Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ennyi fizetésből egyedül...

Ennyi fizetésből egyedül lehet albérletben élni ha nincsenek nagy igényeim?

Figyelt kérdés
Nettó 230.000-t fogok keresni és én egy kis lakásban is eltudnék lakni, nem kell nagy luxus meg minden. 100.000 alatt szoktam látni pár olcsóbb igényes lakást de ha a fölött van akkor is talán meg lehet élni nem? Egyedül laknék, nincs se állat se semmi egyéb. Plusz ugye a rezsi, közös költség rámenne. Amiket szoktam minden hónapban venni azok se drágák és próbálok olcsón venni mindent.

2022. ápr. 14. 02:12
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
73%
9-es nem mindenki oldhatja meg, hogy a szüleinél lakjon. Ha egyetemista az ember, akkor több száz kilométerre is elköltözik néha és bizony nem mindig veszed hasznát az adott tudásnak a szülőhelyeden. Irodai állásról nem nehéz belátni, hogy minden fán sajnos nem terem. Úgyhogy az áldozat a mai Magyarországon nem a szülőknél lakás, hanem ha muszáj elmenni onnan.
2022. ápr. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
43%
Diploma megszerzése után nem értem mi akadályoz meg egy nincstelen pályakezdőt az egoján kívül, hogy pár évre haza költözzön és megteremtse különálló életének az alapjait?
2022. ápr. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
85%
Ez így nem élet, havi 90ezerből tengődni.
2022. ápr. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
76%
230.000 nettónál én azt gondolom jó lenne, ha talalnal egy olcsó garzont qmi rezsivel max 100.000 (nyilván Budapesten esélytelen, de kisebb vidéki varosokban reális lehet). Amire mindenképp költeni kell: -étkezés, ami sajna nenm olcsó. Én egyedülállóként főztem mindig magamra, nem vettem extra dolgokat, és úgy is kb 3000 ft/nappal számolható. Az egy honapban 90.000. Emellett ami nem rezsi díj, de ki kell fizeltni- pl telefonköltseg, internet, közlekedés, nekem ezek kb 15.000/hó. Ha csak 100.0000rezsivel, akkor már ezekkel kb.205.000nél tartunk. Aztán kell még néha cipő, tisztalkodási szerek, mosószer; ruha, táska, amik el is ciszik a maradekot. Szóval meg lehet élni, ha nagyon szűkösen elsz, de azert gondolkozz a lehetősegeken, mert azert nem olyan happy, ha 3 hónapot kell gondolkozbod, hogy elmehetsz e moziba a barataiddal, mert épp a mosóporra kell a pénz....
2022. ápr. 15. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%
150 alsó hangon rezsivel egy kis lakás. Havi 50-60 ezer a kaja, attól függ milyen étkű vagy és miket eszel. Maradt 30 az egyebekre (telefon, net, ruházkodás, közlekedés).
2022. máj. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%
14-es, mi az istent eszel, te hogy napi 3 ezer és magadra főzől? Nekem úgy napi 2 ezer, hogy a céges kajáldában benne van egy 1200 Ft-os menü...
2022. máj. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
63%
16-os én nem tudom elképzelni te min élsz, de egy Nespresso kávé lefőzése otthon 200 ft. Munkában még ennél is drágább lehet. Ha 5x eszel egy nap és minden étkezést kihozol kb. 500 ft-ból, akkor is 2500 a vége/nap. Nem mindenki él el csak vízen és mondjuk 2 szendvicsen az ebéd mellett. A zöldség/gyümölcs szintén nagyon drága. Ha meg ne adj ég laktózos/gluténos/cukros vagy, akkor az alapélelem is kész vagyon...úgyhogy a minőségi táplálkozás simán benne van napi 3000-ben. Nem 14 voltam.
2022. máj. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
80%

#14, 16 és 17-nek-


Én pl. nem iszom KV-ét, teát, alkoholt. Ezek nem élelmiszerek! Ezek nélkül a napi kaja simán tartható 2000 Ft környékén. Ha otthon főzöl, akkor akár 1000-1200 Ft is.


Reggel 2 zsömle, egy kis felvágott vagy tojás és paprika, paradicsom, stb zöldség. Kijön max 300-ból. Tízóraira eszem egy kefirt, egy saját márkás túró rudit ez megint 80 Ft. Céges ebéd 1000, uzsonna/vacsora egy alma, narancs, ilyesmi, gyümölcs, felvágott, zsömle, 300-400 Ft

Nem eszem szemetet, nem iszom cukros löttyöt és édességet sem eszem. De nincs is rá igényem.

Alkalmanként persze előfordul, régebben ettem/ittam ezeket, de tetemes összeget lehet ezekkel megspórolni. pl. a kedvenc chio chipsem egy zacsi 499... a régi kedvenc kólám 1,75l, 539..... kapszulás KV, igen elmenne akár napi 3*200Ft is.... hát igen.


De a kv, szesz, édesség, nasi, ne vegyük már élelmiszerbe.

2022. máj. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
80%
Ja bírom én is ezeket, sírnak milyen drága a kaja, azt veszi a közértbe a sört, bort, pálinkát meg a drága kapszulás kávét a cigit. Sír, nincs pénze legurít meg elfüstöl a több tíz ezret. :D
2022. máj. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
70%

Öcsémből nemrég kiszettünk mennyit költ havonta cigire és energia italra.

Marlboro ~76000

Burn ~ 15000

két étteremben főszakács és maszekba átlag heti 2 tortát süt... Van egyfajta életvitele, pl képes 100 km-et autózni a párjával egy fagyiért vagy egy kávért akár heti többször is. 30 évesen 0 forint megtakarítással rendelkezik és nincs semmije a Iphoneján és a szoba bútorain kívül.

A párja pont ilyen, úgyhogy megtalálták egymást :)))

2022. máj. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!