Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mi tévő legyek?

Mi tévő legyek?

Figyelt kérdés
Adódott egy olyan probléma hogy a párommal vettünk ki egy albérletet. 90ezerft + 2havi kaukció. Eddig minden rendben. Ott voltunk egy hónapot, utánna eljöttünk, vagyis el akarunk jönni 10.-én. Találtunk jobb albérletet stb ami bent van a városba azért is mondtuk fel a mostanit. Semmi rongálás stb nem történt de nem akarja vissza adni a 2havi kaukciót. Ő azt mondta azert nem mert benne van a szerződésbe hogy legalább egy évet ott kell laknunk ahhoz hogy ő vissza adja a kakukciót. Igen ám csak hogy mi nekünk ezt nem is mondta, sőt szerződést se kaptunk mert ,,ő megy nyaralni’’. Így a szerződést se tudtuk elolvasni. Van neki egy ‘’jobbkezese,, aki helyette intézi a papirokat, vele alá írtuk a szerződést de arra sem méltatott akkor sem hogy elolvashassuk, mert ő siet és majd mi megkapjuk a tulajtól azt mondta. Nem tudom mi tévők legyünk, egyáltalán létezik e ilyen hogy nem adja vissza. Inkább az idegesít bennünket hogy erről nekünk senki sem szólt.. csak mikor a párom felhívta hogy szeretnénk felmondani a szerződést stb akkor mondta neki a tulaj. Esetleg valami ötlet mi tévők legyünk?

2022. jún. 30. 15:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Új bérlő esetén szinte mindig határozott idejű szerződést kötnek a jelentkezővel és erre fel is szokták hívni a figyelmét. Ha nincs vele baj, olyankor változik határozatlan idejűre ha mindkét fél elfogadja.

Senki nem ír alá elolvasás és értelmezés nélkül semmit, ez hülye duma.

Ennyi erővel aláírhattad volna hogy lemondasz a bérbeadó javára az elkövetkező 10 évnyi jövedelmedről.

2022. jún. 30. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
elolvasás nélkül aláírtátok a szerződést...????
2022. jún. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagy szerencsétek van, mert a legtöbb szerződésben alap a min. 1 éves időtartam. NEM írsz semmit alá, amit nem olvasol el! Ez most a tanulópénz...
2022. jún. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez teljesen mefszokott es elterjedt dolog, hogy min. 1 évig bérelninkell a lakást, ha nem, ugrott a kauciód. Szerződésedben is benne van. Sztem senki sem akadályozta meg, higy aláíráskor elolvassátok. Ez nem a tulaj hibája.
2022. jún. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Tanulópénz, legközelebb ne írj alá semmi olyasmit amivel nem értesz egyet. (Vagy nem akarod elfogadni)

És persze olvasd is el előtte.

2022. jún. 30. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"arra sem méltatott akkor sem hogy elolvashassuk"

Akkor nem kell aláírni, nyilván.


Amúgy igen, megteheti, szerintem a legtöbb helyen alap hogy kikötnek valamennyi minimum időt.

2022. jún. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg valami ötlet mi tévők legyünk?

Legkozelebb olvassatok at rendesen hogy mit irtok ala.

Ezt meg elkonyvelitek tanulopenznek.

2022. jún. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát ne haragudj kérdező, de eléggé tájékozatlan, naív és butus vagy te is meg a párod is...
2022. júl. 1. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Hello, ez az ár egy éves bérlésre vonatkozik.

Rövid távon akár 100 000/nap áron is ki lehet adni azt a lakást.

Gondolom, a hirdetésben is az állt, hogy min. 1 évre kiadó. Ami azt jelenti, hogy 1 évet mindenképp ki kell fizetni.

Ha egyszerűen nem akartok fizetni, akkor nem tehet mást, mint hogy megtartja a kauciót legalább. De ha van aláírt szerződése, még sikerrel perelheti is az 1 éves bérleti díj hiányzó részét, azaz 9 hónapot.


Ha nem olvastátok el, nem ragaszkodtatok hozzá, stb., akkor hibáztatok.

Legközelebb máshogy kell csinálni.

2022. júl. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Tanulópénz.


Én is így adok ki lakást: 1 év szerződés, ha a bérlő felbontja idő előtt, akkor a kaució nálam marad. Ha én bontom fel idő előtt, akkor a kaució kétszeresét kapják kárpótlásul. 12 hónap után pedig automatikusan határozatlan idejűre változik.

Ez a mai bevett gyakorlat, alap szerződés.

Sajnos ezt nektek kell átolvasni, nem olvashatja fel nektek minden részletét a bérbeadó. Soha ne írj alá olyat, amit nem olvastál el! Erre nem kifogás, hogy siettet valaki.

2022. júl. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!