Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ennyi fizetésből egyedül...

Ennyi fizetésből egyedül lehet albérletben élni ha nincsenek nagy igényeim?

Figyelt kérdés
Nettó 230.000-t fogok keresni és én egy kis lakásban is eltudnék lakni, nem kell nagy luxus meg minden. 100.000 alatt szoktam látni pár olcsóbb igényes lakást de ha a fölött van akkor is talán meg lehet élni nem? Egyedül laknék, nincs se állat se semmi egyéb. Plusz ugye a rezsi, közös költség rámenne. Amiket szoktam minden hónapban venni azok se drágák és próbálok olcsón venni mindent.

2022. ápr. 14. 02:12
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%

Persze, fontos, hogy az ember tudjon spórolni és beosztani a pénzét de a kérdező havi 90ezrét nem nagyon lehet értelmesen beosztani. Nem az a kategória, aki elszórja és nincs, hanem gyakorlatilag ha beosztja is, félre tudna tenni kábé havi 10et, amiből semmire nem jut, max vésztartaléknak jó és elviszi egy mosógép (vagy bármi mas) lerohadás.

Szóval vegetálás kategória.

2022. máj. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

16 vagyok, na, nálunk pl. nem lehet 1000 ft-ért ebédelni, úgyhogy én jobbára főzök magamra, csak 1-2 exem a kantinban havonta. :D Az alap étkezésem 80 ezer ft max. egy hónapra, ennyiből gazdálkodom. Ami ezen felül van, az esetleges alkoholfogyasztás néhány baráttal, hogy elmegyünk moziba 3 havonta max. Ezek a szórakozás költségei, mert ezt külön vezetem. Néha étterembe is megyek, sokaknak ez nem fér bele, mert 8000 ft is lehet egy este, de van olyan barátom nem egy, akivel máshogy nem nagyon tudok találkozni most már. És ezek tartalmas beszélgetések vacsora közben, nekem megéri erre szánni.

Én nem érzem magam rosszul amiatt, mert kávézom és eléggé édesszájú vagyok, de ha nem tehetném meg, akkor nyilván nem vennék ilyesmit. A dohányzás nem étkezés, nem is értem, hogy jön ide, én ezt sehogy sem raknám egy lapra a kávézással, ami napi 2 szinten nem is káros... Sajnos van olyan problémám, ami miatt szükségem van rá reggel, mert felkelni is nehéz nekem. DE a kérdezőnek 80 ezer sem férne bele kajára havonta, mert semmire se tudna félretenni. Így meg nem lehet élni. Az alapelv, hogy legalább a fizetésünk 20%-át próbáljuk megtakarítani havonta, és éljünk ennek megfelelően. Lakhatásra nem célszerű a fizetés harmadánál többet költeni. A kérdező esetében ez nem opció, mert a fizetése legalább fele elmenne egy külön albira. Szobát lenne reális bérelnie, máshogy nem biztonságos a matek.

2022. máj. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%

#20-nak

bratyóm ugyane. Ő 3 helyen melózik, nettó 900-at keres, a párja is melózik túlórázik mindig. Havi 1millió2 a bevételük. 3 autójuk van.... 1 kombi, egy sport és egy furgon.... de minek?


albérletre és a 3 autóra havonta elmegy 400-500 ezer Ft. Cigire kettejüknek 150, és szeretnek inni is, arra is elmegy havi 100, 150 ezres telekom számla stb, sorolhatnám.

emellett jár horgászni, ilyen felszerelés, olyan jegy, stb, a csajnak meg a sminkelés a hobbija, egy szoba csak a smink cuccaival van, meg egy ilyen smink türkös asztal van, youtubra csinál sminkes videókat, de null a bevétele onnan, csak szórja a pénzt a szar sminkekre...

Minden hónap végén fizetés előtti napokon rámír, tesó, adjál már egy deákot.

2022. máj. 6. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
23-as hát az ilyen eszetlen embereknek csak gratulálni tudok.
2022. máj. 6. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

20 vagyok!

:)

Az ilyen emberek mindig előadják, hogy ennyi pénzből nem lehet megélni. Hibáztatnak mindenkit, főleg az aktuális kormányt stb.

És idén anyám élettársa kő keményen belegázolt a lelkükbe, hogy az átlag keresetű emberek és családtámogatás nélkül is több re viszik mint ti az átlag havi 0,9-1,2 milliós össz fizetésetekkel.

Na ez hatott rájuk úgy, hogy hamar meg is találták a probléma megoldását, eladták a 10-15 éves kocsiaikat és rendeltek két újat... az egyik már megjött, a másik pedig június körül várható. Persze min önerővel, így kb most 200000-et fizetnek majd havonta ezekre 4 évig, és mindkét autónak lesz egy maradványértéke. A mi megjött annak 2 milla, a másiknak nem tudom.

De a lényeg továbbra is nyafognak, hogy nincs saját házuk és nem lehet megélni ilyen kevés fizetésből...

Ők kijelentették nem hajlandók spórolni, mert ők nem tudnának, úgy élni mint én. (4 évig gyűjtöttem saját házra , most épül, nekik pedig csak annyi esett le, mégis miből??)

2022. máj. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
25-ös azt remélem tudod, hogy aki alapból sem élt soha jó körülmények között, nem látott példát ők elég nehezen tudnak hosszú távon gondolkodni. Bejön némi megtakarítás kiskapu, azonnal el kell verni. Vagy elnyaralni. Kocsit venni, új horgászkészletet meg a lópikula. Ezek tényleg nem fontos dolgok, de van aki erre rengeteg pénzt hajlandó kiadni, mert rövid távon jobban megéri az élvezet, mint hosszabb távon egy ház. Egy ismerősöm szülei vettek két macskát fél millió forintért (1,5 szobás lakásban neveltek fel 2 gyereket). Előtte a lányuk vett hasonló árban egy macskát és az albérletét a továbbra is 1,5 szobában lakó szülei fizetik neki. Az én szüleim világéletükben amin tudtak spóroltak, és a kétévente elmentünk nyaralnin kívül semmi flanc nem volt az életünkben. Kamaszként ha kellett valami, elmehettünk dolgozni, hogy érezzük a pénz nem a fán terem. Végül tudtak venni nekem egy lakást (örökség), amiért nagyon hálás vagyok, mert minimálbérből nem tudom hogy jutnék előbbre és már jó ideje szingli vagyok, arra meg nem igazán építettem volna soha, hogy egy gazdag pasi majd elvesz és úgy építünk sajátot. A saját ház építését amúgy nem feltétlen kell életcéllá tenni. Nagyon drága és többektől is hallom, hogy sajnos nem nagyon éri meg, mert annyira jó minőségben nem dolgoznak, mint amennyire jól kinéznek. Szüleim egy 60-as években épített 200 nm-es házat vettek, jócskán fel kellett újítani, nincs is benne modern fűtés, mint a mai újépítésűekben, de még így is töredékáron van egy szép otthonuk, semmint a mai házak 10 nm-es szobákkal és a nem mindenkinek való amerikai konyhás nappalival, amire nem elég 30-35 nm ha élhető tereket szeretne valaki. 16nm nappalinak kevés, sok ilyen tervrajzot láttam. :( Persze, nem kell a vackokat gyűjtögetni, de azért vannak dolgok amiket tárolni kell valahol és hova tegye az ember az évszaknak alkalmatlan ruháit, egy könyvespolcot vagy bármit, mert ezekben a tervrajzokban én nem látom erre a lehetőséget. 100-120 nm-nél nagyobb házat éppítetni manapság meg mission impossible. Minimálbérből vagy nem költesz semmire és életed egyetlen célja egy ház felépítése, vagy ahogy mondtam élnek a mának és olyasmikre költenek ami mindig növeli a boldogsághormonok szintjét a fejükben. :) És a kevés félretétele helyett sokan inkább a költésre voksolnak, ilyen az emberi természet.
2022. máj. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%

25 vagyok!

Én rossz körülmények között nőtem fel, abban láttam a kitörést, ha jól tanulok és lesz egy piac képes szakmám, ami jól fizet. Így gépészmérnök lett belőlem.

Négy évet tény elvitt az életemből a házra való gyűjtés, és még kb 3 évig viszi is minden megtakarításomat. Kb 60 éves koromra kifizetem a hitelt, ha nem törlesztek elő. Így nyugdíjas éveimre már ezzel nem kell foglalkoznom.

Miután kifizetem a rezsit és a hitelt kb 500000 nettóval gazdálkodhatok. Így most sem nélkülözök, csak nagyon meggondolom tényleg kell-e amit meg akarok venni. A fizetésem felét eddig szinte mindig élre raktam. A lakás hitel megborítja ezt, de havi 200000 körül még így is maradni fog elméletileg.

Ahhoz képest honnan indultam, egyedül állóként elértem a céljaimat, igaz pár év csúszással. Amúgy teljesen szándékosan szerettem volna így építkezni, én 50 évesen egy válás után nem szeretnék albérletbe menni nincstelenül, mint ahogy sok ismerősom.

2022. máj. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Ez is egy teljesen jó elképzelés és szimpatikus is ilyen felelősségteljesen gondolkodni. Ha csak a pénz számítana és lett volna tehetségem máshoz, akkor lehet valamilyen jobban fizető szakmát választok. De én szeretem ezt munkát, csak sok-sok év mire kellően jövedelmező lesz. Egy ne adj ég válás után én sem fogok utcára kerülni így, hogy van saját lakás, szóval bőven van előnye ha ezt fiatalon így vagy úgy sikerül elérni. De erre keveseknek van lehetősége.
2022. máj. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!