Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ilyenkor nekem albérlőként mi...

Ilyenkor nekem albérlőként mi lenne a korrekt lépés, ha a mosógép műanyag része elfáradt és eltörött?

Figyelt kérdés

Kérlek ne ítélkezzetek, első albérletem, nem tudom mikor mi hogyan szokás! Albérlet tartozéka egy száz éves mosógép, aminek a fogantyú műanyag vázán a műanyag elfáradt, egy repedés végigfutott a vázon és az előlapon. Lényeg a lényeg, hogy szétjött, nem lehet lezárni a mosógépet, tehát mosni se lehet így.


Egy régi mosógéphez lehet vajon találni tartalék alkatrészeket? Akár a szervizet, akár egy új mosógépet a tulajdonosnak kell állnia, mivel a száz éves mosógépek használatából adódó tulajdonság, hogy elfárad a műanyag? Vagy mivel az én kezem alatt történt a dolog, ezért az én felelősségem? Ha az én felelősségem, akkor a száz éves mosógép helyére mégis milyen mosógépet kellene vennem? Ugyanis 60ezer forinttól úgy félmillió forintig vannak az új mosógépek.


2021. nov. 29. 20:35
 1/10 anonim ***** válasza:
21%
Vegyél 20 ezerért egy használtat, és akkor nincs vita
2021. nov. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%

Ez nem szokás kérdése, amikor szerződsz, tisztázni kell, hogy mi van az árban.

Mint minden más adásvételnél is!

Hogy mit tartalmaz a bérleti díj.

Ha ez elmaradt, akkor bármikor, amikor eszedbe jut, tisztázni kell.

Nem volt tisztázva még?

2021. nov. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nincs előttem a szerződés, de ha jól emlékszem, a rendeltetésszerű használatból adódó költségeket kell fizetnie a tulajdonosnak.
2021. nov. 29. 21:19
 4/10 anonim ***** válasza:
95%

Igen, de a géppark karbantartását fedezi a bérleti díj vagy sem? A bérlés tárgya-e gépek, vagy sem? Kié egyébként a mosógép?

Lehet, hogy csak az ingatlant bérled.

2021. nov. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Bérbeadóként: az anyagfáradásból eredő serülés, elhasználódás az természetes amortizáció. Az a tulaj költsége. Szólj a tulajnak, vegyen mosógépet. Vagy javítassa meg. (Ha régi a mosógép, kicsi az esély, hogy meg lehet javíttatni.) Ha esetleg nem inézne a tulaj mosógépet, vehetsz te is, de akkor azt úgy vegyed, hogy a tiéd is marad, ne hagyd a lakásban költözéskor. Szerződésben benne van amúgy, hogy mosógéppel bérled a lakást?
2021. nov. 30. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
44%

"Nincs előttem a szerződés"

Akkor elő kell venni, nagyon egyszerű. Már ha van...

2021. nov. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

"Akkor elő kell venni"

Nem mondod?


Egyébként köszönöm mindenki válaszát! A tulaj rendes volt, mondta, hogy sejtette, hogy előbb-utóbb cserélni az öreg mosógépet, majd szerez másikat.

2021. nov. 30. 19:33
 8/10 anonim ***** válasza:
11%
Tehát nincs szerződés, értem... Akkor készülj fel bármire...
2021. nov. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ezt most tényleg muszáj? Nem voltam otthon tegnap a kommentelés pillanatában, nem tudtam megnézni a szerződést.
2021. nov. 30. 20:05
 10/10 anonim ***** válasza:
90%
Abból gondoltam, hogy végül nem a szerződésre hivatkoztál, hanem a tulaj jóindulatára...
2021. nov. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!