Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Szerintetek megérné elköltöznö...

Szerintetek megérné elköltöznöm albérletbe?

Figyelt kérdés

26 éves férfi vagyok, egy Hajdú-Bihar megyei kis faluban élek. Még sohasem éltem az otthonomon kívül, még a gimnázium és az egyetem során is hazajártam minden nap. Egy éve dolgozom gyógyszerészként az egyik Debrecen körüli kisvárosban. Egyenlőre otthon élek a szüleimmel még mindig, mert így a fizetésem jelentős részét félre tudom tenni. Ez papíron szép és jó, de a családommal úgy érzem, hogy egyre inkább összeférhetetlen vagyok. Lehet, hogy velem van a baj, mert ők egymással mind jól kijönnek többé kevésbé, de én nem tudok azonosulni a világnézeteikkel, humorukkal vagy olyan egyszerű dolgokkal, hogy mennyire trágárul beszél az édesapám még akkor is, ha egy teljesen ártalmatlan témát beszélünk. Tegnap pl az anyám felnőtt férfi létemre a sírás szélére sodort azért mert azután, hogy hajnalban elmentem vele áruért a boltjába meg élelemért, nem akartam azonnal menni füvet vágni, hanem lepihentem. Nem lehet megmondani, hogy kicsit később megcsinálom, mert akkor nekiáll ő vagy az öcsém és akkor meg azért fogok kapni, hogy helyettem kellett dolgozniuk. Folyamatosan úgy érzem, hogy bármi amit leteszek az asztalra az semmibe van nézve és folyamatosan kapom az ívet teljesen felesleges dolgok miatt. Valaki elefántot csinál bolhából mindig.


Most jutottam el arra a pontra, hogy nagyon erősen gondolkodom egy albérleten Debrecenben. Ennek hátránya nyilván az, hogy nincs többé tiszta ruha, meleg étel stb. készen és a fizetésemből sem fogok tudni félrerakni ennyit. Viszont vége lenne ennek az értelmetlen, folyamatos civakodásnak. Vagy nem? Volt már valaki hasonló cipőben? Ha igen, akkor tényleg felszabadultabb fogok tudni lenni vagy csak feleslegesen hitegetem magam és valójában nem lesz jobb?


Nagy álmom, hogy egy nap a Dunántúlra elköltözzek egy kisvárosba. Az utóbbi években voltunk Zamárdiban és Zalakaroson. Mind a kettő nagyon tetszett, viszont az albérlet miatt sokkal tovább fog tartani összegyűjteni a pénzt rá, talán nem is lenne lehetséges, csak akkor amikor már közel nyugdíjas vagyok, pedig szeretném megvalósítani az elkövetkezendő 10 évben.


Szerintetek mit kellene tennem? Túllihegem? Nyeljem le a büszkeségem és maradjak még, hogy tovább gyűjtsek? Jobban érzeném magam, ha elköltöznék?



2021. aug. 20. 20:40
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
46%

Szia!

A felénél tartok.

Már 2 dolog szemet szúrt.

1. Egy Debrecen körüli kisvárosban dolgozol. Akkor mért Debrecenben bérelnél? Debrecenben sokkal drágább a bérleti díj, mint abban a kisvárosban... Pláne ha hazajársz minden nap... a térség legolcsóbb helyét kéne megtaláld. A munkahely támogatja az utazást például?...

2. "Ennek hátránya nyilván az, hogy nincs többé tiszta ruha, meleg étel stb. készen ..."

Bocs, de ez a 2 dolog nem függ össze. Komoly, hogy 26 évesen nem főzöl, vásárolsz be és nem mosol magadra otthon??.... akkor kezdd el sürgősen! Arra nem gondoltál, hogy az otthoni feszültség ebből ered?


A mostani lakhelyed X embernek lett kialakítva, X-1 ember már nem fogja tudni fenntartani. Most ha te nyírod a füvet, akkor az X-1 ember sokkal többet fog dolgozni arra a házra, ez nem így működik, hogy fogom magam és lelépek... Szerintem a családod is ezt fogja mondani és az elköltözéseddel nekik egy kisebb ingatlanba kell menniük. Az én családom ezt reagálta, elmentek kisebbe, mert az én pénzem is kellett a fenntartásához és így már nem tudtak megélni, hogy én nem adtam bele pénzt.

2021. aug. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Szia!


1, Most is bejárok dolgozni. A munkahelyem és az otthonom nem egy helyen van. Egy kicsivel többet kellene vezetnem Debrecenből, mint a szülőfalumból, de nem olyan sokkal. Üzemanyagot teljesen nem állják nekem, de kapok rá valamennyi támogatást. Azért szeretnék Debrecenbe menni, mert sokkal a hétköznapi életem sokkal könnyebb lenne onnan. Jelenleg sok időt vesztek utazással pl ha be akarok menni az edzőterembe, moziba stb.


2, Ezt rosszul fogalmaztam. Nem az a probléma, hogy mosni, főzni kell, hanem az, hogy ezek plusz kiadások. Még sohasem kellett velük számolnom és igazából nem is tudom, hogy mekkora összegre kellene készülnöm.


A családom kényelmesen meglesz itt, ahogy eddig is volt. Öcsém nem is szándékozik elmenni innen soha, ezért nem egy dolgot ő újított fel saját maga. Szerencsére mindenkinek van jó munkája, úgyhogy ez biztos, hogy nem lesz probléma.

2021. aug. 21. 14:10
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

#11 Azért általában az ingatlan úgy van kitalálva hogy a két kereső szülő fennbírja tartani magukat és még a kereset nélküli gyerekeket is, nem fog összeomlani hogyha eggyel kevesebb ember van ott, főleg hogy ő nettó haszonélvező úgymond.


Kérdező: költözz. Én 18 évesen elköltöztem, egy pillanatra se bántam meg. Ezt a fajta szabadságot, hogy az életednek végre te vagy az ura nem lehet máshogy megérezni.

2021. aug. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem meg amíg élsz és egy kapitalista társadalomban él az ember nincs szabadság mert a pénz az úr. SAJNOS ! Én ha tehetném vennék egy szigetet aztán el lennék ott életem végig. Kilépnék magamtól !
2021. aug. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
91%
De, van szabadság, amikor van annyi pénzed hogy bármit megtehetsz következmények nélkül.
2021. aug. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!