Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Közös költség hétről hétre...

Közös költség hétről hétre több. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Két hete bérelünk egy lakást. Kezdetben az ingatlanos és a tulaj is azt mondták, hogy 10 ezer ft lesz a közös költség. Aláírtuk a szerződést, beszéltünk a közös képviselővel, aki már azt mondta, hogy a közös költség 13 ezer/hó, mert nemrég emelkedett. Erre még azt mondtuk rendben, bár mar ezt is kicsit sokalltuk, mivel a lépcsőházi takarítást, kuka kirakását heti 2 alkalommal, hólapátolást, a lakók egymást váltva oldják meg, tehát nincs benne a takarítás.

Utaltuk volna az első havi közös költséget, rákérdeztünk, hogy akkor a 13 ezret milyen számlaszámra utaljuk, erre a képviselő közölte, hogy 15 ezer.

A bérleti szerződés 1 évre szól, abban nem került rögzítésre a közös költség mértéke arra hivatkozva, hogyha nő/csökken, új szerződést kellene írni.

Mit lehet tenni ilyen esetben?


2021. szept. 13. 09:45
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
10: Van, ahol 1000 Ft/nm. Neked a víz nincs benne, ha jól értem.
2021. szept. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Jól tudod, nincs benne a víz, ami nekünk pár éve volt bő 11-ezer is, de a tavalyi átlag havi bő 7-ezer forint volt: víz, csatornázás, szemét, DBH költsége (ez utóbbi havonta 20-25 Ft).

Vajon mi van a havi 1000 Ft/nm-ben? Nem tudod? Talán kertész, portás és más luxus dolgok? Nálunk a takarítást a gondnok végzi (6 lépcsőház), a fizetése- benne van a közös költségben. Egy lakás az övé, ami után - tudtommal bérleti díjat fizet, mivel ez szolgálati lakás.

2021. szept. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

12: Igen, és a fűtés és parkolási lehetőség is.

Vannak ezek az 50-es években épült házközponti fűtéses házak, aminek sokba kerül a fűtése.

Nagyon klassz beosztású lakások jó helyen, de hát nem fogok 3-4x annyi közös költséget fizetni, mint feltétlenül szükséges.

2021. szept. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Véleményem szerint nem releváns hol mennyi, mi a sok és kevés, ha előre közölték volna, hogy ténylegesen mennyi, akkor annak tudatában gondoljuk át, hogy ez így megéri-e nekünk és nem lenne jogunk panaszra.

Közben a képviselőt sikerült elérni telefonon és már 17500 Ft-ot mondott, mivel "ketten lakunk a lakásban és többet fogyasztunk". Teljesen értelmetlen, hiszen a személyenkénti fogyasztás a lakás rezsijében jelenik meg, maximuma szemétszállítást lehetne főre bontani, de az meg fix díj nem mérhető. Kértük, hogy tételesen adja meg mire fizetjük a közös költséget, azt mondta csak annyit tud, hogy szemétszállítás, lépcsőházvilágítás és "egyéb költségek", ami nincs pontosan meghatározva, példákat mondott: beázásnál cserépcsere, a ház csatornatisztítása, csengőjavítás.

Itt be is telt a pohár, felhívtuk az ingatlanost, aki közvetített, mivel a tulaj egy 85 éves mamó, a lánya meg külföldön él. Azt mondta, hogy olyan nincs, hogy "egyéb költségek", mert a társasháznak pontosan meg kell határoznia mit foglal magába a közös költség, illetve azt javasolta, hogy a felújítási alapot az albérlőnek nem kötelessége kifizetni valamiféle törvény alapján, így ezt a tételt mindenképp fizetessük a mamóval, illetve javasolta, hogy próbáljuk megbeszélni vele, hogy a különbözetet vonjuk le a bérleti díjból, mivel mi 13 ezer forintot írtunk alá, azóta pedig nem volt hivatalos emelés.

A közös képviselőnek egyelőre nem utaltunk semmit és nem is fogunk, amíg nem küld részletes listát a költségek megoszlásáról, utána pedig beszélünk a mamóval.

2021. szept. 14. 22:38
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Ne is utaljatok semmit. Ha jól értem, ez már a 4. emelés pár napon belül és mindenki össze-vissza beszél...


"Irány az ügyvédhez tanácsért. Nincs ingyen..."


Egy órányi konzultáció többe kerülne mint az a plusz ráfizetés, amiről szó van... :)

2021. szept. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

"Teljesen értelmetlen, hiszen a személyenkénti fogyasztás a lakás rezsijében jelenik meg, maximuma szemétszállítást lehetne főre bontani, de az meg fix díj nem mérhető."

Van vízóra a lakásban?

A fűtés egyedi mérős?

Milyen építésű, 100 éves ház?

2021. szept. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Nost, tegnap visszahívott: beszélt összevissza mindenfélét, hogy csak valamiféle tervezetben látta a magasabb összegeket, meg aztán hogy rossz sort nézett és hasonlók. Végüp maradt a 13 ezer. Nem tudom, hogy lehúzni akart-e vagy ennyire balek.


16. Leírtam mi van a közös költségben - legalábbis amit nekem is nagyvonalakban elmondtak (még egyszer: szemétszállítás, lépcsőházvilágítás, egyéb felmerülő ktg.). Tehát természetesen saját mérőóránk van vízre, gázra, villanyra. Ezért is írtam, hogy a fogyasztás a lakáson belül jelenik meg, értelmi sérült azért nem vagyok. (Lépcsőházat nem fűtik értelemszerűen). 1970-es években épül.

2021. szept. 16. 15:12
 18/18 anonim ***** válasza:
93%

Biztos, hogy nem tiszta lapokkal játszik!

Azt is elképzelem (a módját csak sejtem), hogy ha készpénzben fizeted, akkor egy részét elteszi magának, ám ha papírt is ad róla, vagy átutalással fizeted, akkor ez nem állhat fenn. Vigyázz jól a jövőben!

2021. szept. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!