Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hány fok alatt szoktak megfagy...

Hány fok alatt szoktak megfagyni az emberek a lakásukban?

Figyelt kérdés

Albérletben élek, egyedülálló tanárnő vagyok, a 160 ezer forintos fizetésemből csak egy félszuterén kicsi (17 nm) lakásra futja, így is alig marad étkezésre.


Elektromos fűtés van, sajnos annyit fogyasztana, hogy egyszerűen nem tudom kifizetni már a jelenlegi béremből.


Szóval megpróbálok spórolni a fűtésen, de nem tudom, mi az a hideg, adni már veszélyes az egészségemre. Jelenleg 18 fok körül van a lakásban, de hajnalra 16 köré megy le mindig. Nyilván rendesen betöltözve alszom, de nem tudom, mi lesz, ha még hidegebb lesz a tél...



2021. nov. 20. 17:20
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
83%
Az elektromos melegítő takarót én is ajánlom, nekem is van nagyon jó.
2021. nov. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
14%

"Nem mehetek be harmincöt kamasz közé tanítani úgy, hogy zsíros a fejem."


Miért nem? Nekem zsírosfejű volt az összes tanárnőm.

Amúgy simán lehet kerékpárral dolgozni járni, télen is, én is azzal jártam 5 évig dolgozni.

2021. nov. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
84%
Egy 17 nm-es garzonért ez rengeteg, főleg úgy hogy villamos fűtés van és a közös költség sincs benne. Ennél minimum egy huszassal olcsóbban ki lehetne jönni.
2021. nov. 20. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 A kérdező kommentje:
#13 Mutass kérlek olcsóbbat Budapesten. (A 7. kerületben tanítok, a 15.-ből járok be.)
2021. nov. 20. 19:18
 15/38 anonim ***** válasza:
64%

38 m2 a lakásom, van pénzem fűteni, de nem teszem, mert 19 fok van jelenleg és melegem van. Télen akkor kapcsolok fűtést, ha 15 fok alá megy (ez kb 5 éve nem volt)


Amúgy, ha a betegséged engedi: plazmaadás ill másodállás a mekiben, ahogy fentebb írták.

2021. nov. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 A kérdező kommentje:

Plazmaadást az egészségem engedné, de sajnos az egyik gyógyszerem miatt nem lehet.


A másodállás jelenleg nem menne, minden nap 3 körül érek haza az iskolából, aztán napi 3-4 óra készülés van másnapra, ebből sokat visz el az is, hogy minősítés miatt portfóliót kell írnom, meg viszonylag kezdő tanár vagyok úgyhogy nincsenek korábbi óratervem, tapasztalataim...

2021. nov. 20. 19:31
 17/38 anonim ***** válasza:
95%
Ha végzel a minősítéssel, utána másodállásként korrepetálás illetve gyermekfelügyelet is szóba jöhet majd.
2021. nov. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
95%

Azt kell mondjam, hogy bullshit kifogásod az van.

Heti 28 órád van, ha többet vagy bent, akkor az lyukasóra, ahol készülhetnél az óráidra. Nem mellesleg szaktanárként több osztályt tanítasz, felesleges minden órára ennyit készülni. És részmunkaidőben is tudsz dolgozni pl hétvégén vagy este 4 órát.


Én 40+ osként 2 szakképesítést szereztem vállalkozás mellett 2 év alatt, jeles bizonyítványokkal. Emellett tanárcsaládban nőttem fel, anyu nyugdíj mellett újra tanít, eredetileg én is tanár vagyok.


Egy különbség van, én nem sajnáltattam magam, hanem váltottam, továbbtanultam és akartam változtatni.

Nem jött össze azonnal és most sem értem a végére, de kényelmesen megélek (igaz, hogy rohadt sok munka mellett), de ha nem teszel azért, hogy jobb legyen, csak beletörődsz, hogy szar pályát választottál, akkor 20 év múlva is sírni fogsz itt, hogy megfagysz.

2021. nov. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 A kérdező kommentje:

"Heti 28 órád van, ha többet vagy bent, akkor az lyukasóra, ahol készülhetnél az óráidra."


32 órát vagyok a suliban, és ha voltál tanár, akkor pontosan tudod, hogy sokszor úgy is kell helyettesíteni, hogy úgy kell adminisztrálni, mintha kevesebbet lettek volna az iskolában, hogy ne kelljen kifizetniük a túlórat. Felsőbb utasítás.

2021. nov. 20. 20:35
 20/38 anonim ***** válasza:
95%
A megfagyás helyett inkább kihűlésről lehet beszélni, kihűlés meg a 37°-os testhőmérséklet esetén már 20° környezeti hőmérsékleten is előfordulhat, ha az ember nem ébred fel a hidegre. Én is ajánlom a lepedő alá helyezhető elektromos ágybetétet, én évek óta használom.
2021. nov. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!