Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mi a teendő, hogy ha elmegyek...

Mi a teendő, hogy ha elmegyek az albérletből haza, akkor a tulaj azonnal lecsavarja a fűtést?

Figyelt kérdés

A lényeg egyetemista vagyok, egy szobát bérlek egy lakásban, egy kétlakásos házban. A másik szobát egy dolgozó bérli, de nem lakik itt. Tehát egyedül lakok egy külvárosi lakásban. Ami a gondom, hogy hazamegyek pénteken, a tulaj egyből megy fel leveszi a fűtést, hogy ne menjen feleslegesen amíg nem vagyok itt, vasárnap este amikor megérkezek teljesen hideg van a lakásban ,több pulóverben alszok, és max kedden fürdök elsőnek ,mert akkora melegszik át a lakás.


Szóltam már neki, ne csinálja ezt idős bácsi, de mindig azt kapom vissza dehát két napért ne menjen feleslegesen a fűtés, ezért veszi le teljesen a fűtést a lakásban ahol lakok.


Az a gond, hogy én úgy egyeztem meg tavaly is vele , hogy 40 ezer Ft a szobabérlés, és ebbe benne van az internet, a rezsi. Így érthető miért akar spórolni. Volt, hogy ráadtam a fűtést vasárnap amikor megérkeztem, hát semmit se melegedett teljesen átfagytam megbetegedtem, kiderült még lent is elzárt egy csapot nehogy felmenjen egy kis meleg, hétvégén amikor nem vagyok ott, és ezt elfelejtette kinyitni.


Többször szóltam neki, és mindig csak azt hajtja ne menjen feleslegesen a fűtés, nem bírom meggyőzni, napok kellenek amíg átmelegszik a lakás ,de hiába.



2021. dec. 20. 08:35
1 2
 11/13 anonim válasza:
77%

40ből sok mindent ne várj.

Mondjuk ez település függő, de akkor is. Igazából ez az a helyzet amikor már nem tudod meggyőzni.

Értem én, hogy takarékoskodik, de akkor az érkezésed előtt bekapcsolhatná vagy annyira vegye le, hogy ne hüljön ki minden.

Sajnos az ilyen embereknek hiába magyarázod, hogy ezzel nem sok mindent spórol, mert ha utána teljesen kihül, és mehet maxon a kazán fél napig, nem nyersz vele sokat.

Ezen kívül még szigetelési gondok is biztosan vannak, mert ennyire nem szabadna rossznak lenni.

Próbálkozz szerintem is hősugázróval, talán éves elszámolásba fizeti a villanyt és így nem fog érte f@szkodni.

2022. jan. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 gabesz147 ***** válasza:
100%

Ha van rá mód, keress jobbat és költözz el.

Szarrágó főbérlővel ne vitatkozz, nem fogja fel úgysem az érveidet.

2022. jan. 16. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
90%

Ahogy van alkalmassági vizsgálat és felvételi egy álláshelyre, úgy a passzív jövedelemszerzést is valamilyen teszthez és alkalmassági vizsgálathoz kellene kötni. Egész egyszerűen léteznek emberek, akiknek az értelmi szintjük vagy a gondolkodásmódjuk nem engedi meg, hogy albérletet kiadjanak. Nem lenne szabad elégnek lennie egy üres lakásnak ahhoz, hogy valaki kiadhassa, más feltételeknek is meg kellene felelnie.

Eleve azzal lehetne többet spórolni, ha nem kapcsolják le a fűtést, mert az újra felfűtés többet visz el. Aki ezt nem képes felfogni, nem alkalmas arra, hogy albérletet adjon ki.


Én eljönnék onnan.

2022. márc. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!