket sem adogatták csak úgy oda bárkinek. Például hitelképesnek kell lenni, vagy tudnod kell fizetni a törlesztőt, lehet lusta emberek voltak ( képzeld olyan is van) és nem tettek félre pénzt.

2021. aug. 7. 09:59
 8/26 anonim ***** válasza:
57%

#7

Ezek nem hitelek voltak, hanem alanyi jogon járó, vissza nem térítendő támogatások, de mindegy!

Nem vitatkozni akarok, hanem elmondtam a véleményem, mert te a kérdéseddel felkértél rá. Örülök, hogy nem kellett ilyen embereket ismernem.

2021. aug. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

# 8


arra gondolok hogy oké ez alanyi jogon járt mondjuk ez a szocpol, abból nyilván önmagában egy házat nem tudtak felépíteni, a maradék többi pénzhez már hitel kellett, azt vagy nem kaptak vagy ha igen nem tudták fizetni, vagy amit mondtam lusta emberek, kerülik a munkát stb. Hidd el hogy családosok közt is van ilyen.

2021. aug. 7. 10:08
 10/26 anonim ***** válasza:
82%
Kérdezd meg őket, miért laknak albérletben.
2021. aug. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!