Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hogyan jöttetek ki eddig a...

Hogyan jöttetek ki eddig a lakótársaitokkal? Mi alapján tudtátok eldönteni, hogy kivel költöznétek össze szívesen?

Figyelt kérdés
Egyetemista vagyok és jelenleg lakótársat keresek magam mellé egy albérletbe. Eddig mindig kollégista voltam és ott azért picit más volt a helyzet. Teljesen random osztottak be minket, tehát én is mindig ismeretlenekkel laktam együtt, éppen abban a szobában ami jutott stb., úgyhogy nem volt kérdés, hogy most tetszik-e a hely vagy sem, szimpatikus-e a másik vagy sem, szeretnénk-e együtt lakni vagy sem és így tovább. Nyilván az anyagiak is teljesen elkülönültek egymástól. Most ez tulajdonképpen az én döntésem és úgymond megválogathatom, hogy kivel szeretnék együtt lakni, de pont emiatt érzem picit kellemetlennek a helyzetet. Facebookon hirdettem meg, nyilván mindenki látja a hirdetést, a profilom, én is őket és váltunk pár szót, de "úgyis lakva ismerszik meg az ember", szerintem ennyi alapján nem lehet biztosan eldönteni semmit. Itt pedig a kolihoz képest kisebb is az ember mozgástere, hiszen köt a szerződés. Nekem eddig soha nem volt szoba/lakótársakkal konfliktusom, de természetesen én is hallottam negatív sztorikat és az nyilván előfordulhat, hogy két embernek egyszerűen más az életvitele, más személyiség stb., nem mindenki tud mindenkivel együtt lakni. Ezt szerintetek ki lehet valahogyan szűrni vagy teljesen lutri az egész? Nektek eddig mi a tapasztalatotok?
2021. aug. 10. 14:03
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja és még egy olyan kérdésem lenne, hogy a kauciót ebben az esetben hogyan oldanátok meg. A tulaj csak velem kötött szerződést, két havi kauciót kért és ezt ki is fizettem. Én hivatalosan nem adhatom tovább bérbe a lakást, tehát a lakótársammal rendes bérleti szerződést nem köthetünk (és ugye a tulaj sem szeretne külön szerződni). Ugyanakkor én szeretném tőle elkérni a kaució felét, csak nem tudom ezt hogyan tudnánk megfelelően elintézni. Az előző bérlő is így oldotta meg, tőle majd rákérdezek, de addig megkérdezem itt is. Tudom, hogy alap esetben az lett volna az ideális, ha mindent megfelelően le tudunk papírozni mindenkivel, de már az is csoda volt, hogy egyáltalán egy tulaj végre hajlandó volt szerződést kötni :D
2021. aug. 10. 14:18
 2/6 anonim ***** válasza:
93%
Nem értem, miért nem a tulaj dönt és miért nem ő szerződik
2021. aug. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát hivatalosan nem járható út, de írtok egy kisebb szerződést, ami nem bejelentés az adott ingatlanba és kb semmit nem ér, csak azt papírozzátok le, hogy adott pénzt és hogy vissza jár, amennyiben kiköltözik stb.

Rossz lakótársat lehetetlen kiszűrni, nekem is sikerült kifognom egy 5. éves doktornak tanuló fiatal srácot, mindig ingben meg jól szituáltan jelent meg, de mosogatni, takarítani, rendet rakni azt nem tudott vagy nem volt ideje, de a 3 hetes pizzát már nem kérdeztem meg, h meg eszi-e. Meg volt egy rocker csávó is, az volt a legnormálisabb, itt tanultam meg, h nem külső alapján kell itélni.

2021. aug. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

2-es Így lett megbeszélve. Másképp igazából nem is nagyon lehetett volna megoldani, legalábbis nekem más lehetőség nem jutott eszembe és más sem tudott mást mondani (több tulajjal is beszéltünk, mire megtaláltuk ezt a lakást, mind így gondolkozott erről). Egyedül kerestem albérletet (tehát nem volt kivel összeköltözni), de mindenképpen szerettem volna lakótársat is a jövőben és a legtöbben nem szobánként adják ki a lakásukat. Húzni sem akartam az időt azzal, hogy keressek valakit, akivel majd együtt keressünk lakást stb. A lakótárs keresés és minden velejárója pedig szintén a megbeszéltek alapján az én feladatom, a tulajt nem érdekli.

3-mas Nekem tulajdonképpen erre van szükségem, hogy az legyen lepapírozva, hogy kifizette nekem a kauciót.

2021. aug. 10. 16:53
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Sok lakótársam nem volt, de én mindig nehezen tudtam elviselni őket. Általában nem az zavar, hogy valaki még él ott, hanem, hogy az emberek többsége olyan igénytelen, hogy sírnék tőle kb... Én kocka vagyok, a szobámban négy fal között tök békésen elvagyok, és nem érdekel ha későn/korán kint járkál valaki, de mindig takarítottam, és a közös részeken nincs jó megoldás. Ha a másik nem csinálja a saját dolgait, akkor mindig rád marad, hogy takarítsd utána a konyhát/fürdőt, ha ott akarsz valamit kezdeni. Ezt még szerződésbe se lehet igazán foglalni. Szóval nekem ez volt a bajom, hogy többnyire igénytelen lakótársam volt. És nekem is a legjobb egy cnc gépkezelős srác volt, aki külsőre gáznak tűnt, de tök udvarias volt és ő legalább takarított és pakolt maga után. Csak sajnos pár hónap után elment külföldre. Úgyhogy még a külső se mond semmit...
2021. aug. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
77%

Én is azt vettem észre, hogy totálisan lutri sokszor.

Én főleg egyetemistákkal laktam (én is az voltam akkor), többnyire ki tudtunk alakítani egy félig meddig baráti kapcsolatot. A takarítást mi úgy oldottuk meg, hogy felosztottuk a hónapot, csináltunk rendes beosztást, amibe mindenki beleegyezett. Kifüggesztettük jól látható helyre és nem volt belőle konfliktus, hogy azon a héten épp kinek kell kisikálnia a kádat.

A párom bérel egy szobát és eddig főleg igénytelen, koszos emberekkel hozta őt össze a sors, pedig első látásra egyikről se mondaná meg az ember.

Szívás, ha nem lehet megbeszélni egy takarítási rendet :/

2021. aug. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!