Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mindegyik tulajdonos azt...

Mindegyik tulajdonos azt mondta hogy sok a jelentkező az albérletre, ezt azért mondják mert roma vagyok?

Figyelt kérdés

2021. aug. 25. 18:28
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
89%
Igen
2021. aug. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
De normális vagyok
2021. aug. 25. 18:35
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg rossz tapasztalatuk volt más romákkal. Sajnos ez így működik. Nincs valami, amivel pozitív fényben tudod feltüntetni magad? (milyen végzettséged van, milyen munkád stb.)
2021. aug. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Normális, hogy sok a jelentkező és több hét lakást találni.

Hagyd magad leinformálni, és írd alá a biztosítékokat, amiket kérnek.

Tulajjal vagy közvetítővel szoktál beszélni?

2021. aug. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Tulajdonos
2021. aug. 25. 18:48
 6/27 A kérdező kommentje:
Érettségi van, és gyárba dolgozok
2021. aug. 25. 18:48
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

Bérbeadóként nekem is volt pár rossz tapasztalatom a cigányokkal.

Pár évvel ezelőtt naiv kezdőként adtam ki ránézésre jólszituált cigányoknak lakást. Jól rá is fáztam, mert azon túl hogy a fél pereputtyukat odaköltöztették "vendéglátásba jöttek" címszóval, hangoskodtak, folyamatosan késtek a fizetéssel + a lakóközösség is engem csesztetett a kulturálatlan viselkedésük miatt.

Ez volt az egyik eset.

A másik pedig mikor egy fiatal férfinak adtam ki a lakást aki idő közben odaköltöztette a cigány barátnőjét (közös megbeszélés alapján, bár az akkor nem derült ki hogy a nő cigány).

Pár hónap után kaptam egy idézést a rendőrségről, kiderült hogy a nő körözés alatt álló drogdíler, és az ÉN lakásomban tároltak több millió értékben kábítószert.

1 éves bírósági/rendőrségi procedúra volt mire lecsengett az egész, és "bebizonyítottam" hogy én mint bérbeadó semmi közöm nem volt az egészhez.


Szóval igen, cigányoknak én soha többet nem adnék ki bérleményt, még ha dupláját fizetnék akkor sem.

2021. aug. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Értem én de nekem ez miatt miért kell szívni?!
2021. aug. 25. 19:01
 9/27 A kérdező kommentje:
Életemben nem drogoztam,se nem ittam
2021. aug. 25. 19:01
 10/27 anonim ***** válasza:
95%

Te azért szívsz, mert sok ember előítéletes. Hogy van-e alapja vagy nincs, teljesen más kérdés. Neked nyilván nem kell bemutatni, milyen a közvélekedés ÁLTALÁBAN a romákról. A bérbeadók többségének ez már elég, a minimális kockázatra törekszenek.

Ha egy bérbeadó megszívja párszor, hogy kiadja családnak, akkor nem családnak adja ki egy idő után. Ugyanez a helyzet kb bármilyen csoporttal (állatok, egyedülálló vagy házas, dolgozó vagy egyetemista, cigány vagy nem).

2021. aug. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!