Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mindegyik tulajdonos azt...

Mindegyik tulajdonos azt mondta hogy sok a jelentkező az albérletre, ezt azért mondják mert roma vagyok?

Figyelt kérdés

2021. aug. 25. 18:28
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
Nekem nincs is családom,se kutyám se macskám
2021. aug. 25. 19:23
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ez nem miattad van, hanem a maradék 95% cigány miatt.

Addig még a cigányok nagy része képtelen kulturáltan, civilizáltan viselkedni, és semmibe nézik a magyarokat addig ez a sztereotípia lesz jelen róluk az emberek agyában.

2021. aug. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
Igen tudom,de ezt nehogy félre értsétek, de ez minősíti az olyan embert is,aki intelligens nem bőrszín alapján dönt,normálisan öltözök a beszédem sem cigányos.
2021. aug. 25. 19:34
 14/27 anonim ***** válasza:
100%

#13

Nagyon meg fog lepni, hogy a jómódú cigány szomszédom sem adja ki cigánynak a lakását? Sőt, mivel vállalkozó, cigányt nem alkalmaz.

Na erre varrjál gombot!

2021. aug. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:
Hát igen tudom, hogy van ez is hogy a cigány utálja a cigányt
2021. aug. 25. 20:00
 16/27 anonim ***** válasza:
90%

Ma sétáltam haza, az egyik téren - fényes nappal - összegyűlt két 10-15 fős roma család. Az egyik kint áll és egy hangszóróval verette a mulatóst, a többiek beszélgettek, bandáztak, volt, aki táncolt. Egy lakótelepen, megyeszékhelyen délután hatkor. Nem egyszeri eset, rengetegszer kint vannak. Na ilyet "magyar" nem csinál. Budapesten laktam egy ideig a Nyolckerben. Láttam durva dolgokat, a lakás pont a Magdolna utcára nézett. Üvöltözés, kakaszag állandóan, utcára vizelés, verekedés. Mind roma volt.

Nehéz nem ezt látni, mikor romával áll szemben az ember, mert benne van a pakliban, hogy ő is így szocializálódott, csak tud viselkedni, amíg alá nem írják a szerződést.

A munkáltatók se szívesen alkalmaznak házas - még gyerektelen - 30-as nőket, mert erősen benne van a pakliban, hogy rohadt hamar elmegy majd szülni. Szül az összes? Nem, de benne van a pakliban és ha van más, aki nem jár ilyen veszéllyel akkor inkább mást választanak.

2021. aug. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%

#15

Nem biztos, hogy utálja, lehet, hogy csak ismeri őket.🥴

Te meg sajnos a nagy számok törvénye alapján szívsz a többiek miatt, de nincs mit tenni!

Mi itt sajnos túl tapasztaltak vagyunk cigányügyben és nem úgy néz ki, hogy ez változik a belátható jövőben.

Menj Svédországba, vagy Hollandiába ott talán nem lesz gondod, ha normális emberként élsz!

2021. aug. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
93%

16: Senkit nem zavarna, ha nem egy helyen kellene lakni velük.

Ez valami globális erőltetés, hogy összekevertek más vérmérsékletű népeket, hogy muszáj együtt élniük, ahol zavarják egymást...

2021. aug. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
91%

#18

Mondjuk a cigányokat még Mária Terézia szabadította ránk (Isten tudja milyen elgondolásból) csak azóta sem sikerült beilleszkedniük.

Az állami gondozottak egy része, akik meg ppróbálkoznának, a többiek miatt nehezen tudnak kitörni.

De azért azt is tegyük hozzá, hogy az államigondozás sem svájci nevelőintézet ifjú hölgyek-urak számára.

2021. aug. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
94%

Én feher nő vagyok mondhatni, árja, a parom csak negyedcigány de gyerekek, nyáron, mint egy echte vajda, úgy néz ki! Kellett két évre egy albi.

Mondtam, megyek én egyedül albit nézni, nem kell jönnöd... :( de hát nehogymár egyedül kelljen idegen helyen idegenekkel targyalnom, meg megiscsak hadd lássa már tetszik-e neki, persze hogy jön velem. Elmentünk két lakast megnézni. Az elsőben egy rendkívül bunkó fontoskodó paprikajancsi oktatott ki gázpalack es villany használatról (45 éves voltam) meg hogy vigyázni kell ám a lakásra meg a tisztaságot elvárja (hetente meg skarja nézni?!) es mindezt peckesen fel s alá jarkálva, már csak az ss karszalag hiányzott róla.

Borzalmas élmény volt. Éreztem, hogy cigánynak, és lenéz. Cigány voltam. Borzalmas volt. Nahh mondtam köszönjük a bemutatót még van egy lakás amit megnézünk ma, majd visszaszólunk... A masik helyen ami bútorozott lakas volt a hölgy nagy örömmel fogadott minket, kedves, udvarias komoly volt. Semmi nyoma nem volt az előző hozzáállásnak. Annyit se mondott h vigyazzunk a bútorokra! Tetszett a lakás. Szerződtünk, fizettünk, elment azzal, hogy ha barmit hianyolunk, pl mikró lassan cserés lesz (!!!), vagy barkacsolni kell, szóljunk az öccsének. Németországig meg sem állt. Az öccse szedte a pénzt havonta, a rezsit, mindent szépen könyvelte, sosem zaklatott se ő, sem az öccse semmivel, sőt összebarátkoztunk.


Szegény, miután kiköltöztünk, tán a velünk való jó tapasztalat miatt, miutánunk kiadta egy cigány párnak. Lelakás, nemfizetés, konfliktus, minden volt, nagyon megjárta ővelük.


Javaslatom:

Én azt csináltam, ha már a telefonban diktálós, pattogós volt a tulaj, nagyon kedves hangnemben elmondtam hogy nem nevelőtisztet szeretnénk meg körletfelelőst, hanem lakást bérelni. Szóval javaslom, hogy a telefonban beszélj nyíltan, határozottan, de kedvesen és nyugodtan. Legyenek igényeid, kerdezz rá dolgokra van-e ez, és ez a lakasban, ez jelzi, hogy igényes vagy.

Ez csak üzlet. Nem ők fújják a passzátszelet. Nem azért nevezik FŐbérlőnek, mert FŐnök. Egyébként tévesen, mert inkább lakástulajdonosnak kellene nevezni, mert nem bérli a lakást, hanem az övé.

Ő kiadja, te kiveszed, ennyi. De egy bolond főbérlőtől ne is bérelj lakást.

2021. aug. 26. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!